Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építettetek le egy...

Hogyan építettetek le egy barátságot, amiből elegetek volt és csak plusz probléma volt?

Figyelt kérdés

Azt nem részletezném, de mivel gyerekkori barátnőm volt, nem akartam bunkó lenni, megsérteni. Meg nem is akarom, hogy felismerjen.


Mikor már napi szinten szorongtam miatta, elegem lett, mikor már hazudnom is kellett napi szinten, mert nem lehettem vele őszinte.... Konkrétan egy gonddal kevesebb, már régóta nem akartam vele beszélni, csak bunkóság lot, harogott nem akartam. Szimplán nincs mégegy gond, nem vette a lapot, hogy ne keressen!

Akkor telt be a pohár, mikor tavaly június végén 4 napig 39,4 és 39,8 között volt a lázam, ezért nem találkoztam vele, közben a bal kezem gipszben volt. Aztán elkezdtem szépen nem visszaírni neki, illetve lerázni egy-két szóban, majd egyáltalán semmit nem írtam neki! Azt hittem kapcsol... Hetente rám írt!


Majd januárban egyszer eeltlegem lett mindenből, apám is kicsinált, pont rám írt megint, letiltottam... Nem lett vége, konkrétan rendőr autóval az apja jött utánam délután, meg állandóan erre autóznak...


Most kicsit szarul esik, hogy bunkó voltam, nem akartam, nincs is velük nagy bajom, csak nem... Most attól isntartok, hogy telejsen ellenem fordultak, meg kitereget mindent, nyomozgat, azt is szokott.


Nem tudom, más ezt hogyan csinálja! Nem is haragszom rá, de még sokáog ezt nem tidtam volna csinálni, ép elég az itthoni gondok...


2020. jún. 3. 14:17
 1/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk az egész Facebookot utálom, 7-8 éve még csak profilképet sem frissítek... Tavaly áprilisban meg feltörték, kiment minden magánbeszélgetésem, akkor le is akartam törölni...


Csak megtartottam, mivel anélkül nem lehet létezni, de hetente, ha ránézek... Utálom, főleg, hpgy nem is biztonságos

2020. jún. 3. 14:20
 2/10 A kérdező kommentje:

24


Magyarul van, részleteket meg nem fogok. 2 elütést találtam meg. I think your native language isnt hungarian! Please leave the page or use Google! 🤣

2020. jún. 3. 14:36
 3/10 A kérdező kommentje:
Normálisan van leírva, huu nost azt hittük beoltjuk a 12 évest???
2020. jún. 3. 14:43
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem trollkodok, csak próbálnék neked segíteni, de mivel nem értem a kérdésedet, ezért nem tudok :)
2020. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
Egy rossz barátságot csak egyféleképpen lehet leépíteni: gyorsan.
2020. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdé leírását olvasva én csak egy dolgot hiányoltam. Nem írtad meg neki, hogy nem szeretnél vele barátkozni. Ezer meg egy jelet adtál, de nem mindenki asszociál ebből arra, hogy nem akarsz vele beszélni. Lehet szűkszavúnak gondol, lehet úgy gondolja, hogy azért nem írsz, mert rossz napod van, lehet úgy gondolja, azért tiltottad le, mert nem érsz rá vele csevegni, lehet csak azért teper mert akarja, hogy kimond, hogy ez nem fog működni kettőtk között.


Valaki, aki úgy viselkedik, mint a kérdésben szereplpő ember, annak erre van szüksége, hogy megértse, hogy megálljon. Szépen megfogalmazod, hogy szeretnéd megszüntetni vele a kapcsolatot és ez elküldöd.

2020. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van 12-13éves ismerősöm, aki bőven felül múlt téged s a korabelieket.


Ebből a szövegből pedig az vehető ki, hogy neked se igazán volt gyerekkorod, nem alakult ki a konfliktus/helyzet kezelése benned.


Megoldás pedig : Egyenes őszinte beszéd.


Azzal hogy kerülsz dolgokat az nem egyenlő a megoldással!


Nemcsak neki kell kapcsolni, hanem neked is: Nem óvodába vagytok.

"nem szólok hozzá"- s hátat fordítasz.


Mondd ki...


"jajj dehát megbántom"...


Ígyis úgyis ellököd, de akkor már tudja az okát s tisztán le lehet zárni.


Ha tudnád hány embert koptattam le s dobok ki a kis köreimből...


De ez normális - mindenki megteremti a maga kis világát s olyanokkal veszi körbe magát, akik számára oda valóak.


Az más kérdés ki milyen mentalutással, IQ, EQ, személyiséggel, értékrenddel stb.-t igényel.

2020. jún. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

"itthoni dolgok"


Cicuka... Sok korodbeli a napjainkban túlzásba esik s olyanokat gondol gondnak, amit szimpla kommunikációval és aggyal meg lehet beszélni...


Majd szólj ha pl ömlik az orrodból a vér, mert mostoha apád beverte 7 évesen...


Vagy pl barátom esetében: Arra kelt fel, hogy anyja oldalba szúrta konyhakéssel.


S ezek csak 1-1 pl.


De ezerszer többre is vittük, mint a mostani generáció zöme.

2020. jún. 6. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as válaszoló, na végre az első komment a GYIK-n, ahol rávilágítanak erre az egészre.
2020. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát írd meg neki, hogy nem akarsz már vele barátkozni. Ennyire ne legyél már döntésképtelen, szerencsétlen marha...

Esküszöm, a tököm televan már, hogy a 10-14 évesek ilyen hülyeségeket drámáznak mert nem bírják kiynitni a pofájukat és azt mondani, hogy "Bocs, de már nem akarok veled barátkozni", mert akkkkkkkkkkkkkármekkorának is állítják be magukat, akkor is kis chipsszarok akiknek az a legnagyobb problémájuk hogy az apjuk nem engedi őket cigizni, amiért már öngyilkosak akarnak lenni...

Szánalmas, undorító..

HA TOOF. Csak ezt érdemli az ilyen.

2020. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!