Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az anyuka, vagy a gyerek a hibás?

Az anyuka, vagy a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm 18 éves lesz az idén, és még mindig nem engedi az anyukája, hogy váll alattira vágja a fodrász. A barátnőmnek nagyon hosszú haja van. És csak derékig engedte meg az anyja neki. Az anyuka miért nem engedi neki hogy levágassa? És a barátnőm miért nem mer felszólalni?

2020. jún. 5. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Édes bundáskenyér.
2020. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Azt nem tudom, h az anyuka miért nem engedi, a barátnőd valszín azért nem mer felszólalni, mert az anyuka igencsak erélyes lehet....

Amúgy én a bnőd helyében egyszer csak hazaállítanék levágott hajjal...akkor már úgysem tud mit csinálni... egyébként nem értem, h egy 18 évesnek miért az anyja szabja meg, h milyen lehet a haja....

2020. jún. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ideje lenne lázadni. Gondolom kamaszkorban ezt nem hagyta az anyja. Most már viszont kéne, mert anélkül sose lesz vége.
2020. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindketten hibásak. az anyuka miért tilt meg ilyen jelentéktelen dolgot, a lány miért nem szólal fel?

én a lány helyében szó nélkül elmennék a fodrászhoz, akkor kénytelen lesz hozzászokni mindenki akinek nem tettszik

2020. jún. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, hogy otthon hogy viselkedik az anyja. Ki tudja, milyen pszichológiai nyomást mér rá vagy esetleg fizikai abúzust vet be.

Sajnos nagyon sok zsarnok szülő van, ami még felnőttként is komoly pszichológiai kihatással van egy emberre (bár egy 18 éves még inkább gyerek, mit felnőtt), így nem tudhatod, a barátnőd miért nem mer felszólalni.

2020. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Biztos hogy csak ilyen volumenü hajvàgàs a tema, es nem olyan dolog amitöl a lanya nem illene a tarsadalomba?
2020. jún. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát még annyit tudok, hogy egyszer nagyon összevesztek, és azt mondta az anyja, hogy többé látni se akarlak. És akkor a barátnőm rögtön elkezdett sírni, hogy jajj mi lesz most
2020. jún. 5. 11:13
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Akkor bizony a barátnőd eléggé túltolja az anyja hisztérikáját.

2020. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy a szülő tette ilyenné a gyereket. Kettőt nem léphetnek egyedül, viszik őket suliba, semmi önálló döntésük nem lehet. Felneveltem két gyereket (szintén lányok), de ha nyelvpiercinget akart, vagy köldökpiercinget, vagy el akart menni barátnőkkel buliba, nem korlátoztam 18 évesen. A nyelvpiercingbe nehezen mentem bele, egy hétig bébiételt evett. Tudtam, hogy majd megtanulja a saját kárán, ha valami nem úgy jó, ahogy először gondolta. Egy hajvágás? Ugyan már!

Mindkettő normális értékrenddel élő felnőtt lett. Nem szabad ennyire korlátozni egy 16-17-18 évest, mert később nagyot szív az életben.

2020. jún. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam mondani neki, hogy legyen már egy kicsit önállóbb, és döntésképesebb, de megsértődött.
2020. jún. 5. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!