Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ezt mennyire...

Szerintetek ezt mennyire kellene komolyan venni?

Figyelt kérdés

Van egy barátom akit már régebb óta ismerek. Általában mindig vidám és ez a napokban is így van. Tanul kitartóan, megküzd a sulit illetőleg a jó jegyekért és mindig is sikerül neki pozitív eredményt elérnie. Mindig tele van motivációval is. Azonban megemlítette múltkorában, hogy ő minden este sírni szokott érthetetlen okokból. Ő se tudja megmondani miért. Én ilyenkor adok neki egy kis lelkifröccsöt és jobb kedvre szoktam deríteni. Tegnap előtt este azonban mikor hazament állítólag a szülei nagyon lecseszték amiatt, hogy 10 után mert hazamenni és teljesen kiakadt. Azt mondta utálja az életét és annak örülne már, hogy ha vége lenne. Én próbálok neki segíteni folyamatosan és általában mindig sikerül de akkor nem igazán sikerült. Végül magától lenyugodott. Annyit kell még róla tudni, hogy a szülei nagyon elviselhetetlenek és olyanokat kap tőle amik örök sebet hagynak rajta. Ma is kérdeztem tőle, hogy mit mondtak a szülei a diákmunkával kapcsolatban, azt mondta, hogy nem engedik neki. Mondtam neki, hogy nézzen körül ott a környéken, csak van valami, pl ahova tavaly ment. Azt mondta ő már nem megy sehova inkább, csak oda ami jó messze van. Kérdeztem tőle, hogy ez mit jelent, azt felelte, hogy az mindegy. Tavaly beszélgettünk már erről a témáról és azt mondta, hogy rühelli az öngyilkosokat, és ez nem megoldás semmire. Én nagyon megnyugodtam akkor, de ez a mostani eset nagyon megrémisztett. Illetve mindig is idegesítőnek találta az ilyen mély depressziós embereket, mindig azt az elvet vallotta, hogy "be happy every time". Sose láttam még ennyire letörtnek. Mindig optimista volt mindenbe. Illetve hát most is inkább ilyen hangulatingadozásai vannak.

Igazság szerint nem nézem ki belőle, hogy bármit is tenne magával mert tegnap is úgy írt, hogy amint lesz lehetőségem csakazértis megteszem ezt meg azt. Illetve mondta, hogy amint az első lehetőség elé áll, hogy elköltözzön, meg fogja tenni. Szóval vannak tervei, de akkor is megijedtem néhány fentebb említett mondata miatt. Kérdeztem tőle, hogy a tesóid is így nevelték? Azt mondta hogy igen. Én kérdeztem tőle, hogy ők hogy bírták ki. Azt mondta nehezen.

Én meg írom erre, hogy na de látod ők is kibírták, te is ki fogod.

Szerintetek van okom aggódni amiatt, hogy tenni fog magával valamit? Nagyon rendes, aranyos, empatikus és törődő lányról van szó, nem szeretném elveszíteni. Nagyon jó barátom.

17 éves egyébként

(bízom benne, hogy nem ismer magára de tudtommal nem használja ezt az oldalt - nem akarom, hogy lássa, hogy ennyire aggódok miatta)



2020. jún. 7. 19:31
 1/5 A kérdező kommentje:

Most látom a kérdésben, hogy hogy fogalmaztam:


Arra fel értettem, hogy ezeket az öngyilkosságra utaló szavait mennyire kellene komolyan venni?


Kicsit félek mert állítólag az öngyilkosok többsége mindig is tele voltak korábban motivációkkal és akik csak divatból teszik azok ki is mondják, hogy igen ők most fogják felkötni magukat. De ő csak ilyen enyhe utalásokat tesz rá. Nagyon féltem. Terjedelemért bocsi

2020. jún. 7. 19:34
 2/5 anonim ***** válasza:
En inkabb a lehetösegeken agyalnék hogyan költözhetne el onnan merre srb. Es afelé motivàlnàm.
2020. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Próbáltam már. Mondtam neki, hogy menjen kollégiumba. Ő szeretett volna, szülei meggátolták. Albiba nyilván nem költözhet még illetve gondolhatod mennyire támogatják azt is.

Mondtam neki nincsen már sok, leérettségizel mész egyetemre és elköltözhetsz. Azt mondta erre, hogy ő azt nem bírja ki. Mondtam neki, hogy ne úgy fogja fel, hogy még két év, hanem már csak két év. Azt mondta mondani könnyű.

2020. jún. 7. 19:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Komolyan kell venni.tanarnak szolni vagy olyan felnöttet bevonni akiben megbizik.pl nagybacsi ha van olyan ertelmes hogy komolyan vegye.
2020. jún. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Szerencsére nagyon sok barátja van akikkel sok időt tölt és rengeteget beszél illetve nővérével is jó kapcsolatot ápol. Hát nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baja
2020. jún. 7. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!