Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én miért vagyok ilyen szerencs...

Én miért vagyok ilyen szerencsétlen és miért vagyok ennyire gáz? Engem miért nem hívnak soha sehova se? Nekem miért nincs barátom?

Figyelt kérdés

Engem soha nem hívnak el sehova. Jóba vagyok pár lánnyal az osztályból, de azok nem hívnak el sehova, ha pedig én hívom el őket valahova, akkor meg nem jönnek. Látom mindenkinek instán, hogy itt voltak nyaralni meg ott voltak együtt képet csinálni, engem meg soha senki nem hív, sokan még az üzeneteimre se válaszolnak. Otthon ülős típus vagyok, de már vágynék arra, hogy elmenjek valahova valakikkel csak úgy. Eléggé introvertált vagyok, és nehezen barátkozok, a mostani osztályommal is elég kemény erőfeszítéseimbe került, hogy valamilyen kapcsolatfélét ki tudjak velük alakítani, így esélyem sincs vadidegen emberekkel barátkozni.


A másik dolog, ami nagyon zavar, hogy még nem volt barátom. Egyrészt nehezen értetem meg magam a saját nememmel is, nemhogy az ellenkező nemmel. Másrészt nem vagyok egy bombanő, még átlagos se vagyok, hanem kifejezetten csúnya, akin még a smink se segít, mert még az se áll jól. Harmadrészt semleges vagyok, se a lányos dolgok, se a fiús dolgok nem állnak jól nekem. Nem tudom, hogy lehetek ilyen elb...aszott. Vannak osztálytársaim, akik úgy pasiztak be, hogy szinte ki se léptek a házból. Nekem sehogy sem megy. Azt mondták, akkor lesz pasim, amikor nem számítok rá. Elengedtem a dolgot pár évig, aztán így se jött senki, sőt rosszabbodott a helyzet, mert sok rossz dolog történt ezzel kapcsolatban.


!!!!Nincs se az önbizalmammal, se az önértékelésemmel baj, egyszerűen csak leírom az igazat, amilyen én vagyok!!!!!



2020. jún. 10. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:

Azért akarok barátot, mert egyrészt ciki, hogy nekem még nem volt, másrészt én is vágyom rá, hogy valaki szeressen, valakihez tartozzak, valakihez hozzábújjak. (Itt majd mindenki ki fogja hozni azt, hogy szeretet hiányos vagyok, de NEM, nem vagyok az. Szeretnek a szüleim, de az mégse olyan, mint egy baráti- vagy egy párkapcsolat.)


Azért akarok barátokkal ide-oda elmenni, mert egyrészt unatkozok, másrészt vágyom rá.

2020. jún. 10. 13:31
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ez sajnos nem egyszerű. A mai kapcsolatok akár baráti akár párkapcsolati elég nehézkesek. Ebbe az irányba ment el sajna a világ. Egyébként szívesen mondom azt, hogy beszélgessünk, akár találkozhatunk is valami programra, énis és a barátaim is elég nyitottak vagyunk, de mivel sulit írtál, így szerintem nem vagyunk egy korosztály. De ha van kedved írj nyugodtan. 24/F
2020. jún. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Minden kisugárzás kérdése. Persze fontos hogy reálisan nézd önmagad, de ez a - csúnya vagyok, béna, nem áll jól nekem stb. - ezeket mind kifele sugárzod. Próbáld meg előbb önmagad szeretni, és csak utána nyitni kifele. Gondolom tinédzser vagy, ezek a gondolatok szépen lassan eltűnnek belőled, de dolgozni is kell rajta.

Legyél ápolt, mosolyogj sokat, ne erőltess semmit. Ha valamit rosszul mondtál, ne öld meg magad lélelben hogy "Uhh de gáz miért vagyok ilyen szerencsétlen?!", inkább "Hoppá, ez vagyok én. És akkor mi van?" Próbáld lazábban felfogni, az emberek nem foglalkoznak veled annyit mint ahogy hiszed, ők is saját magukkal vannak elfoglalva. Ha őszintén pozitív vagy, ragadni fognak hozzad. Ha erőltetetten pozitív, akkor eltaszítod őket.

2020. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hányadikos vagy, én középsulisnak mondanálak. Középsuli felsőbb tagozataiban és egyetemen lényegesen egyszerűbb az ismerkedés minden szempontból. Az olyan kapcsolatokat amiknek a kialakításához túlzottan erőlködni kell, szerintem nem nagyon érdemes forszírozni. Persze kell dolgozni érte, de nem erőlködni. Az ilyen dolgok akkor jók ha maguktól jönnek. Sajnos van, hogy várni kell az olyan emberekre akikkel ez összejön és tudom hogy nehéz, átéltem én is ilyet, de megéri várni! Annál édesebb a győzelem.
2020. jún. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De pont, hogy nem könnyebb a középsuliba. Ezt honnan veszed? Itt nagyon nehéz, mert sokan egy helyről jöttek, van, akik még egy bölcsibe és egy oviba is jártak, van akik 10 éve barátok, én hogy tudnék hozzájuk csatlakozni? Sehogy. Alapból már kialakultak a klikkek és a kis baráti körök, és én kívül rekedtem teljesen. Ha odacsapódok egy baráti körhöz, akkor én is meg ők is érzik, hogy erőltetett az egész. És sulin kívül meg nem kérnek belőlem.
2020. jún. 10. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!