Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem lehet csak barátkozn...

Miért nem lehet csak barátkozni az ellenkező nemből neten keresztül?

Figyelt kérdés

Falun lakom. Elég kevés az olyan személy, akivel itt szívesen barátkoznék. Vannak külön barát keresős csoportok. Néhányszor próbáltam ismerkedni. Lányokkal max 2 napig tartott a beszélgetés, a srácok pedig eleve párkapcsolat keresési szándékkal írtak. Aztán ha közöltem hogy én tényleg csak a haverja akarok lenni, megsértődnek és faképnél hagynak. Vagy ez csak nekem ennyire zavaró? Nem tervezek valami netes távkapcsolatba bonyolódni. Számomra ez vicc kategória. Más is szokott így járni? Ti hogy kezelitek az ilyesmit?

20/L (nem kérek privátot)



2020. jún. 19. 09:33
 1/8 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
94%

Akikkel itt haverkodom-vagy bárhol, egyértelműen tudják/tudatom velük hogy én házas vagyok-és boldog házas, tehát...

Szóval, én tudok az ellenkező nemmel barátkozni, és tényleg nincs semmi flört, vagy olyan töltet a beszélgetésünkben :)

2020. jún. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Rögtön az elején leszögezem, hogy csak barátság. Az eleve gyanús, ha valaki kizárólag az ellenkező nemmel akar barátkozni, ott szinte biztos, hogy van hátsó szándék. De ha kifogsz jó embereket, működik. Nekem 10 évig volt ellenkező nemű barátom, soha nem merült fel ilyesmi és nem ezért lett vége. Neten indult, de aztán találkoztunk. Erre is nyitottnak kell lenned, ha nem netes távkapcsolatot akarsz. Én képes vagyok elutazni az ország másik végébe is találkozni valakivel. Volt, hogy 200 km-t utaztam potyára, mert nem jött el, de nem bántam meg.
2020. jún. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Én barátkoznék, ha van kedved. Nincsenek párkapcsolati szándékaim :D.

F

2020. jún. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Ellenkezo nemmel keves a kozos tema. Masreszt... Miert lenne netkapcsolat? Ha valaki kozel lakik es szimpi akkor lehet vele talalkozni 2-3 nap utan es megsem netes tavkapcsolat. Meg "vicc". Ha meg valaki tavol lakik akkor ennyit mondassz: bocs, messze laksz. Ez amit irtam nem feltetlenul neked szolt, hiszen azzal beszelsz akivel es ahogyan akarsz. De az, h valaki a neten ismerkedik meg nem egyenlo azzal amit a tinik csinalnak, ertsd itt a netes tavkapcsolatot. :)
2020. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Mi ertelme van a netes kapcsolatnak? En szivesen baratkozom lanyokkal es fiukkal egyarant, de ha csak neten tartjuk a kapcsolatot, ugy tenyleg kihal az egesz max egy het utan.


F24

2020. jún. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vannak barátnőim, akiket játékból, faceről ismertem meg. Találkoztam is velük, jól elvagyunk mai napig. Az egyetlen probléma, hogy ők az ország másik részén laknak. 60 km-en belül próbáltam ismerkedni, nem kizárólag a másik nemből.

Társkeresésre nem használom az internetet. Személyesen dőlnek el nálam a dolgok. Valakivel vagy meg van a kémia vagy nincs. Közhely igen, de ez van.

2020. jún. 19. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Falun lakom. Gyakorin vadászok egy ideje emberkére, de senki nem ír vissza. Pedig normális vagyok... XD A magam számára persze. Csoportokban szerintem ESÉLYTELEN hogy fogsz találni valakit. Én benne vagyok egy szuper csoportban, Szellem Szikrák, ahol intuitív, értelmes emberek vannak, de még ott sem tudok senkivel együtt "rezegni", egy hullámhosszra kerülni a kommentek között. A többi facebook csoport meg egy szenny.


"Vagy ez csak nekem ennyire zavaró?"

Szerinted nekem fiúként? Bár úgy vagyok vele amúgy, hogy a megfelelő ember 100% fel fog ismerni, és én is őt, és nem lesz úgy vele, hogy "jaj, mit akar ez már megint ismerkedni."


"Elég kevés az olyan személy, akivel itt szívesen barátkoznék."

VAN ilyen személy? Gratulálok, az kemény. Én menekülnék innen, és fogok is hamarosan. Full öreg mindenki, a fiatalok mind... Tudod. Ilyen agymosottak, mit illik, ki mit gondol, és senki nincs úgy, hogy csak érezzük jól magunkat.


"Nem tervezek valami netes távkapcsolatba bonyolódni."

Én már voltam olyasmibe, mert a barátnőm messze lakott. Nem rossz annyira, jó egyedül lenni, de mégis együtt lenni valakivel: hétvégente pedig hatalmas öröm volt régen, hogy láttuk egymást. De megértem.


Ha akarsz, írj.

2020. jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van akinek összejön ez a dolog, és van akiknek nem.

Utóbbiak többen vannak, mivel a legtöbb ilyen próbálkozásból valóban az lesz, hogy az egyik fél többet akar.

DE ettől még van rá példa.


A személyes tapasztalatom:

15 éves korom óta barátkozok az ellenkező nemmel többnyire neten keresztűl, szereztem sok jó barátot, van olyan ami a mai napig tart (már nyílván nem csak neten).


Én valahogy mindíg tudtam úgy állni a lánybarátokhoz, hogy ők barátok.

Most, hogy már felnőttem és több éves párkapcsolatban vagyok, meg pláne.

2020. jún. 20. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!