Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Több év után újra barátkozni....

Több év után újra barátkozni. Van szerintetek értelme?

Figyelt kérdés
Nagyon jó, szinte legjobb barátnők voltunk, de nem túl szépen ért véget a dolog. Ma már bánok mindent, amit ellene tettem, és elvileg ő is sajnálja és az is igaz, hogy hiányzik, viszont jól el vagyok nélküle és úgy érzem kölcsönösen rossz hatással vagyunk egymásra. Elhívott hétvégén egy csajos estére, amire igent mondtam, de lehet le kellene mondanom. Több, mint 2 év után mi értelme lenne újra kezdeni egy olyan barátságot, ami egyszer már tönkre ment? Van olyan, aki hasonló helyzetben volt és sikerült megmenteni a barátságot vagy inkább újra építeni? Megérte?
2020. jún. 2. 20:18
 1/8 Barackoshányás ***** válasza:
Attól függ, mi miatt ment tönkre. Ha te úgy érzed, túl tudsz lépni, a sérelmeiden, akkor hajrá, sokat nem veszíthetsz
2020. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez embertől függ.


Én adnék a barátságnak még egy esélyt. De ha te úgy érzed, hogy nem tudnál neki megbocsájtani, akkor inkább ne beszélj vele, mert a bizalmatlanság hosszútávon csak neked lesz sokkal rosszabb.

2020. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem is csúnyán ért véget egy barátság kb 10 ève. Undorító módon viselkedett velem mikor pasija lett, elkezdett levegőnek nèzni aztán nagyon durván összebalhèztunk és megszakadt a kapcsolat. Évek teltek el aztán valahogy újra találkoztunk egy kávé erejèig, de már nem volt mit mondanunk egymásnak. Ez volt kb 7 ève. Azóta se láttam és nem is hiányzik. 🙂
2020. jún. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképp adj egy esélyt legrosszabb esetben az lesz mint most: nem beszéltek
2020. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Próba szerencse.

De én egyébként megbeszélném vele, hogy akkor most merre tovább és hogy állunk.

2020. jún. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 batta80 ***** válasza:
Mi történt pontosan, amiért véget ért a barátság?
2020. jún. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha neked is hiányzik, akkor érdemes, de az írásodból azt gondolom te már továbbléptél. Sokszor jobb továbblépni, mert jönnek mindig új emberek...nekem is volt egy gyerekkori barátom, 9 év barátság, lassan négy éve nem beszéltünk. Most kezdem az egyetemet, köszönni se köszönünk, olyan mintha sose ismertem volna.

Azt gondolom sok barátságot meglehet menteni, attól függ milyen szoros volt, milyen tényezők folyásolták be a szétválást.

Anno nekünk nem volt orbitális veszekedés, de mégis elég volt ahhoz, hogy soha többet ne beszéljünk. Vagy egy év volt mire továbbléptem, de azóta lettek jobb, és tartalmasabb barátaim, sosem kezdeném újra (hallottam vissza hogy hiányzok neki)

Mérlegelj magadban és aszerint dönts! Mindig jönnek új barátok

2020. jún. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hát nem tudjuk hogy mi vezetett odáig, hogy ne beszélj velük.

Én is voltam így régebben. Mind a ketten hibásak voltunk a sztoriban, sajnálom a hibákat amiket elkövettem, viszont amellett se tudok elmenni amit ő tett. Nem volt fer velem szemben.

Az ilyenben az érzelmek is nagyon fontosak nem csak a racionalitás. Ha több mint két év eltelt akkor szerintem nem érdemes azon gondolkozni, hogy keresd. Azóta szerintem neked is vannak más barátok, nyilván neki is. Ez így működik. Nekem is így alakult. Nyilván időnként eszébe jut mindenkinek hogy mi lett volna ha... Vagy mi lenne ha keresné újra...

Viszont semmi se garantálja hogy megváltozott (habár 2 év sok idő), hogy nem ugyanoda jutnátok el egy esetleges újrakezdés után. Kicsit olyan ez mint a megcsalás, hogy a bizalom a legértékesebb dolgok egyike, és nagyon nehéz visszaépíteni ha egyáltalán lehet.

Felesleges ezek után keresni bárkit is, ami elmúlt az elmúlt. Persze az megint más ha egyszer véletlenül összefutsz vele.

Végezetül azt tudom tanácsolni, hogy ha majd egyszer véletlenül összefutsz vele, ne zárkózz el tőle, ha kezdeményezne. De ha úgy érzed hogy akarsz te is kezdeményezheti, de csak ha véletlenül összefutsz vele.

2020. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!