Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felnőttként tényleg ilyen...

Felnőttként tényleg ilyen nehéz összehozni egy találkozást?

Figyelt kérdés

A barátnőimmel ritkán találkozom (mindenki dolgozik meg párja van) és már nagyon hiányoznak nekem. Az évben még egyikükkel sem találkoztam. Pedig nem laknak tőlem messze kB 1 óra hosszára. Nem hiszem el, hogy 2-3 havonta ne lenne 1-2 órájuk találkozni. Megértem, hogy dolgoznak ők is, ott a családjuk meg a párjuk de rám nem szánnak időt. Beszélgetünk Facebook-on de az nem olyan mintha személyesen látnám őket. Biztos én kérek sokat.


28/N


2020. jún. 21. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem légy egy cseppet erőszakosabb, azaz állj a sarkadra. Kérdezd meg, hogy ugyan te szeretnél velük találkozni, és mindent megtennél, hogy 1¤ összejöjjön, de ők mondják már el, hogy mi okból nem tud összejönni egy-egy találkozó? Mit kellene neked tenned még, hogy összejöjjön?

Tűzz ki egy időpontot, és mond meg nekik, hogy ekkor van lehetőség erre, és aki jön, jön, aki nem nem jön, de te többet nem teszel ilyen jellegű lépést. Tehát egy nagyobb horderejű lépést kell feléjük tenni, ami ütős legyen:).

2020. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban!

Nagyjából ugyanezt játszottam le a régi barátom köröm egy jelentős részével. Mindig könyörögtem a gyakoribb találkozókért, hogy ne csak havonta-kéthavonta egyszer üljünk már össze egy kávéra/sörre, de egy idő után már én lettem leszólva, hogy milyen gyerekes vagyok, meghogy fogadjam el, hogy a felnőtt élet ilyen, hogy megritkulnak a baráti találkozók, akár tetszik, akár nem.

Pedig jól tudtam, hogy senkinek sem volt olyan "hűderohadtulelfoglalt" élete, vagy olyan baromi nagy kötelezettségei, amik minden szabadidejüket felemésztenék.

A költözésem óta végeztem is egy nagytakarítást a régi barátaim körében. Neked is valami hasonlót javaslok.

2020. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyerek is van, vagy csak barát/férj? Ha gyerek, kicsi még? Mert ha van kisgyerek, nem olyan egyszerű, de persze megoldható.
2020. jún. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!