Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szinte minden barátom kimegy...

Szinte minden barátom kimegy németbe dolgozni?

Figyelt kérdés

Kb az összes barátom kimegy külföldre dolgozni, én meg irigykedem rájuk,hogy milyen jól keresnek. (Hegesztők)

Sajnos èn megyek egyetemre,így nem tudok velük lépést tartani :( sokkal jobban élnek már mint én.


Szerintetek mit csináljak? Végezzek el egy gyors hegesztő kèpzést és menjek utánuk? Az a baj barátnőm se díjazná :(

Mit tegyek? Félek itthon sose lesz annyi pénzem10 év alatt mint nekik 1-2 év alatt...

19/f



2020. jún. 24. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetem után mentem ki németbe
2020. jún. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha jó végzettséged lesz nyugdíjas korodig fogsz tudni dolgozni, bár nem tudom mit tanulsz de biztos jól fogsz keresni egyetemi végzettséggel. Míg ők csak addig tudnak kint dolgozni fizikai munkát amíg fiatalok és ha nem gazdálkodnak jól hamar felélik azt a pánzt amit most megkeresnek
2020. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen egyetemre mesz, am siman lehet megerne megtanulni vmi szakmat es kimenni.
2020. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Munkaerőelszívás a jelenség neve. Nagyon érdekes a folyamat kialakulása és a végstádiuma.
2020. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
minek mész egyetemre, ha dolgozni akarsz és pénzt szerezni?
2020. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szakra mész, akkor nem kell különösebben aggódnod. Mellesleg nyugodtan tanulhatsz nyelvet is és később te is elhelyezkedhetsz külföldön, akár már egyetemi évek alatt is, pl Erasmus. Mellesleg igaza van az előző válaszolónak abban, hogy valószínűleg hosszabb távon tudsz szakmában maradni, mert testileg nem mész tönkre a fizikai melóban. Ha jó szakon tanulsz pl. mérnök, informatikus, orvos, akkor simán megkeresed 2-3 év alatt azt az összeget, amit 2 év alatt spóroltál volna össze szakmunkával. (azért 2 év, mert egy szakmunkás képzés is 2 éves, amit meg kellene csinálnod, hogy szakmunkásként dolgozhass)
2020. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!