Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másoknak is volt az életében...

Másoknak is volt az életében nárcisztikus, irányítás mániás barátja/barátnője?

Figyelt kérdés

Az irányítás mánia alatt azt értem, hogy titeket próbált meg mindig irányítani, az életeteket. Ha eldöntött valamit, akkor annak úgy kellett lennie. Ha kitalált egy programot, jó kellett hogy legyen mindig. Azonban ha nem úgy alakult, ahogy ő szerette volna...na akkor robbant.

Ki hogyan kezeltek a helyzetet?

Konkrét történetek is érdekelnek, hiszen ebben vagyok én is, és nem tudom mit tegyek.



2020. jún. 24. 20:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Szar lelkiállapotban voltam, az a senki meg kihasználta, felhasznált mindig mikor unatkozott, hívogatott ide-oda, de ha talált tőlem jobbat, akkor néha fel sem vette, b.ott napokig visszahívni. Akkor azt hittem hogy barátok vagyunk, de kiderült róla az igazság szerencsére.


MIkor ez tisztává vált előttem (mikor jobban lettem) egyszerűen elfelejtettem. Jött a hibáztatásom, hogy elfelejtetem honnan jöttem (miért, honnan? :D), hogy nagyra vagyok magammal, és így tovább, míg végül befejezte, amikor a nagy görcsölése miatt meggyűlölte az ismerősei háromnegyede.


Ilyesmire gondoltál, kérdező? :)

2020. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Irányításmániás sajnos volt, és későn ismertem fel. Mindig mindenben csak neki lehetett igaza, mindennek úgy kellett lennie, ahogy ő akarta. Először nem értettem, miért is kifogásol olyat, amit én javasoltam, de lassan lehullott a lepel. Neten hátbatámadott, mindennek elmondott hátam mögött, ha emg szembesítettem, még adta az ártatlant és én voltam a sz*r szemét dög, amiért hazudozok róla. Persze, nem egyszer közös barátainknak ecsetelte, hogy én milyen hasznavehetetlen vagyok, meg rohadék, amiért nem ugrom néha azonnal, ha ő füttyent.

Végül elegem lett, megmondtam neki, hogy vége, nem akarom többé látni, sem beszélni vele. Tiltottam minden közösségi oldalon. Persze hisztizett, hogy "Én annyi mindent tettem érted, te meg elárulsz, te rohadék, utolsó *****!"

Ennek már lassan tíz éve. A vicc, hogy évek után is szidott online, de már nem érdekelt. Mellesleg egy olyan nőciről van szó, aki tizennyolc évesen még azt se tudta, mit kezdjen magával. Háromszor váltott iskolát, utált mindenkit és gondolom kellett neki valaki, akit irányíthat. Én meg balek egy ideig bedőltem neki.

Amúgy csak online volt mindig nagy pofája, mert amúgy élőben adta a kis nyuszimuszit.

2020. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Pontosan ilyen igaz esetekre gondoltam. Ez borzalom amúgy... Kedves válasz adók, mind a kettőtök történetében van ami közös az enyémmel. Az egyik az, hogy én is igencsak későn döbbentem rá, hogy nagyon hülyének vagyok nézve. A másik pedig az, hogy csak online nagy arc és oszt ki (kb már mindenért), személyesen soha nem mer így viselkedni.

Sajnálom hogy ezt át kell élnie néhány embernek, baromi nehéz és rossz érzés. De úgy gondolom, hogy már a felismerés egy lépcsőfok, amin tovább tudok haladni. Legalább már tisztábban látok és talán sikerül valahogy helyreállítani a lelkem idővel. Nagyon nehéz kimondani, de csak egy bologató kiskutyára van szüksége az ilyen embereknek, akik azt állítják barát vagy. Szomorú...

2020. jún. 24. 21:41
 4/22 anonim ***** válasza:

Na és akkor kérdező, mi van olyankor, ha ez az irányításmániás valaki egy rokon?

Nekem konkrétan a nővéremről van szó, többször hangoztatta, gyűlöli az embereket, szerintem minden létező élőlénnyel már összeveszett a földön, és akkor tadaaaaaaam:

Ma közölte anyámmal, hogy akar jönni hozzánk 2 hétre nyáron....

Mindezt úgy, hogy ketten lakunk együtt anyánkkal, ha már 2 percet beszélünk a nővéremmel telefonon, annak üvöltözés lesz a vége.

Irányít, dirigál, kioktat, hülyének néz, lekezel, semmibe vesz.....de, azért ragaszkodik. Nagyon. Idegesítően.

Nem egyszer elküldtem már a fenébe, hogy nem akarom látni, hallani többé, de valahogy mindig megjelenik.

Ma mondtam anyámnak ide ne jöjjön, mert fix, hogy kinyírjuk egymást.

Engem egész életemben irányítani akart mindenki, olyan típus vagyok, nagynehezen elértem, hogy értelmes, normális emberekkel vettem körül magam, de rokonoktól megszabadulni....kb 1 évre lenulláz egy ilyen.

2020. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Bőven tudnék mesélni, mert nagyon friss a dolog és sajnos sokáig tűrtem, hogy úgy viselkedjen velem a "legjobb barátnőm", ahogy.. :c

Önző, arrogáns volt, ha nem vele foglalkoztam szóvá tette, nyafogott.

Mindenből versenyt csinált és utánozott, majd megdicsértette magát mindenkivel.

Első ránézésre egy nagyon szerény, aranyos lánynak tűnt, de valójában, kétszínű volt, mindenkit kibeszélt, lenézett, majd ment utánuk..

Szeretett arcokat vágni, szemet forgatni és idő múltával egyre bunkóbb megjegyzéseket tenni. Volt 2 srác, akiket ki nem állhatott, nos.. velük kegyetlen volt.

Semmi empátia nem volt benne, begyűjtöttem egy sportsérülést, majdnem műtét is lett belőle, de neki csak annyit sikerült felfogni, hogy "kényeskedek" és azzal jött, hogy amikor régen táncolt neki többször fájt a bokája, és hogy az mennyivel de komolyabb volt.

Csak ő maga létezett számára, én a lelki szemetese voltam, ha nekem gondom volt, az neki sosem volt fontos, legtöbbször meg se hallgatta. Ha véletlenül mégis, látványosan várta, hogy végezzek.

Semmi pozitivitás nem volt benne, mindenért csak hőbörgött és semmi sem volt jó neki.. hihetetlenül nagy energiavámpír volt.

Ha érdeklődött felőlem az csakis azért történt, mert ő panaszkodni akart és ilyenkor bedobta a "haliii, mizuuu???" nyitást. Visszaírtam, de ő szinte le sem reagálta, hanem giga hosszú bekezdésekben megkaptam az újabb panaszáradatot.

Elvárta, hogy a nap minden percében elérhető legyek és mindent eldobva ugorjak, ha neki kellett valami. Ha én írtam neki, akkor meg csak megnézte és semmit sem reagált rá.. ha pár órával később írtam neki, akkor meg kikérdezett, hogy merre voltam, miért tűntem el és kaptam a szemrehányásokat..

Nagggyon régóta már beszólogatásokkal szóltak rá a többiek a leányzóra, hogy a dühkitörései jogtalanok és szinte már aggasztóak. Ha valaki el merte mondani, hogy hibázott, vagy olyan történt, ami neki nem tetszett, robbant. Többen agresszívnak mondták, és az is volt, bőven.

A programok terén is tudnék konkrétat mondani, de inkább nem teszem, nem akarom, hogy magára ismerjen o_o bár mélyen lenézi "GYK népét", de kitudja..

Ha nem bunkón, hanem kedvesen szembesítettem azzal, hogy nem volt jogos, amit tett/ mondott és szerintem mi volt a baj, akkor vagy 1) ignorált, telefonozott, elfordult ilyenek, vagy 2) én lettem a megtestesült gonosz, aki csak bántani tud. Szóval eljátszotta az áldozatot.. Volt is egy nagy veszekedésünk, majd ő írt rám és megint csak az áldozatot játszotta, hazudott is nekem. Azóta egyszer találkoztunk, és abból ítélve, ahogy a szülők viselkedtek velem, ők is jócskán kaptak a kiferdített dolgokból:) eleinte nagyon zavart és bántott az egész, de az én lelkiismeretem tiszta. Nem arroganciából mondom, de tudom, hogy mi történt, és nem az, amit ő állított..

Kezelni meg szerintem csak egyféleképpen lehet: ha megszakítod velük a kapcsolatot. Hosszú távon hatalmas károkat képesek ezek az emberek létrehozni. Neked viszont kitartás kívánok :c és elnézést a kisregényért o_o

2020. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, nagyon nehéz helyzetben lehetsz te is, amit sajnálok. Okosat nem tudok mondani, hogy mi erre a recept...bárcsak tudnám.

Ez az ?embertípus? nagyon kemény dió. Én magamat csak hibáztathatom, hogy bedőltem és behódoltam neki. Most pedig már menekülnék. Senki nem mondta hogy barátkozzak vele, egyszerűen elhittem mindent neki, őt tettem első helyre. Az évek leforgása alatt lassan, nagyon nagyon lassan és fokozatosan jött a felismerés, hogy valami nem oké. Ez az ember engem nem szeret, hanem bánt és mérgez. Magam sem tudom mit kellene lépnem, hogyan kellene viselkednem. Igazából a mai napig félek kiállni magamért, eszemben van, hogy neki ez hogy fog esni, nem akarom bántani, mit kellene tennem. Holott az eszemmel máshogy gondolom, tudom hogy ki kellene lépnem ebből a "nem barátságból".

Nos,hogy neked a testvéredről van szó, még inkább nehéz a helyzet. Próbálj meg vele kibírni 2 hetet (ami a leírásod alapján nehezen elképzelhető), vagy ha minden kötél szakad, és valóban nem bírod, akkor néhány napra menj el otthonról ha teheted. Nyaralni, vagy más rokonhoz, esetleg másokkal tölts időt. Nem tudom mi a recept, és lehet butaságokat írtam, próbálnék segíteni, ha tudnék :(

2020. jún. 24. 23:13
 7/22 A kérdező kommentje:

Kedves 5#-ös válaszoló!

Rengeteg közös vonást véltem felfedezni a te és az én "barátnőm" viselkedésében.

Állandó kikérdezés (mikor, hol, kivel, miért voltam, mit csináltunk, miről beszéltünk), folyamatosan rendelkezésre kell állnom ha keres, ha valamiért nem reagálok azonnal, akkor jön a leszólás. Szinte már megszoktam, hogy mindig mindenért megsértődik, ha nem vele vagyok, ha nem ugrok azonnal, ha nem válaszolok azonnal, miért beszélek azzal akivel, miért megyek oda ahova és hosszan folytathatnám. Mindenben van kivetnivalója. Szinte már egy barátom sincs, mert mindenkitől elfordultam (nyilván az ő hatására, hogy ne haragudjon érte). Teljesen a hatása alá kerített, mintha el lettem volna varázsolva. Már ha a szüleimhez mentem látogatóba, azért is kaptam. Minek megyek? Mit csinálok én egyáltalán ott?

Tudom nagyon szánalmas vagyok hogy ezt hagytam. És nem tudom miért. Miért??

Ahogy írtad is, rettentő nagy károkat tud okozni lelkileg. Tapasztalom már egy jó ideje.

2020. jún. 24. 23:28
 8/22 anonim ***** válasza:

Sajnos velem is az volt, hogy sokáig tűrtem, végül szinte megszoktam, emiatt pedig egyre többet engedett meg magának és egyre bátrabb lett.

Viszont a te barátnőd még irányításmániásabb :c és tudom, hogy nehéz, de őt tényleg "ki kéne iktatni az életedből". túlzottan sokat ártott és attól tartok még fog is.

Én nem mondanám szánalmasnak, vagy max én is az voltam:)

De benne van a pakliban, hogy párszor oda-odamondod neki, hogy ezt hagyja abba, vagy mi volt a gond (nála nem hinném, hogy a legnagyobb kedvesség beválna) és lehet, hogy máris visszább venne egy kicsit.

#5 voltam:)

2020. jún. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Volt

Inkább nem is írnék regényeket, ahogy előttem tették. Tönkretett rendesen újra és újra

2020. jún. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ja és még egy gondolat.

Csak egy út van. Meg kell szakítani minden kapcsolatot vele. Tudom, hogy ezt lehetetlennek érzed, mert annyira rádtelepedett, hogy nem is tudod elképzelni magad nélküle. Sőt mint önálló embert sem tudod értelmezni magad már kb. így. De tényleg nincs más megoldás. És igen, ehhez nagyon nincs meg a bátorság, mert annyira leépített már lelkileg.


Lehet, hogy szakember is kell a helyzet feloldásához. De minél tovább halogatod, annál rosszabb lesz. (Nem csak az elválás, hanem utána a talpraállás is)


Fizikai tüneteid még nincsenek?


#9

2020. jún. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!