Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is bunkó dolog az...

Szerintetek is bunkó dolog az ilyen?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl. egy barátod felajánlja, hogy csinál Neked egy kis szívből jövő ajándékot, ami tényleg nincs senkinek, mert nagyon jó barátjának tart. Aztán ebbe eleinte belemész, majd mikor tettre kész lenne a helyzet, csak úgy oda mondod neki, hogy mégsem kell, köszi?!
2020. júl. 2. 14:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon megsértetted az illetőt, ami számára övön-aluli volt, akkor nem.
2020. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy fogalmaztam, mintha én mondtam volna azt, de igazából nekem mondták, félre értések elkerülése végett.
2020. júl. 2. 14:31
 3/13 A kérdező kommentje:
#1, igen, eléggé fájt. Még el is sírtam magam a dolog miatt, mivel én mindenki más "maszek" munkájára nemet mondtam, de ezt szívesen megcsináltam volna neki.
2020. júl. 2. 14:33
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Neki nem olyan fontos, és értékes az a dolog, amit te annak tartasz. Nem feltétlenül bunkó, legalábbis direktben, max nem túl tapintatos, vagy hogy is fogalmazzak.
2020. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én kifejezetten örültem volna, ha valaki csinál nekem egy ilyen kis apróságot a saját kezeivel. Meg hát, ha az elején elmondja, hogy nem kell, akkor annyira nem esett volna rosszul.
2020. júl. 2. 14:37
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Na figyi. Biztos ufó vagyok, de gyűlölöm a kézzel készített béna ajándékokat. Mind porfogó, tisztelet a kivételnek.

Mivel ő nem tudta, hogy neked ez ennyire a szíved csücske, akár a holmi, amit készítesz, akár az ő barátsága, így rábólintott, hogy perszepersze aztán elfelejtette az egészet azzal a lendülettel.

Majd mikor hetekkel később közölted, hogy itt a NAAAGY pillanat, akkor odavetett egy "Á, hagyd csak,nem fontos"-t.

Szerintem ez nem bunkóság, csak 1. empátiahiány, ez az ezt a szót nem találtam az előbb :) 2. nem szeret téged annyira, mint te őt

2020. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen kézzel készített ajándékokra gondolsz, vagy kaptál valaha. De ez gyanítom, nem olyan lett volna. Szakmámból adódóan elég szép munkát adtam volna ki a kezemből, aminek még akár hasznát is veheti a hétköznapokban. A nagy pillanat tényleg nagy pillanat lett volna, mert lelett zsírozva az anyag, meg, hogy a gépeket használhatom hozzá a meló helyen.
2020. júl. 2. 14:48
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

#6 jól írja, lehet, hogy pusztán nem érdekli, nem tulajdonít egyáltalán nagy jelentőséget se az ajándékozásnak, se az ünnepnek úgy általában.

Én is ilyen vagyok, engem pl kifejezetten irritálnak az ilyen köszöntgetések. Már ahol lehet elrejtettem a születésnapom, névnapom, nem kell a köszöntgetés, ajándékok meg pláne. Csak nyűg.

2020. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem ha ajándék akkor miért kellett elmondani mielőtt ténylegesen meglepetésből odaadtad volna neki.
2020. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Leírhatnád milyen ajándékról van szó, meg mit jelent az utolsó pillanatban visszamondta rész.

Ha én készítek valamit AJÁNDÉKBA, akkor nem szólok az illetőnek, hogy "na akkor kell?"

2020. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!