Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Minden ismerősöm barátom már...

Minden ismerősöm barátom már dolgozik én meg még tanulni fogok?

Figyelt kérdés

Olyan rossz látni,hogy minden haverom/ismerősöm érettségi után dolgozik én meg megyek továbbtanulni és tiszta rossz érzés.


Ők már pénzt keresnek elég sokat és tudnak hàzra,kocsira gyűjteni, én meg 3 évig nem fogom dolgozni még jó esetben.


Szerintetek ne menjek egyetemre,hanem menjek dolgozni?



2020. júl. 3. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Igen menj dolgozni érettsègivel esetleg valamilyen szakmàval
Nem, az egyetem fontos
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekel az az egyetemi szak, amit tanulni fogsz? Kelleni fog a későbbi munkád során? Ha bármelyik is igen, akkor menj és tanulj :) 3 év (21 éves leszel elvileg a végzésnél) nem oszt, nem szoroz, viszont a későbbiekben profitálhatsz belőle.

Ma már az érettségi egyre jobban kezd elértéktelenedni (majdnem mint régen a 8 általános), így én mindenkit a továbbtanulásra buzítok, akár szakma, akár egyetem.

2020. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekel igen, és fog kelleni,csak félek külföldön sosem fogok veel tudni elhelyezkedni :( mivel gazdasági szak.
2020. júl. 3. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
titkárnőnek vagy ilyesminek jó leszel vele, majd lesz munkád neked is. meg diákhiteled, meg ilyesmi... ha zavar hogy lemaradsz a barátaidtól mert ők hamarabb elkezdik a felnőtt életüket, akkor menj velük. ahelyett hogy örülnél, hogy normális barátaid vannak, akik nem nézik le a dolgozó embereket
2020. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Gazdasági diplomával külföldön ne helyezkednél el? Tudtommal mindenhol van gazdaság és kereslet gazdasági szakemberekre.
2020. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, jó, hasznos az, ha tanulsz, az is munka.
2020. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én most fejeztem be a 2. alapszakomat, szóval már 6 évet töltöttem az egyetemen és még most kezdek el egy 1 éves mestert harmadik diplomának. Nem érzem, hogy elpazaroltam volna az elmúlt 6 évet, és azzal számolok, hogy 30-35 éves koromra behozom és lehagyom azokat az osztálytársaimat, akik anno egy érettségivel kezdtek el teljes munkaidőben dolgozni.


Egy gazdasági diplomával simán találhatsz munkát külföldön is multiknál, ha jól beszélsz idegen nyelveket.

2020. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Visszahoztátok a kedvem ,hogy menjek tovább :)

2020. júl. 4. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy verseny vagy mi? Miert érdekel hogy más mit csinál annyi idősen mint te? Éld az életed úgy, meg olyan tempóban ahogy tudod.
2020. júl. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!