Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudhatnám meg, hogy...

Hogy tudhatnám meg, hogy introvertált vagy asperegeres vagyok?

Figyelt kérdés
Utálom a társas helyzeteket, kimerítenek, de nem tudom, hogy mitől van ez.
2020. júl. 5. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

nem kell egyből arra gondolni, hogy aspergeres vagy. simán lehetsz csak introvertált. esetleg egy MBTI személyiségtesztet érdemes lehet kitöltened, hasznos infókat kaphatsz belőle, még ha nem is kell feltétlenül törvényszerűnek venni az ott leírtakat.

ajánlom ezt az oldalt: [link]

2020. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 köszi.
2020. júl. 5. 18:57
 3/7 A kérdező kommentje:

1


Építész vagyok a teszt alapján, 88%-ban introvertált.


A leírás meg erősen passzol, úgyhogy nem tudok kételkedni a teszt pontosságában.


Viszont autizmus spektrumra vonatkozó kérdések nem voltak a tesztben.

2020. júl. 5. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
63%

Arra is vannak online tesztek, de szerintem azt már nem lehet ezekkel egyértelműen mérni.

Egyébként meg nem lesz jobb életed attól, hogyha diagnosztizálnak aspergeresként. Kisgyerekként, esetleg, amikor a szüleid még tudnak speciálisan foglalkozni veled, de később ez a diagnózis már nem változtat semmin. Onnantól kezdve, hogy tudatában vagy annak, hogy máshogy működsz, mint az emberek többsége, saját magadnak kell kézbe venned az életed irányítását és el kell kezdened tudatosan kezelni a szociális életedet. Függetlenül attól, hogy mi a hivatalos diagnózis.

2020. júl. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Leginkább a gyerekkorodból, ha akkor megvoltak a jellegzetes tüneteid pl. szenzoros túlérzékenység, kényszeres rituálék, ismételgetés, stb. akkor sanszos. De azt a szülő vagy az ovi valószínűleg észrevette volna.
2020. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Marha jó, hogy olyanok dumálnak bele, akik nem érintettek.


Én aspi vagyok. Felnőtt koromban tudtam meg. Előbb rájöttem, mint az orvosok. És egyáltalán nem volt felesleges a diagnózis. Minden aspi ismerősöm megkönnyebbült a diagnózis után. Biztosra tudjuk mi a baj velünk, illetve már tartozunk valahová. Igenis jobb lett általa az életünk.


És az online tesztek hasznosságáról is tudnék vitatkozni. Azért van köztük mérvadó is. Például az autizmus hányados nekem majdnem mindegyiken 48 lett az 50-ből. Az összes aspi ismerősömé 40 feletti. NT ismerőseimé max 30.

2022. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és sem az ovi, sem a szülők, sem pedig az orvosok nem vették észre gyerekkorunkban, hogy autisták vagyunk. Egyikünk 50 évesen kapott megfelelő diagnózist. Úgyhogy erre sem adnék különösebben, hogy a szakemberek úgyis észrevették volna. Nagy francokat ! Maximum azokat szúrják ki időben, akik a szobanövény kategória vagy tipikus tankönyvi esetek. De nem ők vannak többségben a hiedelemmel ellentétben, hanem mi értelmesek, elvegyülni képesek
2022. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!