Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Introvertáltak,mit csináljak?(...

Introvertáltak,mit csináljak?(Többi lent.)

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm nagyon introveltált.Most végeztünk középiskolában (mindketten továbbtanulunk,de nem ugyanott).Ő eddig se hívott engem sűrűn ide-oda (néha azért igen),de ha én hívtam őt,akkor velem az esetek kb 99%-ában jött,viszont ha nagyobb társasággal hívtam,akkor legtöbbször nem,csak velem ketten.Írni sem nagyon ír magától,de erről egyszer beszéltünk még régebben,azt mondta,hogy ő nem olyan irogatós fajta,de próbálkozott.

Ha azonban én írok rá,azonnal megnyitja és azonnal válaszol,és sokáig fenttartja a beszélgetést.

Én vagyok az egyetlen barátja/barátnője.Tudom,hogy nehéz tartani a barátságot egy introvertálttal,de a helyzetre még az is rásegít,hogy általánosban nem is volt neki közeli barátsága,csak haverjai(mert sokat költöztek),így még az ilyen ballagás utáni kapcsolattartásban sincs semmi tapasztalata.Tehát tulajdonképpen én vagyok az első és egyetlen igazi barátja,így elég nehéz dolgom van.

Beszélt azonban a jövőről,még azt is mondta,milyen jó lenne,ha kimennénk egyszer egy adott országba (nyaralni,de nem feltétlen nyáron),szóval a jövőbeli ,,terveiben” is benne vagyok,ha beszél róluk,de egyszerűen nem tud nyitni az emberek felé.

Az lenne tehát a kérdésem,hogy mit csinálhatnék,hogy ez a barátság fennmaradjon?Introvertáltak,ti nem éreznétek furán magatokat,ha az esetek többségében a barátnőtök hívna el,akkor is,ha szívesen mennétek?Egyébként amikor megyünk valahova,akkor van,hogy feldob egy ötletet,pl hogy meg kéne néznünk az xy filmet a moziban mert most fog kijönni vagy ilyesmi,de ezt se minden alkalommal,nagyon szeret otthon lenni is,és önbizalma sincs.



2020. jún. 19. 11:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá teszem,hogy ha valahova hívják és nem akar menni akkor 100%,hogy nem is megy (tudom,mert ismerem),úgyhogy biztos,van szeret velem jönni mert szokott.Ha nem szeretne megmondaná,ez biztos.
2020. jún. 19. 11:55
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Én is nagyon introvertált vagyok. Én nagyon örültem volna egy olyan barátnőnek, aki megérti, hogy én nem szeretek kezdeményezni, de ettől még szívesen beszélgetek vagy megyek vele pl. moziba.


Sajnos nem találtam ilyen embert. A te barátnőd szerencsés. Én nem érezném furán magam, örülnék a barátnőd helyében.

2020. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te most egy mesterséges műproblémát gyártasz. Egyszerűen nem értem, mi a probléma. A barátság akkor marad fenn, ha a felek fenntartják. Vagyis keresitek egymást, találkoztok. Mi a kérdés? Az az érzésem, hogy kettőtök közül nemcsak neki nincs önbizalma, mert a kérdésedből azt sikerült kihámoznom, hogy attól félsz, hogy őt zavarni fogja, ha te őt gyakran keresed.
2020. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

12:07-es ez megnyugtatott,hogy nem éreznéd furán magad hanem örülnél,remélem ő is így érez,és azt is,hogy találsz majd ilyen barátot!:)

12:11-es igazad lehet.De pont ez az,hogy főként én keresem őt.Csak nem tudom pontosan,hogy ez az introvertáltaknál normális,vagy nem.

2020. jún. 19. 12:16
 5/10 A kérdező kommentje:
És mivel az introvertáltaknak sok egyedüllétre vagy szükségük,azt sem tudom,hogy milyen rendszerességű rájuk írás vagy elhívás valahova nem zavaró még.
2020. jún. 19. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Intorvertált jelen.

A saját tapasztalatom szerint tudok csak beszélni, de ezt másoknál is észrevettem, hogy sok introvertált azért nem keresi gyakran a másik felet, mert fél, hogy láb alatt van, és idegesíti az embereket. Én személy szerint örülök, ha mások írnak rám pl., mert akkor tudom, hogy az illetőt nem idegesítem, és tényleg keresi a társaságom.

Egyetlen barátom van, vele is csak neten beszélek, mert 170 km-re lakik. Eddig legtöbbször én hívtam fel, emiatt egy ideig abbahagytam, mert féltem, hogy idegesítem. Aztán 1-2 hét múlva ő hívott fel, és akkora megkönnyebbülés volt. :D Ez így lehet, hogy furán hangzik, de én így "működöm", és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.

Lehet, hogy nála is ez van a háttérben, ha fenn akarod tartani a barátságot, rendszeresen kezdeményezz beszélgetést, akár ilyen semleges dolgokról is, kérdezd meg, milyen napja volt, meg ilyenek, szervezzetek sok közös programot, így biztos fogja érezni, hogy valakinek fontos, és az önbizalmának is jót tehet. Fogadd el, hogy ez normális nála, ilyen a mentalitása. Remélem érthető a megfogalmazásom, nekem sem az erősségem a kommunikáció. :/

2020. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha keresed és elfogadja, akkor örül neki. Ha nem, akkor majd nem fog reagálni meg elmenni veled. Mért nem hiszed el, hogy valaki akarhat találkozni veled?
2020. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pont olyan vagyok amilyennek leírtad a barátnődet. Örülök, hogy nem veszed rossz néven, hogy ő nem keres annyit, nem a te hibád. Én a helyedben megírnám neki, hogy ha kellesz neki, akkor keressen bármikor ő. Magamból kiindulva hangulatfüggő, hogy mikor vágyom épp társaságra és olyankor én szoktam keresni az embereket. Egyébként nem feltétlen önbizalomhiány áll mögötte csak ő ilyen.
2020. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Intorvertált vagyok és sajnos nincs igazi barátnőm. Akikkel jóban voltam, folyton mentek, valósággal zsongtak.

Pár alkalommal egyéb ok miatt nem mentem és többet nem is hívtak.


Én sem szeretek másra ráírni, félek, hogy tolakodó vagyok, idegesítő vagy túl sok. Ellenben szeretem, hogy tőlem néha valaki megkérdezi, hogy mi van velem.


Keresd bátran! Hidd el, örülni fog neki!

2020. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az introvertált személyiség szívesen kalandozik egyedül. Sokszor kapja meg a csendes jelzőt, ő ugyanis belül érleli meg a véleményét, rengeteget agyal, elemez, és amikor úgy érzi, hogy kiforrott álláspontja van, csak akkor mondja el. Nem ijeszti meg a magány, a négyszemközti hosszú beszélgetéseket részesíti előnyben, egy nagy társasági esemény és a munkahelyi csivitelés sokszor lefárasztja. Jobban szereti a minőséget a mennyiség elé helyezni, ha társasági életről van szó.


Az introvertáltság befelé forduló személyiséget jelent, nem depressziót, szorongást, pláne nem antiszociális személyiségzavart.

2020. jún. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!