Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nyomorgok a fizetésembōl, de...

Nyomorgok a fizetésembōl, de az ismerősöm pont most követeli vissza a kölcsön adott pénzét tőlem. Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Én nō vagyok, ő férfi, soha nem volt köztünk semmi, de azt tudom hogy ő régen odavolt értem. Év elején bajban voltam, és kaptam tőle 40 ezret amit kölcsönnek beszéltünk meg, határidőt nem tűztünk ki. Már akkoris kicsit olyan érzésem volt, hogy esetleg elvàr dolgokat a segítségért cserébe. Ez be is igazolódott, miután nem adtam neki esélyt férfiként azóta se, csak barátként tekintek rà, megváltozott a viselkedése, mintha azt várta volna hogy majd a pénz miatt észreveszem milyen jó ember. Nos a lényeg, hogy pont most követeli a kölcsön adott pénzt, mikor tönkrement a munkahelyem a vírus mizéria miatt. Március óta vagy nem jártunk be dolgozni, vagy ha igen, akkor is részmunkaidőben. Jelenleg is részmunkaidő van, és 65 ezer ft nettót kapok már 3.hónapja. Állítólag kapunk majd havi 30e állami támogatást is, de még senki se làtta, illetve visszamenőleg ez nem jàr. Szóval ennyiből tengődöm, ráadásul albérletben, szüleim segítsége nélkül már utcán lennék. De ők is egyszerű dolgozó emberek, nem tudnak sokat adni, csak hogy túléljek, és már így is szégyellem magam. Persze már keresek új munkát, mert ez így nem állapot, ez a cég haldoklik, nincsenek megrendelések. A férfi akiről szó van, olyan munkakörben dolgozik ami fixen működött a vírus alatt is, jól keres hozzám képest, és pont most kitalálta hogy jogsit fog csinàlni, ezért adjam meg a kölcsönt most azonnal. Félreértés ne essék, én tudom hogy ez jogos és semmi közöm hozzà miért kéri vissza, az ō pénze. De számomra ez jelenleg teljesíthetetlen elvaras, és a következő hónapokban sem számíthatok több fizetésre, mire új munkát találok és megkapom az első teljes havit, az sem egy két nap. Tudja hogy mi a helyzet nálam, de nem érdekli, hiszen amúgy is meg van sértve amiatt hogy nem szeretnék vele összejönni. Eltűnni, sunnyogni nem akarok, nem is tudnék, tudja hol lakok, és van sok közös ismerősünk. Ti mit tennétek?
2020. júl. 7. 19:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
1%
Te nem az a nő vagy véletlenül, aki pár éve kiröhögte, gúnyolta egy devizás bajbajutott család éhezését, nélkülözését?és küzdését a gyerekeikkel?
2020. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
85%

Hát..előteremteném a pénzt akárhonnan is.

Inkább az a kínos, hogy az év elején kölcsönkapott összeg még most is lóg a levegőben..

Ha ilyen helyzetbe kerülnék is max 1-2 hónapig merném húzni..

De mindenképp úgy érezném,hogy magyarázatra szorul a dolig,hofy miert nem adtam még meg.

Szerintem nem a pénz hiányzik neki,hanem attól tart hogy nem adod meg..

Nagy hiba olyan embertől ilyen segítséget elfogadni, akiről úgy érzed más elvárásai is lennének.

2020. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%
Sosem fogadtam volna el olyan férfitől egy fillér kölcsönt akivel ilyen helyzetben lettem volna mint te az ismerősöddel. Soha. Viszont én adtam már hasonló helyzetben másnak kölcsönt, mint amiben te vagy, csak annyi volt a különbség, hogy én nem számíthattam senkire, se szülők, se senkire, akkoriban csak magamra.
2020. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
7%

Természetben nem fizetheted vissza? Amúgy nem tudom, még beszélnék vele, hátha tud mégis haladékot adni.

Amúgy egy internetes barátomnak, aki nőnemű, én is adtam pénzt, nem is egyszer, és kicsit többet. De nem vártam cserébe semmit.( Bár titkon kicsit reméltem) Mondjuk nem is igazán várhattam, mert vagy 600 km-re lakunk egymástól. Amúgy én nem tudnám kihasználni ezt a jelenlegi helyzetedet az ő helyébe, egyszerűen nem lenne pofám hozzá.

2020. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
85%
Komolyan kérdezed mi a helyes megoldás??? Agyam eldobom. Visszaadod. Aranyat, okoskészüléket eladsz, zaciba adsz, piacon árulsz gyümölcsöt, zöldséget kisegítőként. Az éttermek dugig vannak, mosogatót minden második helyre keresnek, strandok is megnyitottak, lehet lángost sütni, fagyit árulni, időd úgyis van, ha részmunkaidőben dolgozol.
2020. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%
Minek kertel akkor kolcson? Ne haragudj, ezt te fozted meg magadnak es ezek utan raadasul idejossz magadat sajnaltatni, hogy szanalmat es reszvetet kelts az itteni forumozokban. A sebeid nyalogatasa helyett szedd ossze magad es kezdj mas munkahely utan nezni surgosen. Nehogy meg neked alljon feljebb a tortentek utan, senki nem tartott pisztolyt a fejedhez, amikor elfogadtad a kolcsont. Nekem raadasul ugy tunik, hogy mivel tetszettel a pasinak ugy gondoltad, hogy esetleg nem fogja rajtad kesobb szamonkerni azt a bizonyos osszeget, most viszont koppantal, ami lathato modon egyaltalan nincs az inyedre. Kapard ossze a penzt, add vissza neki, legkozelebb pedig legyen tobb eszed.
2020. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%
Mikor tervezted visszadni? Év elején kértél kölcsön és azóta nem sikerült félrerakni 40ezer forintot? Nincs megtakarított pénzed? Lassan elkéne kezdeni félrerakni, hidd el, hogy meglehet oldani. Arra nem gondoltál, hogy egy egész albérlet helyett csak szobát bérelsz? Szerintem is add el pár dolgodat, ne kérj kölcsön megint, mert azt sem tudod majd visszadni. Most sok takarítót keresnek meg mosogatni is lehet. Postánál is szinte mindig van munka meg árufeltöltőt is szoktak keresni.
2020. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes hogy pont a legrosszabb időben kéri, v mit akarhat?!

Sehogy sem tudod megadni , csak ha válalsz extra munkát.

Vagy újabb kölcsönt kérsz.

2020. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
38%

7 hónapja lógsz neki cs.szd meg.

feküdj le vele vagy add vissza, ha neki az első megoldás is jó lesz.

amúgy ezért nem veszünk kölcsön a legjobb barátunktól és a testvérünktől sem papír nélkül.

2020. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
64%
boltokba mindig keresnek munkaerőt a mai napig. nagyon sok ilyet látok. Menj el egy boltba dolgozni,hipp-hopp megadod. vagy mondd fel az albidat, úgyse tudod fizetni.
2020. júl. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!