Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nyomorgok a fizetésembōl, de...

Nyomorgok a fizetésembōl, de az ismerősöm pont most követeli vissza a kölcsön adott pénzét tőlem. Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Én nō vagyok, ő férfi, soha nem volt köztünk semmi, de azt tudom hogy ő régen odavolt értem. Év elején bajban voltam, és kaptam tőle 40 ezret amit kölcsönnek beszéltünk meg, határidőt nem tűztünk ki. Már akkoris kicsit olyan érzésem volt, hogy esetleg elvàr dolgokat a segítségért cserébe. Ez be is igazolódott, miután nem adtam neki esélyt férfiként azóta se, csak barátként tekintek rà, megváltozott a viselkedése, mintha azt várta volna hogy majd a pénz miatt észreveszem milyen jó ember. Nos a lényeg, hogy pont most követeli a kölcsön adott pénzt, mikor tönkrement a munkahelyem a vírus mizéria miatt. Március óta vagy nem jártunk be dolgozni, vagy ha igen, akkor is részmunkaidőben. Jelenleg is részmunkaidő van, és 65 ezer ft nettót kapok már 3.hónapja. Állítólag kapunk majd havi 30e állami támogatást is, de még senki se làtta, illetve visszamenőleg ez nem jàr. Szóval ennyiből tengődöm, ráadásul albérletben, szüleim segítsége nélkül már utcán lennék. De ők is egyszerű dolgozó emberek, nem tudnak sokat adni, csak hogy túléljek, és már így is szégyellem magam. Persze már keresek új munkát, mert ez így nem állapot, ez a cég haldoklik, nincsenek megrendelések. A férfi akiről szó van, olyan munkakörben dolgozik ami fixen működött a vírus alatt is, jól keres hozzám képest, és pont most kitalálta hogy jogsit fog csinàlni, ezért adjam meg a kölcsönt most azonnal. Félreértés ne essék, én tudom hogy ez jogos és semmi közöm hozzà miért kéri vissza, az ō pénze. De számomra ez jelenleg teljesíthetetlen elvaras, és a következő hónapokban sem számíthatok több fizetésre, mire új munkát találok és megkapom az első teljes havit, az sem egy két nap. Tudja hogy mi a helyzet nálam, de nem érdekli, hiszen amúgy is meg van sértve amiatt hogy nem szeretnék vele összejönni. Eltűnni, sunnyogni nem akarok, nem is tudnék, tudja hol lakok, és van sok közös ismerősünk. Ti mit tennétek?
2020. júl. 7. 19:02
1 2 3 4
 11/31 batta80 ***** válasza:
75%
Menj el plazmát adni. 3 hét alatt megvan a 40 ezer.
2020. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
3%
Hasonló helyzetben vagyok annyi "könnyebbséggel" hogy én a szüleimnek lógok. Ők nem követelik vissza a pénzt, de attól még meg fogom adni, sajnos nem a közeljövőben. Napról napra élek, egyszerű, olcsó kajákon. Minigarzont bérlek, kicsit többért, mint amibe egy szoba kerülne. Minden vasat megkuporgatok, mégse tudnék egyhamar 40 ezret kiizzadni :( Sansosz, hogy ez az ember azért adott kölcsön, hogy sarokba szoríthasson. Ez kegyetlenség, bármennyire is az ő pénze. Uralkodni akar rajtad, ezért a legnagyobb nyomorban kéri vissza. Egy igazi barát megvárná míg munkahelyet váltasz és az első normális fizunál jelezné hogy szüksége van a pénzre.
2020. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

6 hónap után már a pofátlanság teteje, hogy neki kell szólni, akármilyen szituban vagy...

Havi 5-10e-et guríthattál volna, ami a minimum s másként is állt volna hozzád, mert látja nem vagy tolvaj, max nem veszel cigit, nem lépsz fodrászhoz, fésű otthon is van tán, nem veszel bohócjelmez festéket...stb.


Most felszámolod a felesleges holmijaidat vagy akár eladod telódat...spórolsz ezen azon, lecsúszol a bankkártyádon mínuszba akár.

Arcátlanság, amit tettél, vírus szitu ide vagy oda.

2020. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatnál alkalmi munkát vállalni.
2020. júl. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

En 15 evesen arufeltoltos diakmeloval 7 nap alatt megkerestem 40 ezret, holott minket joval rosszabbul fizetnek ki. Igaz, embertelen melo, de mondjuk nekem nem is a megelhetesemhez kellett, csak pluszpenzkent erre arra. Azt nagyon gaznak tartom, hogy semmilyen munkat nem keresel magadnak, csak elfogadod ezt a 60 ezres fizetest. Elmehetnel dolgozni, es nem csak a tartozas miatt, hanem hogy magadat eltartsd? Ha nem lennenek a szuleid, akkor mit csinalnal? Ahogy irtak, arufeltolto, gyorsettermi munka, kasszas stb. ilyen helyekre mindig keresnek. Hosszutavon nyilvan nem lehet birni, de amig nem talalsz jo munkat, es amig osszehozod a 40 ezret a palinak, addig siman vallalhato.

18l

2020. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

amúgy bármerről számolom, év eleje, az legyen mondjuk január, szrban voltál, kihúzott belőle, tehát a februári fizetésed már stabil helyzetben ért, március közepéig normálisan működött az ország, tehát ott is csak egy fél hónap esett ki, most július van, egy hónapja lazul a helyzet, és te képtelen vagy mondjuk csak egy részét is előkaparni valamiből?

pofám leszakadna fél éven át tartozni valakinek, ha kihúzott a szrból, akkor a legelső felesleges fillérem neki megy vissza, amíg vissza nem kapja az összeget. ha minden hónapban 2000et adtál volna át neki, az 5 hónappal számolva az összeg negyede.

te csak szimplán egy rbanc vagy, aki azt hiszi lehúzhatja a férfiakat akik kedvelik őt. sajnos a férfiak sem hülyék.

2020. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a segítő válaszokat, vissza adtam neki egyben az egész összeget. De ehhez újra kölcsön kellett kérnem, hiszen saját fizetésbōl reménytelen a helyzet. Sok olyan választ is kaptam tőletek, amit nem tudok hova tenni, valószínűleg olyan írta aki sosem volt hasonló anyagi helyzetben, de én nem is kívànom senkinek. A teljes heti 40 óràs fizetésem volt 130 ezer, most hogy részmunkaidőben vagyunk annyi amit írtam. Tehát eddig sem éltem nagy làbon, nincs szuper eladni való telefonom, számítógépem, tv-m, és fodrászra kormosre sem jutott soha, de még új bolti ruhàra sem. Jelenleg mellék állást nem tudok vállalni, mert hétfőnként mikor bemegyunk dolgozni, akkor dől el, hogy ezen a héten melyik napokon, és milyen műszakban dolgozunk. Én új munkát keresek, teljes állásút, remélem sikerrel járok. Többen írtatok az albérletet is hogy az minek? Most sem teljes lakást bérelek, de valahol lakni kell, szüleimhez nem költözhetek, ők olyan körülmények közt élnek, régóta külön vagyok, 29 éves vagyok most. Remélem én is találok egy normális munkát, amit jobban megfizetnek, nem arról van itt szó hogy lusta lennék dolgozni, 1 éve három műszakban vagyok teljes munkaidőben ezért a 130 ért. De ez nem maradhat így eldöntöttem.
2020. júl. 10. 20:25
 18/31 anonim ***** válasza:

17


Az a 3 műszak az elég fos dolog, de kerüld a 4-et is, az halál s nincs pénz, amiért megéri.

Mivel semmit sem tudtunk rólad, így általánosságban kellett értened a tippeket.Azonban a mostani kölcsönre tegyél félre mindig egy kicsit--valahogyan.


Spórolni nyáron könnyebben lehet sok dolgon bár ez függ albérleted fajtájától is.

130-ért 1 műszakost is találni, sőt keressél is inkább.

Türelmet-kitartást s sok szerencsét;)

2020. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
nem tudom hétvégén dolgozol e de esetleg hétvégére addig is tudsz vállalni munkát.
2020. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
51%

19


A 3 műszak heti utolsó 5-ik napja szombat reggelre végződik...szerinted valaki akar 8 óra éjjeli munka után megint-máshol 8 vagy 12 órát lehúzni?

Max vasárnapi meló lehetne, de az nem egyszerű...vagy igen, mit, hol vajon...

2020. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!