Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Asszertívnak lenni kiknek szabad?

Asszertívnak lenni kiknek szabad?

Figyelt kérdés

Én amikor asszertív vagyok akkor mindig kiakadnak, beszólogatnak, olykor meg akarnak verni.


Gondolom ez a fajta viselkedés nem mindenkinek megengedett...


2020. júl. 8. 09:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az asszertiv kommunikacio lenyege pont az hogy abszolut nem provokativ.szoval aki asszertiv azzal a legkönnyebb kijönni es szimpatikus es hanarabb megold elsimit konfliktusokat is
2020. júl. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mégsem asszertív vagy, hanem inkább lenéző, kioktató.
2020. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek asszertívnek kéne lennie. Ha a környezeted úgy gondolja, hogy ezzel provokálsz, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.
2020. júl. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tűnik, mégsem vagy asszertív...
2020. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
45%

Így van, ahogy előttem írták.

Nem asszertív vagy, hanem lenéző, kioktató, tudálékos, az a gond. Ezt nem szeretik mások.

Gyakorold még, mert láthatóan nem megy.


Amúgy ez nem viselkedés, hanem a kommunikáció egy fajtája, kell hozzá egy bizonyos szintű intelligencia, hogy megfelelően tudd alkalmazni.

2020. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem vagy asszertív :D Azt mindenkinek szabad :D Nyilván van, akiből az vált ki agressziót hogy nem foglalsz egyértelműen állást. Szal így odajön panaszkodni az ember, hogy a másik hülye te meg azt mondod neki hog ymegértelek értsd meg őt is, az sokan nem tudják elfogadni, mert azt akarják, hogy mond te is hogy igen, tényleg egy hülye...
2020. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De épp hogy nem vagyok agresszív, nem beszélek ingerülten, csak őszinte vagyok és amikor úgy érzem támadás vagy igazságtalanság ér, annak hangot adok, illetve ha nem értek egyet valamivel akkor annak is. De ezt teljesen nyugodt, közömbös hanghordozással.
2020. júl. 8. 10:09
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a hanghordozás számít. Az 'őszinteség' mit jelent? Azt sem mindegy milyen szavakkal közlöd. Egyébként nem minden esetben kell odamondogatni, sok esetben kifejezetten destruktívan hathat. Ezt fel kell tudni mérni, hogy kivel, mikor, milyen helyzetben és milyen formában lehet hangot adni az őszinte véleményeknek. Írj inkább konkrét példákat, úgy könnyebb átlátni.
2020. júl. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8


Például egy felettes túl sok munkát akar rám akasztani, egyből jelzem, hogy ennyit nem tudok minőséggel elvégezni.


Vagy valaki mond valami gúnyost akkor higgadtan visszaszólok, hogy: “ Miért te kinek képzeled magad?”

2020. júl. 8. 10:41
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Az az igazán asszertív ha meg sem szólalsz. Vagy elmész, vagy leginkább oda sem mész. Egyáltalán minek mentél oda?
2020. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!