Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 6 éves barátság: undorral...

6 éves barátság: undorral végzõdik. Ez érthetö ebben a helyzetben? Segítenem kellene inkább, de viszolygom.

Figyelt kérdés

Úgy írom le a történteket, hogy ne adjam ki a (volt) barátnömet.

Négy éve van egy férfi az életében, szerelemmel indult a kapcsolatuk, de közös megegyezéssel sem akkor, sem azóta nem élnek együtt, nekik ez így jobb. Ekkor az illetõ már nem élt együtt az õt elhagyó feleségével sem jó ideje. Olyan országban élnek, ahol a válás 5 év után jóval egyszerūbb, az alatt pedig idegölõ, hosszas macera.

Barátnõm a válást nyilvánvalóan siettette (ez részemrõl elfogadható emberi dolog), de nem úgy, hogy a másik emailjeit, telefonját ellenörizzük, számonkérjük stb. Õ megtette, nem is értette, mi ezzel a gond. Féltékenységre nem tudom mi oka lehetett, hiszen a hölgy (exfeleség) kb a világ másik felére költözött.

Ez után a bnõmnek kb mániája lett a válás, és ezzel egyidõben megváltozott a személyisége velem is.

A kommunikációnk felületessé vált, ostoba influenszerek kisiskolás szintū videóit kapom tõle naponta 3X, es a celebpletykákról tud órákig beszélni, hogy már a falat kaparom.... sokszor idióta emojikat kaptam válaszul egy-egy hosszabb üzenetemre, majd észrevettem, hogy néha nem ugyanúgy mesél el egy-egy történetet, tehát õszintétlen.

(Akkor miért mondja el????)

Ez után egy alkalommal verbálisan és fizikailag is bántotta a pasit, amire nem létezhet indok, ok, ilyet nem csinálunk, pont.

Majd az derült ki, hogy barátnõ a jövõben sem szándékozik együttélni a pasival, aki szerinte csúnyán öregszik, már nem szereti, de van egy háza, sõt kettõ. Mikor visszakérdeztem ezek hallatán elképedve, azt mondta hagyjam az erkölcsi károgásommal, hisz neki is vannak érdekei... Itt és ekkor fordult fel a gyomrom.


A pasi ugyanis 3 éve enyhe stroke-ot kapott, amikor is azt hallgattam barátnõmtõl, hogy fárasztó a kórházba menni minden nap. 5 napig volt bent, utána otthon lábadozott szerencsétlen figura egyedül, mert a barátnõm elfáradt a látogatásban.

Most azt mondogatja, kellene valami gyógyszer, amitõl mozgás nélkül lefogy, mert edzeni lusta, ahogy takarítani is- más csinálja helyette a 40 nm-es lakásában, sõt a pasija házát is takaríttatja ami megintcsak nem gond alapból, de nekem ez egy "mindent akarok, de semmit sem teszek, es ennek érdekében semmi-senki sem drága" attitūd, fõleg úgy, hogy 10 külföldi év alatt óvodás szinten beszéli az országa nyelvét.


Azt kérdeztem tõle, és mi van, ha a pasid újabb stroke-ot kap a bacccctatásaid miatt, pedig mindjárt lejár az 5 év, a papírok már a bíróságon vannak? Válasz: "nem érdekel"


Nem tudok beszélni vele, nem tudom felvenni a telefonját, nem tudom elmondani újra és újra, hogy ez nagyon gáz!

Egyszerūen undorodom. Jogosan?


2020. júl. 21. 17:06
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
36 évesek vagyunk egyébként.
2020. júl. 21. 17:13
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

Ő a barátnőd?

Nahiszen! Madarat tolláról...

2020. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

Azzal semmi gond, ha már nem érdekli a férfi! Te nem tudhatod, mik történtek köztük. Nyilván az lenne a legtisztább, ha szakítana vele.

Úgy írsz, mint egy 16 éves! Nem vagy érettebb a barátnődnél!

Mindenki foglalkozzon a saját magánéletével. És nem kötelező vele tartanod a kapcsolatot.

2020. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Koszonom a "joindulatu" valaszt. Nem ismertem errol az oldalarol, nem volt ilyen elozo eletunkben.


Gondolom, ha elfogadhato volna szamomra a viselkedese, nem ide irtam volna. Latom, ez nem volt logikus.

2020. júl. 21. 17:23
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
Te minek tartasz ilyen emberrel kapcsolatot?
2020. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

Hát ezen a 36 éven megdöbbentem. Azt hittem egy 13 éves általános iskolás irománya ez ..

Szerintem fogyatékosok vagytok mindketten a barátnőddel .. vagy mi a kérdés ?

2020. júl. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igaza volt annak, aki lebeszelt errol a forumrol.

En is kulfoldon elek, epp a fenti hozzaszolasokban is tukrozodo mentalitas miatt.

Most akkor megyek es kibeszelem magambol a problemakat ott, ahol ertelmesen is tudnak reagalni, amolyan homo sapienskent, frusztaralt baromarcok nelkul.

Mondjuk ehhez mas nyelven kell irnom, nem kipcsakul a kipcsakagyuaknak.

KOSZONOM.

2020. júl. 21. 17:27
 8/22 anonim ***** válasza:
47%

Engem hidegen hagyna a viselkedese a pasival kapcsolatban, ha baratok vagyunk, akkor is azok maradunk, ha sajat kezevel loki a medencebe, csak hogy ove legyen a haz. (Habar jelenleg ha jol ertem ilyesmirol szo sincs, nem hazasok, ilyen utemben nem is lesznek azok, tehat ha meghal az ember, a baratnod maximum egy kellemetlen szakitast uszott meg.)

Viszont ha megvaltozik a velem valo viselkedese, untat, ha azelott jokat beszelgettunk, most meg mar csak emojikban tudunk kommunikalni gagyi celebekrol, az nyilvan egy olyan dolog, hogy emiatt siman kihul a baratsag.

2020. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Szidjuk a barátnődet? Az lenne a helyes válasz? De persze mindenki hülye, csak te nem 🤪
2020. júl. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Koszonom 8-as az egyetlen ertelmes valaszolo voltal itt a "sivatagban"
2020. júl. 21. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!