Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan segítsünk egy maga...

Hogyan segítsünk egy maga alatt lévő barátunkon? Nem ismeri el, hogy baja van.

Figyelt kérdés
Szerintem magányos mert kb. 10 éve nem volt barátnője, sőt nem is közeledett senkihez, pedig azelőtt ismerkedett. Elhagyta magát az elmúlt időszakban, főleg a karantén óta. Tényleg sok minden nem jött össze neki mostanában sem a munkahelyén sem a magánéletben(itt nem nőkre kell gondolni). Mit lehet csinálni, hogy rendbe szedje magát? Ezeket neki kellene megoldani, de mivel segíthetnénk leginkább?

2020. júl. 22. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk ne azzal kezdd, hogy: neked bajod van, na de majd én jövök és segítek. Kért rá valaki, vagy ő kérte, hogy analizáld ki és mentsd meg? Szerintem nem. Nem bírom az ilyeneket mint te, akik lesik a másik embert és beleszólnak az életébe. Foglalkozz a sajátoddal.
2020. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
84%

Szerintem aranyos vagy, és jó barát, hogy észrevetted, ezeket. Az első kommentelőnek üzenem, hogy szeretnél te ilyen barátot mint ő, és ezt szebben is lehetett volna fogalmazni, mert ő tanácsot kért!


Próbáld meg egy kicsit kimozdítani a komfortzónájából. Egy kávéra, vagy egy ebédre hívd meg. Ne rögtön a tereld a témát, hanem vezesd fel a beszélgetést mindennapi dolgokkal (meleg van, dugó volt...)

Ha látod rajta, hogy nem úgy viselkedik mint szokott, akkor beszélgess el vele négyszem közt. De előtte bizonyosodj meg róla, hogy tényleg valami probléma áll fenn ;)

2020. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tisztában van vele, csak veled nem akarja ezeket a dolgokat megosztani. Nem vagytok olyan bizalmas viszonyban
2020. júl. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!