Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet lerázni egy régi...

Hogyan lehet lerázni egy régi barátot humánusan?

Figyelt kérdés

Adott egy régi barátság, amit már szeretnék megszakítani.

Az indok, hogy az utóbbi 10 évben sok minden megváltozott. Már nem az van mint 20 évesen, hogy buli meg drog minden nap.

Viszont ez az illető 30+ évesen is még mindig ebben az életben él. Nekem már nem a világom, sőt undorodom is a drogosoktól.

A srácnak nincs normális élete, senki (csaj) nem marad meg mellette pár hónapnál tovább.

Ráadásul ha nincs pénze anyagra akkor hirtelen mindenki nagy cimborája lesz némi hitelért cserébe.


A lényeg hogy nem veszi a lapot. Letiltottam telefonon hogy ne tudjon hívogatni. Erre másnak a telefonjáról hív fel, mivel én meg nem ismerem a számot felveszem és kénytelen vagyok beszélni vele (ebből is elegem van már)

Közösségi oldalam nincs, szóval ott nem tud elérni.

Nem járok már át hozzá, nem is akarom tartani a kapcsolatot vele mert nem vagyok kíváncsi a süket szövegelésre. Semmi témája nincs csak a drog, meg hogy éppen ki kivel bäszik, ki milyen kocsit vett stb. Magyarán más élete az egyetlen témája.

Ami még lényeg hogy intelligencia szintben sem egyezünk, nagyon nem.

Én (és a többi barát ebből a társaságból) megkomolyodtunk már.


Megbántani nem akarom, mert tudom hogy min ment keresztül és pont azért lett olyan amilyen.

De mindenképp meg akarom vele teljesen szakítani a kapcsolatot. Valami emberi megoldás erre?

Szívem szerint elküldeném a picsäba, hogy hagyjon békén örökre és szálljon le rólam. Csak sajnos nem vagyok az a fajta ember...pedig ez lenne a legegyszerűbb megoldás.


2020. júl. 26. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nalam siman müködik a nem vagy alig reagàlàs. Nem tartok kapcsolatot nem irok nem hivom ha ir makogok 2 szot max es ennyi
2020. júl. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindent felsoroltál, hol nem tud elérni. Akkor hol tud? (Ha más telefonjáról hív, azt is le lehet tenni.) Egyáltalán nem kell vele beszélni. Nem kell, hogy humánus legyél, nem arra van igénye, hanem a pénzedre.
2020. júl. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez úgy van, hogy közel 2 évig nem beszéltem vele, vagyis sikerült leráznom.

Mondjuk az is közrejátszott, hogy talált egy drogos társaságot ahol elvolt magának.

Most az elmúlt hónapokban felhívott egy idegen számról.

Felvettem, kényszerből szóba elegyedtem vele (nem raktam le a telót, pedig azt kellett volna), reméltem hogy megváltozott, de nem minden a régi.

Találkoztam vele mert nem hagyott békén még át nem megyek hozzá, dumáltunk a semmiről, vagyis ő lökte a süket dumát, meg ott volt egy nagy drogos társaság ilyen alvilági figurákkal.

Alig vártam hogy lerázhassam valami kamu indokkal.

Oké eltelt pár nap, hív egy másik ismeretlen számról (mivel amiről 2 év után hívott számot instant tiltottam, így egy másik haverjának a telefonjáról hívott).

Felvettem, megint duma a semmiről, menjek át segíteni neki megnézni a laptopját stb. Átmentem (de minek?) oké megcsináltam a laptopot, duma megint a semmiről, fél óra alatt leszívta az agyam a drogos dumával.


Eltelt 2 hét lett új száma, felvettem mert ugye a klasszikus sztori hogy nem ismertem a számot. Megint duma a telefonban a semmiről, jó lenne ha hétvégén összefutnánk stb stb.

Mondtam hogy nem érek rá, van dolgom stb. Telefonszám instant tiltás.

Hogy értsétek, elég nagy drogos haveri köre van, így gyakorlatilag "soha" nem fog elfogyni azon emberek telefonszáma akiéről hívhat engem.


Na most ha valakinek ezek után nem esik le, hogy kurvära nemkívánatos személy, akkor ott már gondok vannak.

És valóban, nála elég nagy gondok vannak, a drog amortizálja az agyát rendesen.


Tudom hogy én vagyok a fäsz mert ezt nem így kéne csinálni, de régen sok dologban lehetett rá számítani.

Ha úgy volt hajnalban egy telefonra kipattant az ágyból és jött bármi is kellett.

Sok jó emlék fűz hozzá abból a korszakból.

Csak ez a korszak nálam már évekkel ezelőtt lezárult.

2020. júl. 26. 22:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Könyörgök: hát ki áll vele szóba? Telefon szó nélkül letesz. Ennyi. Mi a kérdés?
2020. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj. Nem megy humanusan. Mondd meg, szepen kerlek, felejts el. Es utana egy szot sem, csak telefont letenni.

Egy elmebetegsegben egyre sulyosabban elborult regi barattal tettem igy. Mar a csaladtagjaimmal is masfel orat lelkizett telefonban. De egy nagy tobbszor csorgette oket is.

Egyszer kapora jott egy urugy, mikor tudtam, taplo volt, es felszivtam magam. Utana par evenkent meghato uzenetekkel bombazott minket es barmekkora lelketlensegnek tunik is, nem reagaltunk.

2020. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%
Pedig a "Ne zaklass!" nem csak humanus, hanem egyenes is. Neha egy telszamcsere sem art amugy, en kb 5 evente egyszer elkovetem, es nem csak egy jobb konstrukcio miatt. Tudom, h mindenki az elozo szamomat ismeri, de pont ez a lenyeg. Akinek kell, megadom az ujat.
2020. júl. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!