Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megtartanátok egy ilyen...

Megtartanátok egy ilyen barátnőt/barátot?

Figyelt kérdés

Nagyon ragaszkodok a barátnőimhez, leginkább az egyikhez, ő a legjobb barátnőm. Számíthatok rá, megbízható, de ő nem ragaszkodik hozzám. Volt már egy pár hónapos "mosolyszünetünk", amikor is ő szakította meg velem a kapcsolatot egy szerintem nem nagy dolgon, mert olyat tettem, ami nagyon nem tetszett neki. Azidő alatt olyan üresnek éreztem az életem...

(Sztori: nagyon ellenzi az ivást és cigizést, én se csináltam korábban, de egyszer meghívtak egy buliba, ahol nagyon lerészegedtem és a cigit is kipróbáltam.Erre mondta, hogy én is "olyan" vagyok és nem szeretne többet beszélni velem. Többször nem voltam buliban azóta.)


Van pár dolog, amiben nem vagyok vele egy véleményen, de ezekről nem beszéltem neki a bulis eset után történtek miatt. Azok miatt is ugyan az lenne, másokkal is szakította már meg a kapcsolatot ilyesmik miatt.


Én szeretem, vele érzem magamat a legjobban, de bánt és elgondolkodtató, hogy fordítva ez nincs így. Mintha egyáltalán nem is érdekelné a barátság, de nem csak az enyém, hanem senkié. Nagyon szomorú lennék, ha megszakítaná velem a kapcsolatot csak azért, mert nem tetszik neki valami, amit teszek és szerintem lenne ilyenből bőven, csak már meg se merek nyílni neki annyira. Általános iskola óta barátnők vagyunk, az összeveszésünk 10. osztályban történt, most leszünk végzős gimisek.


19/L


2020. júl. 29. 22:08
A kérdező szavazást indított:
Nem titkolnám a véleményem, ha emiatt megszakítja a kapcsolatot, akkor annyit is ért, nem tartanám meg
Ha őt nem érinti, akkor titkolnám továbbra is véleményem, mégis csak vele érzem legjobban magam, nehogy megint összevesszünk, mindenképpen megtartanám
19 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
79%
Egy igazi barátság nem arról szól, hogy mindenben mindig egyet kell érteni. Szerintem csináld azt, amihez kedved van, és előbb-utóbb találsz olyan barátnőt, aki úgy szeret ahogy vagy, és nem várja el, hogy idomulj hozzá, és az igényeihez. Ha ő ezt úgy fogja fel, hogy "meg kell szakítania" veled a kapcsolatot, szegényebb leszel egy képmutató "baráttal". Nagyobb bajod sose legyen :)
2020. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!