Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan viszonyuljak egy...

Hogyan viszonyuljak egy barátom alkohol problémáihoz?

Figyelt kérdés

Próbálom mindig lebeszélni, segíteni neki, de már túlzásba viszi az ivást is, a cigit, gyógyszereket és attól félek, hogy már valamilyen tudatmódosító szer is hatással van rá, mert piros volt a szeme amikor legutóbb találkoztunk. Segíteni szeretnék neki, de rettenetesen lejáratott engem a részeg viselkedésével. A szülei tudnak róla, de nem tudnak mit tenni, problémás az egész család. Jár kezelésre, azt hittem jobb lesz így a helyzete, de találkoztam vele és megállt bennem az ütő az állapota miatt. Ő 21 éves fiú, közeli barát, tényleg féltem. Mi a legtöbb amit tehetek, ha a fejmosás már kevés? Nem önzőségből, de valami azt súgja legjobb lenne szépen eltávolodni, mert félek kicsit, hogy belekever valamibe. Szerintetek? Próbáljak folyamatosan mellette lenni (és ha igen mit tegyek még) vagy zárjam le? Vannak más barátai is, de őket nem nagyon ismerem. Tapasztalt már valaki ilyet (ha igen mi lett a vége)?


(Lány vagyok)



2020. júl. 31. 18:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Azzal kapcsolatban mit lépjek, hogy felmerült bennem a gyanú drog használatáról? Rendőrség?
2020. júl. 31. 18:09
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ideje kerülni.

A rendőröket kihagynám, hacsak nem lenne biztos, hogy ő is terjeszti.

2020. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj!

Kutyából nem lesz szalonna! Én próbáltam, nem hagyta magát.

2020. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Nem a te feladatod. És csak az olyannak lehet segíteni aki akarja és hagyja . Szerintem lépj le, egy drogos -gyógyszeres-alkoholista pasi csak lehúz minden téren.
2020. júl. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az alkoholizmusra is érvényes:

https://www.youtube.com/watch?v=OfxznTL8LhE

2020. júl. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatsz neki segíteni, de az csak akkor fog működni, ha ő is akarja. De egyébként tényleg, rendőrséget felesleges belekeverni. Ha hallgat rád, menjetek orvoshoz, beutalja elvonóra, kap gyógyszert és további terápiás segítséget is, fiatal nagyon, tud változni.
2020. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!