Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Pénzzel tartozik egy barátom,...

Pénzzel tartozik egy barátom, de nem hajlandó visszaadni!(?)

Figyelt kérdés

Egy elég közeli barátom, akit több mint 10 éve ismerek, kölcsönkért tőlem némi pénzt. Kétségbeesetten hívott, hogy kirúgták a munkahelyéről és pénz kéne neki lakbérre, nem szeretne az utcára kerülni. Mivel jó barátomnak tartottam és meg is sajnáltam, adtam neki 80 ezer Ft-ot. Azt mondta ne izguljak, már kilátásban van neki egy másik munka, úgyhogy 1-2 hónap alatt visszafizeti a tartozást, ugyanis 1 hónap alatt nem tudna ennyit kitermelni. Mondtam neki, hogy rendben van, állapodjunk meg 2 hónapban, addigra biztosan meglesz. Ezzel ő készségesen egyetértett. Időközben beszéltem vele többször (nem csak a pénzről), írta, hogy el tudott helyezkedni, megint van munkája. Biztosított arról is, hogy tartja magát a megbeszéltekhez.


A probléma innen kezdődik: letelt a 2 hónap (sőt már 3.5 is), viszont a pénzem még mindig sehol. Írtam neki messengeren, de mindig csak a kifogásokkal jön, meg ígérget, hogy majd megadja ekkor és akkor. Ezt eljátszotta eddig kétszer. Telefont már fel se veszi ha hívom, messengeren is csak akkor válaszol, ha már erőszakosabban nyomulok. Őszintén, nagyot csalódtam benne és nem hiszem, hogy szándékában állna visszaadni a pénzem. Mivel közeli barát (volt), ezt nem néztem volna ki belőle.

Szerintetek mi tevő legyek? Hagyjam annyiban, és tekintsek erre úgy, mint egy drága leckére?



2020. aug. 10. 15:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy 2 hónap alatt találkoztam vele személyesen többször is, tök jól elvoltunk. Miután letelt, el kezdett kerülni engem.
2020. aug. 10. 15:30
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez lehet bukó.

Ajánld fel pld havi 10.000el törlessze

2020. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Hát sajnálom, hogy így jártál, szerintem már nem fogja vissza adni, de azért remélem, hogy tévedek.

Én pont ezért nem adok kölcsön senkinek, mert ez nagyon ritka esetben működik, hogy vissza adják. Szurkolok, hogy Ő végül is vissza adja.

2020. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
80ezres tartozasert csak nyakonvagnam ... csak ugy baratsagbol!
2020. aug. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
ő tudta, hogy úgyis megadod neki a pénzt, majd lelép.
2020. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2 ez jó ötlet, majd felhozom neki, ha egyáltalán sikerül elérni.:/

#3 köszönöm, én is remélem, hogy észhez tér és mégis visszaadja. Nekem többet érne egy 10 éves barátság, mint 80 ezer Ft.

2020. aug. 10. 16:19
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
megmondod neki, h feljelnted
2020. aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

7# nemtud mit kezdeni.

Ahhoz kell szerződés, ami beleegyezett..

2020. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Próbáld meg kisebb részletekben behajtani a tartozást, aztán felejtsd el az illetőt, - bármennyire is fáj, mert ennek az embernek 80 ezer forintot ért a becsülete. Aki egyszer megtesz ilyet a barátjával, az meg fogja tenni vele másodszor, harmadszor és sokadszor is. Ha rám hallgatsz, az ügylet végén elfelejted ezt az embert!
2020. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
miért kellene szetződés? Ez sima csalás.
2020. aug. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!