Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan alakítsak ki úgy...

Hogyan alakítsak ki úgy emberi kapcsolatokat, amikben nem egyoldalú a barátság, és nem lelki szemetesként vagyok elkönyvelve a másik félnél?

Figyelt kérdés
Én sem vagyok ártatlan, de szeretnék többet megtudni a témáról.

2020. aug. 10. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy lelki szemetesként vagy elkönyvelve a másik félnél?
2020. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki megbízik benned és elmondja neked mindig a bajait nem biztos, hogy lelki szemetesládának tart. Sokkal inkább a barátjának, akiben bízik, akinek ad a szavára. Mondjuk ha te màr ott tartasz, hogy neked ez nyűg, akkor veled van a baj. Az igazi barátságban nem szokott az gond és nyűg lenni, ha támaszkodnak egymásra, nehéz időszakokban vigasztalják egymást.
2020. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért tartja magát lelki szemetesnek a kérdező (bár nem tudhatom tényleg így van-e) mert a barátság szép dolog amíg oda vissza megy az adok-kapok de mi van akkor ha mindig csak ő az aki meghallgatja a másikat viszont őt nem hallgatja meg senki és csak addig jó amíg ő ad tanácsot mert akkor már csak egyoldalú az a barátság sőt már nem is kéne annak hívni


Ez bonyolult dolog igazából rengeteg mindentől függ mivel 2 ember kell hozzá és hiába teszel meg mindent ha a másik fél nem hajlik arra


Elsőnek mindig az alapokkal kell kezdeni beszélgetés,ismerkedés,találkoztok néha néha stb stb stb viszont azt a legegyszerűbb kiszűrni ha már/ vagy eddig se érdekelted ha mindig csak te keresed és ő sose keres pl nem beszéltek 1-2 napig, 1 hétig ez minden kapcsolatnál változó de ha 1-2 hónap után se dob legalább annyit hogy "mizu?" akkor nincs miről beszélni legalább is vele



Persze vannak olyan kapcsolatok is amikor félévente beszéltek (a távolság,család miatt,idő hiánya miatt, vagy csak mert szimplán így szoktátok meg) de akkor hosszabban beszéltek ugyanúgy lehet barátság az is

2020. aug. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől is függhet, hogy miért érzed lelki szemetesládának magad. Néha velem is előfordul, hogy csak hallgatom a barátnőm bajait és kicsit unalmassá válik, de ilyenkor néha rájövök, hogy na igen, ő is meghallgatott engem, akkor ő érezhette így magát.


Ha viszont szeretnél tényleg olyan embert magad köré, aki foglalkozik veled, érdemes kommunikációs taktikát váltanod. Nekem volt egy beszélgetésem egy ismerősömmel, (aki ugyan erre a hibámra hívta fel a figyelmet) hogy ahogy elkezdtünk beszélgetni, tőle folyton érkezett egy kérdés, egy válaszkérdés a mondandómra, viszont annyira el voltam foglalva hogy meséljek többnyire magamról, hogy megválaszoljak minden kérdését, hogy eltel 20 perc és én még semmit nem tudtam meg róla, hiszen folyton magamról beszéltem.

Ennek az a lényege, hogy az emberek tényleg imádnak saját magukról ódákat is zengeni, és ha te is így kommunikálsz a barátaiddal, egy idő után le fog esni nekik, és saját önszántukból ezt a kibillent mérleget szeretnék egyensúlyba tenni, ezáltal egy egészséges kommunikáció tud kialakulni és egyik fél sem fogja a másik szemetesének tartani magát. Persze elsülhet máshogy is ez a kísérlet, de minél többet tudsz a másikról, annál szorosabb a kapocs és bizalom, ezért érdemes mindig visszakérdezni kapcsolódóan a sztorihoz :)

2020. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!