Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szemétnek érzem magam, de...

Szemétnek érzem magam, de elegem van, meguntam. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy gyerekkori barátom, akit 14 éves korom óta ismerek. Az a legkisebb probléma vele, hogy megragadt azon a szinten agyilag és igényekben, mint az iskolában volt.


Ő az a típusú ember, aki jószándékú, de baromi esetlen és szerencsétlen az élethez. Mindig próbáltam támogatni lelkileg (volt, hogy anyagilag is), mert neki mindig volt egy depis időszaka a munkahely, a család vagy épp az exbaràtnő miatt.


1,5-2 éve küzd alkoholproblémákkal, miután meghalt az egyetlen rokona. Próbáltam a lelkére beszélni szépen, csúnyán, kapott fejmosást is, semmi nem használt.


Tegnap reggel hívott fel, hogy segítségre van szüksége, mert az albérletben ahol lakik, este megivott pár sört (gondolom 2 rekesszel) és annyira elborult az agya valamiért, hogy összetörte a berendezést (üvegasztal, tévé, hűtő, plusz 1 ablak a szobában).


Viszont azt mondja, hogy nem emlékezett rá, kiesett az az idő és azt hitte reggel, hogy csak álmodta az egészet.


A tulaj még nem tudja, de nem tudja mit csináljon, mert elég nagy a kár, nem tudja az ablakost kifizetni stb.


Nekem ez volt az a pont ahol úgy döntöttem, hogy elég volt és 20 év után leveszem róla a kezem. Ha megint pátyolgatom, akkor adok a szarnak egy pofont. Ha meg magára hagyom, akkor lehet a következő ilyennél meghal. De elegem van. Van nekem is munkahelyem, feleségem, saját problémáink, saját életünk. Nem tudok és nem is akarok neki segíteni anyagilag és sehogy sem.


Szerintem orvosi segítségre szorul. De nem fog elmenni. Én meg meguntam, de valamiért lelkiismeret furdalásom van.


Ti mit tennétek?


2020. aug. 17. 14:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A legnehezebb leckék az életben maga az élet által dobott problémák. Erre nincs bevállt forgatókönyv, egyenes válasz, "jelöld be a helyes választ X-szel". Te eddig segítetted, ha tehetted, eljátszotta a bizalmad, betelt a pohár, döntöttél. Határodon vagy. Lelkiismeret furdalás vagy sem, te már régóta tudtad, hogy ez be fog következni és meg kellesz lépned. Ez van.
2020. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még utoljára segítenék a helyedben. De tényleg utolsó és ezt nyomatékosítanám is neki. Most láthatólag, az írásod alapján, nincs olyan helyzetben, hogy ezt itt azonnal megoldja. Tehát nem hagynám most magára-de nincs következő alkalom.
2020. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 és ha az ez előtti is az utolsó alkalomnak volt titulálva?
2020. aug. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2+ Orvoshoz viszont mindenféle képen el kéne juttatnod, mert látható, hogy magán kívül van.
2020. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó! Az a baj, hogy én sem sz.rom a pénzt, hanem baromi keményen dolgozom. 1 hét múlva megyünk nyaralni, tehàt most nem tehetem meg, hogy feleslegesen kiadjak százezreket a berendezésekre. És nem is akarok. Maximum a közös tartalékunkból tudnék elvenni, de előbb vágnám le a kezem.


A feleségem is ki van akadva, ő már elég régóta nem akar vele találkozni, pedig tizenévig jóban voltak, baràti volt a kapcsolat. Ő előbb megunta. Utoljára talán 1 éve volt nálunk, amikor a feleségem kivágta az kapu elé, mert részegen nekiállt beszólogatni az idős szomszédunknak.


Rengeteg ilyen apróság volt, ami miatt úgy érzem, hogy nekem is elég volt.

2020. aug. 17. 14:26
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
3 Akkor elcipelném orvoshoz. De most tuti nem bírnám magára hagyni a kérdező helyében. Egy beteg emberbe nem taposunk, hanem felemeljük.n Már pedig ez az illető beteg látszik az írásból. No meg a puttony nem mindig könnyű, amit cipelnek az emberek. Van aki jelentősen megrogy alatta. No most itt mutatkozik, hogy ki barát ki nem az.
2020. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen érthető, hogy ezt érzed és nem vagy ezért szemét. Ha mindig te húzod ki a bajból, soha nem fogja megtanulni, hogy a tetteinek következménye van és nem fog változni. Ha tudod, hogy tényleg semmi esélye ezt megoldani, akkor felajánlhatod, hogy ez bizonyos összegig kisegíted, de csak akkor, ha innentől eljár pszichológushoz. Nagyon ráférne.

Persze ez rajtad múlik, hogy neked mennyire fér bele és azért se hibáztatnálak, ha azt mondanád, hogy neked ezzel tényleg betelt a pohár és nem akarod.

2020. aug. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
4! De hogy? Már mondtam neki amikor sűrűn láttam részegen, hogy elviszem az elvonóra. Nem engedte. Akkor orvoshoz hogy? Szerintem (viccen kívül) egy pszichiátriai kivizsgálás kellene neki. Nem vagyok álszent, én is voltam részeg párszor. De sosem volt képszakadásom, amikor skizofrén módjára török-zúzok. És ha legközelebb bánt valakit?
2020. aug. 17. 14:28
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os válaszom az 5-re is. Pedig még nem is láttam.
2020. aug. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
8 Ez az ember szerintem ideg-összeroppanás közeli állapotban van. Én életemben nem törtem-zúztam, viszont olvastam róla, mert a férjem exe ilyen törő-zúzó-hisztéria, és fel akartam magamnak térképezni, hogy mibe szenvedhet..
2020. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!