Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám megjavítani ezt...

Hogyan tudnám megjavítani ezt a toxikus barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy barátom akivel már elég régóta ismerjük egymást,de legtöbbször csak interneten keresztül tudunk kommunikálni,mivel messze lakunk egymástól.

Összeségében jól megvagyunk,jókat szoktunk beszélni,de nagyon sokszor megbánt és önzőn viselkedik. Kihárítsa rám a magánéleti problémáit,nem tudok vele egy normális beszélgetést folytatni sokszor,mert elkezd furán viselkedni stb. és amikor megkérdezem,hogy mi a probléma akkor meg az a tipikus 'semmi'. Én nem is tudok beszélni az én saját problémáimról mert akkor tereli a témát magára,hogy hát vele is volt ilyen stb.

A másik,hogy van neki egy barátnője akivel nagyon sokszor kötöszködik és valamikor az van,hogy napokig csak róla beszél,hogy mekkora szemét és minden és aztán békülnek ki és még akkor is róla van szó. Megmondtam neki,hogy engem nem érdekelnek a kapcsolatai,mert amikor beszélni akarok vele akkor nem szeretném,hogy számomra egy idegen ember legyen középpontban.

Most lehet azzal jönni,hogy miért nem szakítom meg vele minden kapcsolatomat,de számomra ez a személy fontos,most is pár napja nem beszélünk mert volt egy nagyon pici veszekedésünk,tényleg nagyon lényegtelen volt,de azóta semelyikünk se írt. Hozzászoktam,hogy ilyenkor ő mindig ír,hogy akkor most mi lesz és akkor 'kibékülünk',de most nem ez történt és kezdek félni,hogy már nem is fontos számára ez a barátság,mert az elmúlt hónapokban egyáltalán nem éreztette velem,hogy egy kicsit is fontos lennék számára.

Most megint jöhet az,hogy miért nem én írok,de én tényleg nem akarok csalódni,egyáltalán,már egyszer kellett csalódjak és fél évig nem beszéltünk utána és ez az időszak számomra nagyon rossz volt.

Tudom,hogy itt nagyjából nem a barátság toxikus,hanem a személy.



2020. aug. 17. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
És te mennyire vagy jó barát? Őszintén. Itt kibeszéled idegeneknek. Puffogsz rá, ahelyett, hogy őszinte lennél vele. De ahhoz már nincs vér a pucádban. Kicsit gondolkodj el.
2020. aug. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor elmondtam neki. Én mindig meghallgattam,de ő engem sose. Pont ez a lényeg.
2020. aug. 17. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
És konkrétan miért akarsz itt bármit is menteni? Milyen veszeteség ér, ami pótolhatatlan, ha leépítenéd?
2020. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szégyen,nem szégyen,de ha vele megszakítanám a kapcsolatot akkor kb. nem lenne akivel tudnék így napi szinten beszélgetni.
2020. aug. 17. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szóval jobb mint a semmi?
2020. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!