Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennél másképpen, ha újra...

Mit tennél másképpen, ha újra 18 éves lennél?

Figyelt kérdés
(emlékeznél arra, ami azóta történt, de ugyanabban az élethelyzetben lennél mint akkor)

2020. aug. 21. 21:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnöknek mennék
2020. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamámékhoz költöztem volna és nem kezdtem volna az akkori kapcsolatomba. Minden másképpen lett volna, kivéve a munkámat.
2020. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A gimi utolsó évében kicsit jobban kiállnék magamért, mint akkor tettem. Ezúttal már nem hagynám magam annyira elnyomni.

A gimi utáni első pár évemmel még mai fejjel is meg vagyok elégedve, így azokat igazából csak örülnék, hogy újra átélhetem. Ugyanúgy elmennék arra a 2 éves OKJ képzésre, ahogy akkor tettem, legfeljebb annyiban változtatnék, hogy ezúttal nem lennék olyan búvalb*szott az első évben, és nem a gimiben szerzett sebeim nyalogatására koncentrálnék, hanem szimplán csak élvezném, hogy milyen jó dolgom van.

A legutóbbi 3-4 év, viszont már sokkal neccesebb. Van néhány barátságom, amit ezúttal nem hagynék, hogy hülyeségeken csússzanak el, pár embert pedig nagy ívben elkerülnék, akiktől sokat reméltem, de csak csalódást okoztak.

Összességében 2017 nyarától váltanék egy hatalmasat. Nem várnék 2019-ig, hogy Budapestre költözhessek, hanem azonnal otthagynám a régi városomat, hogy új életet kezdhessek. Mai fejjel már belátom, hogy értékes és fontos éveket fecséreltem el, amikor nem mertem hamarabb meglépni a költözést.


26/F

2020. aug. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Minél előbb kiszabadulnék apám kizsákmányolása alól (anyagi), többet nem engedném, hogy kihasználjon. Munkahely már adott volt, elköltöznék és élném a saját életem.
2020. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem nem volt mindez olyan réges-régen, de pár dolgot biztosan változtatnék. Sokkal inkább önmagam lennék, nem hagynám a ,,csakazértis" elvemnek, hogy meggátoljon a testem rendbetételében, jobban tanulnék az egyetem első évében, többet lennék a nagyapámmal (elment azóta..), többet lennék a nagyimnál, jobban kiállnék magamért, nyitottabb lennék, kicsit bizonyos helyzetekben jobban befognám a számat. Nagyjából ennyi jutott most eszembe.
2020. aug. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nyitottabb lennék, bár ez sajnos a gimi elejére is igaz, határozottabb is és sokkal jobban kiállnék magamért. Az akkori legjobb barátnőmmel megszakítanám a "barátságot", mert sokat ártott nekem és vissza is fogott (osztálytársakkal szemben). Elmennék német tanárhoz és letenném a középfokút. A sarkamra állnék és nem hagynám, hogy az osztály kihasználjon a házik és jegyzetek terén. Hamarabb és nagyobb erőbedobással állnék neki a jogsinak.
2020. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A világot s emberek elkorcsulását tudva, mint bölcsen mondják, a csúcson kell befejezni, amíg minden szép s jó.

Mert mára nem a szemét-hulladék lepi el a világot, hanem a szemét-hulladék emberek elég jelentősen...

2020. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Levágatnám a hosszú hajam, nem építenék pincét (2 évvel tovább tartott miatta az építkezés), a vállalkozásom jól alakult, de az első 5 év amolyan betanulás volt nyereség nélkül, amit kihagynék :)

28/F

2020. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondanám a 18 éves K.-nak, hogy gondolkozzon pozitívabban, legyen sokkal de sokkal nyitottabb és ne ijedjen meg az új helyzetektől és az ismeretlen emberektől. Ne érdekelje görcsösen mások véleménye és ne gondoljon túl mindent indokolatlanul.

Bár így csináltam volna, most lehet nem lennék ilyen magányos..

2020. aug. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Másik egyetemre jelentkeztem volna, mert bármilyen jó ötletnek is tűnt a választásom 10 évvel ezelőtt, nagyon mellényúltam vele, nem érdekelt és sok évet elherdáltam ott, aztán meg otthagytam. Illetve azon is változtatnék így utólag nézve, hogy kevesebb energiát szánnék bizonyos emberekre, akiket a barátaimnak gondoltam, de egyre inkább körvonalazódott az évek alatt, hogy tévedésben voltam. Soha nem késő változtatni, ezzel vigasztaltam magam mindig, de azért sajnálom a húszas éveimnek egy jelentős részét, hogy kvázi elúsztak. 29/F
2020. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!