Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? (hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Idén végeztünk gimiben és az eleje óta jóban vagyunk. Ő fiú, én lány. Többször bepróbálkozott nálam, de én sosem akartam tőle többet barátságnál, de ő ezt nem igazán bírta felfogni..

Gimi alatt több barátnője is volt, és mindenkivel szétmentek. De a séma ugyanaz volt: alapjáraton többet beszéltünk neten, suliban határeset (kicsit ki volt rekesztve a fiúk által) és ilyenkor nem kerestük egymást, de amikor veszekedtek, hirtelen én lettem az, akinek mindent elmond. A szakításoknál szinte kétségbeesetten kereste a társaságom és állandóan írogatott. Egyszer konkréten kimondta, hogy kell neki valaki, akinek kisírhatja magát. Eleinte meghallgattam, beszéltem vele, de a végére már egyszerűen nem bírtam. Sok volt. Nekem is megvoltak a magam problémái és nem tetszett, hogy lelki szemetes lettem, mert amúgy az én gondjaim nem voltak fontosak, szóval csak a tömény negativitását hallgathattam..

Majd jött a netes oktatás nem sokkal később, és többször beszéltünk, kölcsönösen segítettünk egymásnak. Viszont nyáron eléggé szembeötlően bepróbálkozott 2x is (nem írom le, nem akarom, hogy magára ismerjen), és ugye megint csak nemleges választ kapott. De egyszerűen nem tudnék vele összejönni. A személyisége miatt, meg csinált pár dolgot gimi alatt, amit nem igazán tudok hova tenni. (egy példa: összejött egy olyan csajjal, akinek 2 éves kapcsolata volt és tudott erről, de nem érdekelte.. és itt nem az a baj, hogy összejött valakivel, hanem, hogy tudta, hogy a csaj foglalt, de le sem bagózta..)

És az utóbbi időben egyszerűen olyan szinten nyomul, állandóan írogat, de ilyen giga hosszú bekezdéseket és válaszolok az elsőre, édes mindegy hánykor, rögtön ír is már rá, arra fittyet hányva, hogy amúgy még messze nem írtam neki vissza mindenre. De félreértés ne essék, bár már nem olyan szívesen, mint rég, de beszélek vele, meg összességében érdekel mit ír, csak nekem ő most nagyon sok. És ő állandóan hívásozni akar, ami nála akár 4 (!!) óra is lehet, és nem érti meg, hogy nem vagyok itthon sokat, akkor pedig nem ezt szeretném csinálni..

És igazából nem tudom mit tegyek.. mert azért nem akarnék vele veszekedni (őt ismerve tuti ez lenne a végkifejlet, ha elmondanám neki, hogy nagyon sok és szeretnék pár lépés távolságot) és azt sem tudom mi lenne a legjobb megoldás..

Szóval ezek ismeretében ti mit tennétek? Köszönöm a válaszokat!


2020. aug. 27. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok baráti konfliktusom volt, megtanultam valamennyire kezelni őket, talán tudok segíteni.

"mert azért nem akarnék vele veszekedni (őt ismerve tuti ez lenne a végkifejlet, ha elmondanám neki, hogy nagyon sok és szeretnék pár lépés távolságot) és azt sem tudom mi lenne a legjobb megoldás.."


A legjobb megoldás szerintem mindig az, ha leírod az igényeid, érzéseid, őszintén, jól megfogalmazva. Mi az igazság, amit érzel? Az, hogy ő neked sok, és ezt nem akarod. Akkor ezt kell kikommunikálni egy nem negatív módon, hogy ha már tudod, hogy érzékenyen veszi, akkor vigyázol, hogy ne értsen félre - tudatni kell vele, hogy nem akarsz rosszat.


Fura nekem, hogy keresed a legjobb megoldást, de az egyenes megoldás számodra nem a legjobb, mert konfliktust rejthet magában. Sok embernél fog előfordulni, hogy nem akarsz rosszat, magadat pedig talán el is nyomod, de ki akarsz jönni az elnyomásból, akkor megfogja a MÁSIK bántani MAGÁT általad. Nem te bántod őt, ez fontos, ő bántja magát, rajtad keresztül.


Én ezt tenném. Te mit tennél? Keresnél más megoldást? Elkerülnéd, leráznád, nem mondva el neki ezeket? Mennyire sok energiába és időpocsékolásba kerülne az, hogy elkerülöd az egyenességet? Ő neki is jobb, ha tudja, mi történik. Jobb, mintha nem értené igazán mivan. Jó másoknak, ha visszajelzést adsz a viselkedésükről, az érzéseidről, még ha nem is tudják kezelni. Majd ezáltal megtanulják kezelni, ez egy esély erre amit nekik adsz.


Szerintem az a legfontosabb, hogy te jól legyél, és ha nem rosszindulatból adod át önmagad a másiknak, akkor nem követsz el rosszat, és nem számít, hogy más mennyire borzalmasan reagál rád.


Ha akarsz rámírhatsz, tovább bogozhatjuk ezt, most bevállalnám a lelki segítségnyújtást. Próbálok figyelni és az érzéseid ebben a témában kisimítani, hogy ne érezd rosszul magad miatta.

Sok emberrel beszéltem, és nekem is voltak konfliktusaim, így... Hát szeretek ezzel foglalkozni és kibeszélni.

2020. aug. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon hálásan köszönöm a kifejtett választ!

Rosszul sikerült közvetíteni a gondolataim, mert elmondani igenis szeretném, de attól viszont tartok, hogy vitába torkollik az egész. Megszámolni sem tudom hányszor volt már olyan, hogy valaki elmondta a véleményét neki, de ő személyes támadásnak vette és nagy vitává nőtte ki magát az egész dolog..

Az tűnik a legjobb megoldásnak, ha szépen leírom mit is gondolok, utána átfogalmazom, ha kell és elküldöm neki. Meg úgy vettem észre ad a véleményemre, és ha ezeket tőlem hallja, talán elgondolkodik rajta..? Először valószínűleg megsértődik, de remélem leül majd és végiggondolja, hogy nem bántani akarom.

Lerázni, ignorálni nem szeretném, mert annál többet érdemel.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! Köszönöm szépen, hogy felajánlottad jól esett! Azt hiszem most megvagyok ilyen téren, de lehet, hogy majd szükségem lesz rá.

2020. aug. 27. 19:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen. Úgy látom megérte erőt fektetnem abba, hogy leírjam neked a választ.

"mert elmondani igenis szeretném, de attól viszont tartok, hogy vitába torkollik az egész"

Miért félsz ettől? Ez a kapcsolatok velejárója általában. Még én is támadásnak veszek néha dolgokat, pedig jószívűnek, józan embernek érzem magam. Bár más, hogy én egy idő után túlteszem magam rajta, és megbánom.


"Meg úgy vettem észre ad a véleményemre, és ha ezeket tőlem hallja, talán elgondolkodik rajta..?"

Remélhetőleg!


Örülök, ha megoldásra találtál. Remélem jól fog alakulni.

2020. aug. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!