Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » "Tartsd közel magadhoz barátai...

"Tartsd közel magadhoz barátaidat, de még közelebb az ellenségeidet. Nektek mit jelent ez a mondás? Volt olyan helyzet az életetekben amikor ez a mondás igaznak bizonyult?

Figyelt kérdés
Nektek mit jelent ez a mondás? Volt olyan helyzet az életetekben amikor ez a mondás igaznak bizonyult?

2020. aug. 31. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nincsenek ellenségeim
2020. aug. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Nincsenek ellenségeim, de akiket nem kedvelek, azokat nem engedem az életembe vagy ha nem tudom őket teljesen kikerülni (pl. kollégák), akkor minimálisra szorítom a kommunikációt. Udvarias maradok, nem lehet belém kötni, de hideg, kimért és távolságtartó, így maguktól kerülnek el. Tökéletesen jól érzem magam mindenféle dráma nélkül. Nem tudok olyan szituációt elképzelni a saját életemben, hogy bármilyen szükségem legyen ilyen emberekre.
2020. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

10-es : ez szerintem nagyon jó hozzáállás. És tényleg így van, hogy akivel nem beszélsz azt könnyebb utálni, akivel beszélsz annak esetleg megjelenhet egy szerethető oldala is. Egy kollégiaris viszonyban mindenképp így járnék el, hiszen felnőtt emberek vagyunk, nem szabad gyerekesen viselkedni.


A szerelmi kapcsolat kicsit bonyolultabb, ott én legalábbis nem tudok mindig racionálisan gondolkodni. És van egy -ol an mondás is hogy a nőknek van egy hatodik érzékük, tehát ha gyanakszik valakire hogy az esetleg szemet vetett a párjára, az sokszor nem szimpla negatív hozzáállás hanem kiderülhet hogy van alapja.


Ez is érdekelne, volt e már valakinek ilyen tapasztalata, az ellenségből sikerült e barátságot kovacsolni vagy legalábbis az illető nő tudtára adni (nem szavakkal hanem egyéb uton-módon , pl viselkedessel) hogy a párja nem szabad préda, és tartsa meg a 3 lépes távolságot. ?

2020. aug. 31. 13:04
 14/16 A kérdező kommentje:
12-es: nekem is volt hogy ez volt a taktikám, de a hűvös távolságtartás az pont hogy megmutatja hogy hogy is érzel a másik iránt. Tehát ez esetben nem hogy közel tartod magadhoz az ellenségeidet hanem távol tartod. Legalábbis azt hiszed. De ha az illető ezt megérzi és van gonosz szándéka veled, ez csak feltuzelheti ezáltal hogy valóban keresztbe tegyen neked.
2020. aug. 31. 13:08
 15/16 anonim ***** válasza:
14 Én nem ezt vettem észre. Nálam a hűvös távolságtartás pont azt jelenti, hogy semennyire sem érdekel az illető (idegenekkel szemben is az vagyok) és általában hamar veszik a lapot és egyszerűen onnantól kezdve nem érdeklem őket. Ha meg gonosz szándéka van és keresztbe akar tenni.. egészségére, próbálkozzon csak, kétlem, hogy sikerülne neki, de nem fogok ezzel foglalkozni. Minek mérgezzem magam konfliktusokkal, negatív érzelmekkel, amikor csak simán kizárhatom az egészet? Érzelmileg nem érint. Ugyanakkor minek jópofizzak, minek próbáljak barátkozni ilyen emberrel, miért akarnám megérteni, empatizálni vele? Nem akarok mindenkit szeretni és nem akarok mindenkivel jóban lenni, bőven elég a már meglévő, így sem kicsi baráti köröm. Nekem valahogy a "ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel" viselkedés teljesen értelmetlen, maradok a "rázd le magadról" taktikánál, bevált :) 12-es voltam.
2020. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
15-ös: és a magánéletben? nem volt olyan akit abszolút nem kedveltél, vagy okkal utáltál, de pl. a baráti körödbe tartozik, nem tudod kikerülni? vele is bevált a hűvös távolságtartás?
2020. szept. 2. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!