Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kérdezzem meg a legjobb...

Hogyan kérdezzem meg a legjobb barátomtól, hogy hogy van, jól van e, mi a helyzet vele, stb?

Figyelt kérdés

Most egy ideje nem beszéltünk, elfoglaltak vagyunk mindketten viszont nem akarom, hogy a barátságunk lassan elfelejtődjön és az egymás iránti érdeklődésünk is megszűnjön.

Az jutott eszembe, hogy egy hónap után ráírnék csak annyit, hogy hogy van, mi a helyzet vele. Viszont ezt szeretném úgy közölni vele, hogy ne csak egy "hali mizu" gesztus legyen, hanem annak tudatában válaszoljon, hogy engem tényleg érdekel hogy van, történt e valami vele azóta illetve azt is szeretném egyidejűleg közölni vele ezzel a kérdéssel, hogy nem feledkeztem meg róla azóta sem tehát hogy fontos a barátsága.


Ebben kellene segítség, hogy hogyan fogalmazzam meg röviden de mégis úgy, hogy ne csak annyi legyen, hogy "Szia! Hogy vagy, mi a helyzet veled?" hanem valahogy úgy hogy a fent leírtak érződjenek akár így ebből az 1-2 rövid mondatból.


Tulajdonképpen csak nyitni akarok ezzel, egy jó indítást akarok adni egy lehetséges beszélgetésnek, tényleg érdekel mi a helyzet vele és nem csak egy gyors sablon választ akarok egy sablon kérdésre, hogy

"Hali, mi a helyzet veled, rég beszéltünk?"

"Semmi különös és veled?"

"Semmi jól vagyok"

"Oks akkor jó"

Szóval gondolom értitek mire gondolok.


De azt se tartom jó ötletnek, hogy hosszan kifejtősen leírni, hogy érdekel mi történt vele azóta ezért meg azért mert már rég beszéltünk stb stb és írni 10 mondatot egy egyszerű kérdésből.

Szóval ha van rá mód, egyszerűen 1-2 mondatból akarom kihozni a legtöbbet és ezt úgy megfogalmazni, hogy éreztessem vele ahogy írtam, hogy tényleg érdekel mi a helyzet vele és gondoltam rá az elmúlt időben nem csak úgy kérdezem mert éppen eszembe jutott hogy létezik.


Ha aztán ebből úgy alakul, hogy még akár fel is hívjuk egymást vagy összefutunk valahol és beszélünk az is jó, ha csak simán megírja hogy mi a helyzet már az is jó, pont ez lenne a lényeg, hogy egy jó indítást akarok ami motiválja őt arra, hogy tényleg elmondja nekem ha történt azóta valami érdekes vagy fontos vele, hogy hogy érzi magát meg ilyenek ne csak annyi legyen a válasz, hogy "Jól vagyok minden rendben".


Hiszen legtöbben azt gondolnánk egy ilyen kérdésnél, hogy nem jelent semmit, nem érdekli a másikat, hogy valóban hogy vagyunk, nem várja hogy elmeséljem az egész napomat, hanem csak az illemből vagy közegből adódó muszáj kérdés amit letudunk egy egyszerű jól vagyok, megvagyok válasszal és lépünk is tovább.


21/F



2020. jan. 16. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szia, a napokban eszembe jutottál, és gondolkodtam vajon mi lehet veled. Mi újság veled mostanában,esetleg valami konkrét dologra rákérdezni, ha tudod hogy mit csinál mostanában.. De ha valóban a legjobb barátod, akkor nyugodtan rakérdezhetsz arra is, hogy nem e futtok össze egyet beszélgetni. :)
2020. jan. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
,,Szia, rég beszéltünk, nincs kedved összefutni valahol beszélgetni?" Ha benne van, akkor talalkoztok, es belemélyedtek a témával, hogy kivel mi történt, stb.
2020. jan. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az lenne a lényeg, hogy a leírtakat mindeképpen érzékeltessem vele egy ilyen egyszerű kérdésből anélkül, hogy ezt 10 mondatban kifejteném.

Tehát véletlenül se higgye azt, hogy csak éppen eszembe jutott, hogy létezik és gondoltam ráírok gyorsan és le van tudva.

Tudom nagy kérés de nagyjából mindent amit fent írtam azt kéne belerakni egy ilyen kérdésbe, azt szeretném ha tudná, hogy nem csak úgy kérdezem, hanem azért kérdezem mert tényleg érdekel, mert szeretném ha megosztanánk egymással ha történt valami azóta és ezzel is életben tartanánk a barátságunkat.


Nem feltétlen célom az sőt nem is igazán célom az, hogy találkozzunk vagy beszélgessünk, mert tényleg mindketten elfoglaltak vagyunk, én mondjuk ráérnék de ő viszont tényleg elfoglalt, sokat dolgozik sokat utazik és igazából otthon sincs egyáltalán, emiatt nem is akarom erőltetni, viszont szeretném megszakítani ezt a távolságot, ezt a szünetet, nem szeretném hogy minden jelentősebb kapcsolatfelvétel nélkül múljanak el akár hónapok.


Ha már az elején elrontom és csak annyit ír, hogy jól vagyok és kész akkor már nem igazán fog működni, hogy még elkezdem kérdezgetni meg erőltetni, hogy de engem tényleg érdekel meg ilyenek.


Szeretném, ha ez már a kérdés feltevésének a módjából vagy a megfogalmazásból azonnal érződne és biztosan tudja, hogy nem csak egy "hali mizu", mert ha elrontom akkor már nem lesz most lehetőségem ennél többet kihozni ebből, akkor tényleg csak egy sablon kérdésnek hitt kérdésre jön majd egy sablon válasz ami teljesen jelentéktelen lesz mintha nem is írtam volna neki.

2020. jan. 16. 21:48
 4/5 Blade Bone ***** válasza:
60%

Szia bözsi, élsz még? :D Tudom te is elfoglalt vagy, mert hát nehéz a sztár élet, de már olyan rég beszéltünk. :)


Én ezt nem bonyolítanám túl, kérdés, célzás, magától értetődően válaszolni fog. Csa ha lehet, ne te dumálj helyette.

2020. jan. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a legjobb barátnőm egy hét hallgatás után mindig megkérdezi, hogy éleke még... szolid figyelmeztetés, hogy egy öt percre kaparjam már oda magam a billentyűzet elé, ha épp nem haldoklom vagy ilyesmi. amúgy ha legjobb barátok vagytok, mért félsz, hogy nem fogtok témát találni?
2020. jan. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!