Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Férfiemberek akiknek szintén...

Férfiemberek akiknek szintén fekete férfi, esetleg zsidó, cigány, vagy ázsiai származású ember a barátjuk; mi a vélemény a másik etnikumba tartozó emberről - mint barátról?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok sem liberális, sem fajvédő, sem BLM fanatista vagy hasonló. Én csak egy egyszerű ember vagyok és én úgy gondolom hogy az embert alapvetően nem a bőrszíne ill. a vallási és kulturális hovatartozása határozza meg.


Sajnos ebben a mostani, elfajzott, beteg világban, amelyet pszichopata, őrült, végtelenül megátalkodott és gonosz személyek vezetnek - amelyeknek érdekében áll a vallások, nemzetek és etnikumok közötti ellentét - az emberi társadalmat próbálja szétszakítani az ellentétek megteremtésével. A világ különböző kultúrái egy bizonyos életvitelre vannak berendezkedve, ezért hihetetlenül nagyok lettek az ellentétek. Ezeket az ellentétes kultúrákat pedig a "felső hatalmi körök" igyekeznek jelenleg egymás nyakába zúdítani.


A sztereotípiáknak köszönhetően itt vannak a következő szegregációk:

- Zsidók: pszichopata, pénz és hataloméhes népség, amely igyekszik a többi nemzsidó (gój) embert az uralma alá keríteni és ott ártani a "nemzsidó" embertársainak, ahol tud

- Cigányok, négerek: Elkorcsosult, majdnem állatias életmódot folytató népség, amely még az "emberi kategóriába" sem sorolható a bőrszínük miatt

- Arabok, muzulmánok: kegyetlen fanatikus terroristák, az emberiség ellenségei, akiket "pogány és kegyetlen vallási szokásaik miatt" tűzzel-vassal kell írtani

- Ázsiaiak (főként kínaiak, vietnámiak, malájok, kambodzaiak stb.): Az emberiség rákfenéi, egyfajta inváziós paraziták, akik nem tisztelnek sem istent, sem embert és akik bármit képesek fölzabálni az emberi magzattól kezdve a kutya és denevérhúsig bezárólag


Nagyon nehéz igazi barátra, vagy társra találni az "ellenségként" megbélyegzett etnikumok sorai között.


Viszont nekem sikerült ezen „emberi csoportok” majdnem mindegyikével barátságot kötni (azért mondtam hogy „majdnem”, mert ázsiai emberrel eddig nem sikerült kapcsolatot teremtenem).


Az egyik legkedvesesebb és legjobb gyerekkori barátom egy valószínűleg Nigériából származó fiú volt, akivel 10 éves koromban ismerkedtem össze, akivel annyira jó barátok lettünk, hogy én jobban szerettem őt gyerekként, mint a saját tesóimat (akikkel állandóan vertük egymást).

Amikor elkezdtem járni tizenévesen szerepjátszói csoportokba, nos akkoriban ismertem meg a másik két embert, akiket később szintén a barátomnak tudtam nevezni, mivel emberi szinten becsületesek, tisztességesek és megbízhatóak voltak. Ezen két ember egyike cigány, a másik pedig zsidó származású volt. (De ezt csak utólag tudtam meg róluk, ezt leszámítva baromi jó fej és nagyszerű ember volt mindkettőjük.)

Egy alkalommal uncsitesóméknál voltunk vendégségben. Az ő szomszédságukban lakik egy Szenegáliából származó, muzulmán vallású néger illető – akinek a felesége egy magyar asszony. A család éppen túl volt az iszlám „Ramadán” nevezetű böjt időszakon és éppen kecskét vágtak. Az egészben a legmeglepőbb és legcsodálatosabb az volt, hogy a szomszéd meghívott bennünket (mint az ő szomszédait és azok vendégeit) az ő általa készített kecskehús lakomára.


Sajnos közeli ázsiai ismerősöm eddig nem volt, viszont én mélységesen elítélem az ázsiai sztereotípiákat.

Engem amúgy rendkívül érdekelnek a különféle ázsiai kultúrák (kínai, japán, koreai stb.) és szeretnék egy-két ázsiai nyelvet (pl.: japán v kínai) megtanulni.


Szóval én manapság ilyen viszonylatban állok az emberiséggel és a különböző népcsoportokkal.


Viszont mégis érdekelnének azok a hasonszőrű emberek, akik szintén hasonló módon gondolkodnak és nem fertőzte meg őket még a politikai métely.


2020. szept. 11. 15:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Hozzáteszem nem ez a tűrőképesség határa! Ajánlom hogy nézd meg az orosz Szibéria térségi őslakosokat! Na az tényleg brutalis körülmény! Átlagosan -20 fok télen lehet -50 is!!! Egész nap gyalogolnak az ételért minden hol fagy és jég! Nagyon de nagyon durva körülmény van!

[link]

40 perces de nagyon érdekes és hát brutalis!

2020. szept. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

„Afrikában nagyon sok agresszív benszulott van akik tényleg csak pusztítanak de kérdem én tényleg ez a jó társadalom? (Mármint amit küldtél) pl egy civilizaltabb Békésebb társadalom nem lenne jobb?”


Tény és igaz, hogy nem csak „békés” hanem egyenes agresszív és vadállatias egyedek is élnek az emberekből, akiknél az ösztönök az agresszióra koncentrálódtak. Ez is érdekes téma, amivel érdemes volna foglalkozni – avagy miért van az hogy egyes „primitív” emberi törzseknél miért alakult ki ilyen fajta viselkedés? (Esetleg a szűkös élelem és a fontos ivóvízforrásokkal és gazdagabb vadászterületekkel rendelkező földek megszerzése és birtoklása.) És ha már itt tartunk, érdemes volna figyelmet szentelni a kannibál szokásoknak is, amik szintén az ilyen mentalitású törzsi népektől származik. (Számomra szintén egy érdekes téma, amivel szívesen foglalkoznék.)


„Amugy megnézném hogyan élnél mindenféle luxus nélkül! Áram gáz viz! Wc papir tusfürdő tisztsagi szerek gyógyszerek mosógép meg normális fedél mellett!”

Sehogy, ezt őszintén megmondhatom! :) Ugyanis én már ebbe a „civilizációs kórságba” születtem bele. Más tészta, ha az ember olyan helyzetbe kerül, ahol a saját túlélése a tét. Sok olyan élethelyzetet tanulmányoztam, amikor emberek olyan helyzetbe kerültek hogy napokig nem jutottak élelemhez, esetleg alig jutottak ivóvízhez, és ilyenkor bizony elkezdték megenni a mindenféle csúszómászókat vagy meginni a saját vizeletüket. Valószínű, hogy életveszélyes vészhelyzet esetén az agy teljesen átkapcsol, onnantól meg már nem számít hogy pocsolyából kell inni vagy pókokat és bogarakat megenni.


„Sajna az afrikaiakkal és azsiaikkal kevésbé vagyok kibékülve mert én amugy folyamatosan nézem az ilyen cikkeket nagyon sokan azt csinálják hogy a “fehér” ember oda megy ad neki ételt italt tiszta ruhákat takarót ágyat emberséges környezetet... aztán mit csinálnak szét szedik szét rombolják mert nem jut el a tudatokig hogy mennyire meg könnyíti az életüket... és inkabb le gyalogolnak 10 km-ért a vízért...”

Igen, sajnos valamiért egyes emberekben nincsen igény a jobbra, nem képesek tudatosan élni és gondolkodni, megszoknak egyfajta, alacsonyabb életvitelt, amihez aztán teljesen alkalmazkodnak és igényük sem lesz a jobbra. Ez pedig elsősorban az adott embercsoport viselkedésére és mentalítására lesz jellemző (a gondolkodásuk beszűkül, fölvesznek egyfajta „állatias” viselkedésformát).


Én soha nem értettem, hogy egyes embereknek hogy nem lehet igénye a jobbra, a változásra, miért kell „állat” módjára élni?

De szerencsére azért még az ilyen társadalmi csoportokban is születnek néha kivételek (TE VAGY RÁ AZ ÉLŐ BIZONYÍTÉK) akik tudatosak, ki akarnak törni és küzdenek azért, hogy jobb életük legyen és a folyamatos diszkrimináció ellen, amiért a társaik negatív életvitele miatt úgy kelljen éljenek, mint egy megbélyegzett Káin. Ez pedig szomorú dolog.

2020. okt. 1. 15:16
 13/18 A kérdező kommentje:

# 11

Majd megnézem az általad küldött videót, de csak azokat a jeleneteket, amikben nem ez a vadállat Bear Grylls (én csak Grilles Medvének hívom) van a főszerepben. Ugyanis a bicska nyílik ki a zsebemben, ha meglátom ezt az undorító, gusztustalan csávót.


Jóval többet ér Ed Stafford az én szememben (a brit hadsereg egykori századosa, aki a Guinness rekordot tartja azzal, hogy elsőként járta be gyalogszerrel az Amazonas folyó medencéjét, ezen felül 60 napig élt egy lakatlan szigeten egy szál semmiben, mindenféle túlélő felszerelés nélkül), mint a pisaszlopáló, féregzabáló, elefántszarevő Bear Grylls. Bear műsora soha nem tetszett nekem igazán, túlságosan mesterkéltnek tartottam, nem tudtam benne igazán átérezni semmit. Nem éreztem azt hogy ő tényleg igazi túlélő, hanem inkább valami vadállat, aki direkt a nézők "szórakoztatása" miatt művel gusztustalanabbnál gusztustalanabb dolgokat, közben meg szállodákban alszik, és feleslegesen öl meg állatokat (az egyik részben kivégez egy jávorszarvast és nyersen zabálja fel a szívét, a másikban az elefántszar kifacsart levét issza meg) hiszen nem is a "valódi túlélés" a cél nála, sokkal inkább az esti "wellington bélszín". Így viszont teljesen elveszti a hitelét ő is, és a műsora is. Ed Stafford ezzel szemben valóban megpróbál alkalmazkodni a környezetéhez és a természet rideg törvényeihez. Pontosan ezért nincs meg az az ellenérzés az emberben iránta - mint Bearnél - amikor csúszómászókat eszik, vagy állatokat öl, hiszen tényleg a saját túlélése érdekében teszi mindezt elsősorban, nem pedig a pénzért és a népszerűségért - ahogy Bear. Ezért nem tudok embernek tekinteni egy pénzért és hírnévért szarlevet és pisát ivó és nyers jávorszarvas szívet vagy szemgolyót zabáló elvetemült "ösztönlényt". Ed legalább a nehéz körülmények ellenére is igazi EMBER marad.


[link]

2020. okt. 1. 15:31
 14/18 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül szeretem az ázsiai kultúrát az afrikaiból is iNkabb az arab kultúrát (mármint az igényes verzióját) pl japan és kinai művészeteket ceremóniákat élelmiszereket (igényes normális) szokásokat arabból pedig az arab/muszlim konyhát ételeket szintén meg ugye sokan nem tudják de a muszlim konyha a legtisztább! Meg a koser kajánál is tisztább! (Persze vannak kivételek streetfood Meg hasonlók de azok többsége a magyarországi szinten vannak) és ugye nem csak tiszta állati összetevők vannak hanem maga a higiéniai szabályokat is nagyon komolyan veszik (nem is üzemelhetne anélkül)
2020. okt. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

# 14

Én is szeretem a kínai és japán művészetet és a gasztrokultúrájukat (a kutyahúst leszámítva).


"sokan nem tudják de a muszlim konyha a legtisztább! Meg a koser kajánál is tisztább!"


Az okok nyilvánvalóak; muszáj volt olyan élelmiszer feldolgozással kapcsolatos technikák kidolgozására, ami az élelmet biztonságosan fogyaszthatóvá és eltarthatóvá tette a száraz, forró, sivatagi körülmények között, hogy az emberek ne fertőződjenek halálra a mindenféle ételmérgezések miatt.


Amúgy baromira élvezem a veled folytatott beszélgetést. Én téged egy nagyon intelligens, olvasott és normális embernek tartalak (legalábbis így a beszélgetésünkből megítélve).


Említetted hogy cigány vagy, engem amúgy ez is érdekelne. Azaz hogy te magad hogyan viszonyulsz a többi cigány ember irányába (akik pl. "úgy élnek és viselkednek, ahogy") továbbá érdekel hogy hogyan érzel az "indiai gyökerekkel" kapcsolatban, ahonnét - ahogy olvastam - a cigányság ősei, az ún. "dalitok" származnak? (Csak megjegyzem, a brit és a mogul inváziós hódítok betörése előtt India egy hihetetlenül gazdag ország volt, mint vallásilag, kultúrális és gazdasági szempontból is, továbbá a tudásuk és technológiájuk messze túlmutatott mindenen, amit ember azóta alkothatott.)


Hampi, az "Elfelejtett birodalom", Vidzsajanagara régen szebb napokat látott központja, ahol a "kövek is zenélnek":

https://www.youtube.com/watch?v=UOFoQ70m6Z8


Milyen is volt India garázda angolszászok megjelenése előtt:

https://www.youtube.com/watch?v=fLLY0CF0Klg


Ezen túl india nem csak kultúrális, hanem gasztronómiai szinten is a kedvenc érdeklődési köreim egyike.


Pl. itt van az én kedvenc főzős csatornám a "Village food factory":


https://www.youtube.com/watch?v=OUlpqtz1gv4


Ez egy Dél-indiai (tamil) öregemberről szól, aki mindig iszonyatos mennyiségű ételeket csinál, amivel őmaga segít a szerencsétlen sorsú éhező embereknek, gyerekeknek, de még az állatoknak is:


https://www.youtube.com/watch?v=zCczPgRMZUk


https://www.youtube.com/watch?v=_lEz5BGTLVM


https://www.youtube.com/watch?v=nOjwUZ0j5CM


Nekem azért is tetszik másodsorban a csatorna, mert tipikus indiai ételeket mutat be (autentikus módon elkészítve) ráadásul az embernek nagyjából látványra kell megítélni hogy miből mi és mennyi kerül az ételbe (ez csak azoknak megy igazán, akik nagyjából járatosak a különféle fűszereket, zöldséget vagy egyéb "keleti jellegű" hozzávalót illetően). 🙂

2020. okt. 1. 16:17
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nagyon jó meg tapasztaltam hogy egyre kevésbé számit hogy valaki cigány magyar beás osztrák vagy német (elég sokat találkoztam ezekkel a népcsoportokkal meg pl elég sok ázsiaival is találkoztam már persze nem beszélgettem velük hosszasan de pl volt egy japan osztálytársam is 5-6 évig)

A lényeg mindegyik népcsoportban meg vannak az alja meg a normális emberek ciganyban meg magyarban is... ahogy észrevettem a normálisok azok úgy 30-40% körül vannak


És igazából nincsen indiai származásúnk 😅😂 2012 körül kimutatták hogy a cigány emberek genomjában egy olyan csoport van (több is van) ami az indiai emberekben nincs meg! (Azaz konkrétan abba a 10-20 Indiában élô népcsoportban nem találták meg)

Maga a cigányok származását elég nagy titok övezi a legjobb találgatások hogy India és Pakisztán Északi környékén élhettek szóval alapból indo-iráni származásúak vagyunk és kb 700-900 környékén kezdhették el a vándorlást (van amúgy erről mitológiák is amik elég érdekesek és amiket nem rég fedeztem fel mert nagyon sok idegen nyelvű cikket kellet átolvasnom de azt majd lejjebb)

Az akkori perzsában valószínűleg hosszabb időt tölthettek (ugye bár azért is volt vándorlás mert akkortájt voltak természeti katasztrófák járványok éhínségek ázsiai területen) Nyilván vegyületek az ottani népekkel is mert kimutatható perzsa/iráni gének is aztán ugye a cigányok csoportja két felé szakadt az egyik fele egyiptom És vagy észak Afrika és dél europa felé haladt Spanyolországig a másik fele europa északi és közép része fel ment a szláv és Kárpáti országokig elérve a brit szigeteket ahol át haladtak az alsó és felső germán országokon sőt a két csoport 1 kisebb nagyobb részük találkozott is és európa közép felé haladtak

Akik dél europa felé haladtak azokat hívják gitano cigányoknak akik meg a szláv german országok felé azokat meg szinto cigányoknak ez a két nagyobb csoportjuk van egyik sem fekete bőrű (értelem szerűen más népekkel is keveredtek a vándorlás során Pl a gitano cigányok arab spanyol görög és olasz népekkel is míg a szintok szláv germán és brit népekkel is) ezért is magukkal hordozzák azokat a géneket is pl én is hófehér bőrű vagyok vörös-barnás hajjal családban ugyan úgy van szőke kék szemű valamint zöld szemű is! És nincsenek magyar őseink legalábbis az elmúlt 100-200 évben biztos nincs (amugy is a népek annyira keverve vannak egymással remek példa erre egy dns teszt) de pl Görögországban is elég sokat maradtak a cigányok mert a cigány nyelvben nagyon sok perzsa és görög szó is van (na meg persze hindi szavak is)

Persze még így is szerintem egy cigány sokkal homogénebb mint egy német vagy magyar ugye németeknek ott van a norvég dán finn Svéd ősök meg a frank kelta és szláv felmenők magyaroknak meg ugye nem finnugor 😅😂 hanem a török utáni népesség hiány miatt az ország fele bevándorló volt köztük német szláv román sváb stb


De ahogy nézem valószínűleg a cigány már alapból vándor élet módú lehetett mint pl a magyar is ők is vándor legeltetős módszereket alkalmaztak a honfoglalás előtt

És a köztudattal ellentétben nem lopással foglalkozott hanem zenével tánccal művészettel kereskedelemmel és még most is nagyon sokan valamit 18-19 század fele könnyű és nehéz iparral is pl kovácsolás fazekasság szabás sőt földműveléssel is és állattenyésztéssel is amikor a városiasodás miatt a magyar parasztság a városokba ment és nem volt ki a földet művelje...

És amikor Spanyolországba értek a gitanok nos a flamencot is ők találták fel igaz a többi népek inspirálták őket a vándorlás során de ennek akkora törtenelmi bizonyítéka van hogy még a magyar wikipédiában is bent van 😂😂😅

2020. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

# 16

Köszönöm szépen a hasznos információkat.


Említetted hogy állítólag az antropológia nem egy "büfé szak, hanem nagyon is jól meg lehet éni belőle".


Lehetséges, de nem éppen itten, Magyarországon.


Minden esetre a te elmondásod méginkább arra ösztönöz engem, hogy mégjobban beleássam magamat az "emberi faj" tanulmányozásába.



Amúgy én őszinte leszek; nem vallom magamat igazán "magyarnak". Én csak egy ember vagyok, akinek az ősei annó Lengyelolszágból vándoroltak be, a Habsburg Mária Terézia "nemesi rangot" adományozott nekik saját családi címerrel és ranggal (amely mind a mai napig fellelhető a wikibooks címerhatározójában és az országos levéltárban). De mivel az őseim között voltak nem csak lengyel, hanem magyar felmenők is, ugyanakkor valamiért úgy érzem hogy mivel ide - azaz Magyarországra - születtem, ezért én is a magyar nemzethez tartozom - akiknek az ősei annó Szkítiából vándoroltak ide, ezért valamilyen okból fogva "büszke vagyok az őseimre". És amikor meghallok magyarul beszélni egy olyan embert, mint pl. Feri bácsit (Ghána magyar nagykövetét) - aki úgy is érez és gondolkodik - fekete ember létére, ahogy az egy igaz magyartól elvárható, akkor kezdem el azt érezni, hogy milyen kiváltságos helyzetben vagyok, hogy magyarnak születtem. Ugyanis ha egy néger ember ilyen szinten képes azonosulni a magyarság (azaz a "mag-népe" tudattal) akkor valószínűleg én is képes vagyok erre, ugyanúgy bárki más, aki az igazi "magyar szellemiséget" képes magában tudatosítani.


Lehet hogy tényleg elkezdek komolyabban foglalkozni az antropológiával. Ha megélni nem is fogok belőle, legalább a tudásomat fogom tudni gyarapítani.

2020. okt. 1. 18:09
 18/18 anonim ***** válasza:

Egyetemi szakokon meg lehet belőle élni valamint ugye ha tudsz jól angolul akkor mehetsz majd mindig ásatásokhoz meg lelet vizsgálatokra amik nagyon szépen finanszirozva vannak! Hozzáteszem egy tudomány ág sem büfé szak és mivel alapból is hiány szakma ezért jobban is keresik legalább is amire el végzel addigra akik itt vannak ki öregednek ha meg tényleg oda teszed magad akkor nemzetközileg is elismert lehetsz

Pl a legjobb szakemberek még a vatikáni nagy levél tárban is vizsgálhatják az iratokat! Kihangsulyozom ezek az iratok több száz vagy akár ezer évesek is lehetnek és mind a vezetői személyek kéziratai ami egyrészt történelmileg másrészt embertanilag is nagyon sok információt hordoz (többek között le vannak írva a népek vándorlásai kisebb nagyobb csoportok feljegyzései meg stb)

2020. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!