Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes fentartani ezt a...

Érdemes fentartani ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

Ez hosszú lesz:

9.-ben, kb a 2. tanítási héten kezdődik a sztori. Láttam, hogy egyedül van, és odamentem hozzá, mert érdekelt, milyen ember lehet. Gondoltam, ha "antiszociális sorozatgyilkos" jellegű ember, akkor feladom, de, ha kedves, akkor megismerkedem vele. Így lett a barátom, de emiatt a többiek, akikkel korábban beszéltem, szép lassan, ki pár hét, ki pár hónap után, már alig szólt hozzám/került engem. Eleinte ez nem zavart, hisz ott volt ő, minden passzolt, hasonló dolgok érdekeltek minket.

Következő évben már kicsit más volt a helyzet. Ugyanúgy elvoltam vele, mint korábban, de szerettem volna másokkal is lenni, és erre próbákat is tettem: egyes órák előtt odamentem másokhoz is beszélni, nem voltam félénk, nyitott voltam mindenkire, de rosszul éreztem magam a jegyeim miatt, mivel több tárgyból is elég rosszul álltam. Gyakran volt ez vicc/aggodalom tárgya, de nem érdekelt ez ennyire, úgy voltam vele, ez az év nem számít, úgyis az a fontos, milyen ember vagyok. Ezen az alapon osztálykiránduláson kiválasztottam a szimpatikusabb társaságot, ahol azt gondoltam, mindent megettem, hogy jó társaság legyek, s ne zavarjak senkit: nem keltem túl korán, nem feküdtem le túl későn, beágyaztam minden reggel, kivettem a részem a ránk bízott munkákból, segítettem, ha nem voltunk elegen, beszálltam társasokba, traccspartikba, alkoholt ittam, de nem olyan sokat, hogy bármi komoly történt volna (csak nevetgéltem kicsit, de ennyi). Ennek ellenére ki akartak minket tenni a szobából, hogy mások legyenek a helyünkön.

Ekkor gondolkoztam először, hogy valami baj lehet velünk.

Aztán 11., volt egy kirándulás, azóta pedig csak tettetem a barátságot. Vagyis, valamennyire érdekel, mi van vele, gondoskodom róla, hogy minden rendben legyen a jegyzeteivel, ha zaklatott, próbálom megnyugtatni, segítek neki, ha valami nem megy, többszemélyes előadásokat mindig vele készítem... stb, de úgy érzem, fáraszt. Eleinte csak néha, de úgy egy 7-8 hónapja nagyon, és szinte állandóan. Rengeteget beszél olyan szituációkban, olyan témákról, amikről nem kéne. Azt gondolom, valamit elég egyszer, esetleg néhányszor megbeszélni, de a témáink mindig ugyanazok. Hiába tojok látványosan arra, amit mond, az esetek több, mint felében, nem veszi észre magát. Volt, hogy szóltam neki, hogy "figyi, inkább beszéljük ezt meg később" vagy "talán ezt nem kéne Xy előtt mondanod" egyik fülén be, a másikon ki, legjobb esetben is 1 hétig volt ennek hatása.

Én igyekszem nem megbántani, nevetek a viccein, tanácsot adok neki, meghallgatom, sokat vagyok vele... stb, de úgy érzem, ez felőröl.

Megkérdeztem már több embert is, de mindenki mást mond. Nekem ez olyan, mintha a 2 vállamon ülne egy ördög, meg egy angyal és vitatkoznának, az ördög azt kiabálja "hagyd ott!" az angyal meg, hogy "már csak pár hónap, menni fog, ne bántsd meg!"

És az a baj, hogy, ha a "rossz énemre" akarok hallgatni, azzal egyrészt őt bántom meg, másrészt bunkónak bélyegeznek, harmadrészt, random emberekre kényszeríteném ezzel magunkat, ami nem lenne jó. A "jó énemre" hallgatva viszont minden nap úgy érzem magam, mint egy ketyegő bomba, ami mindjárt felrobban, és nem tudok semmire se koncentrálni ezen a dilemmán kívül, és nagyon feszült vagyok.

Szerintetek mit kéne csinálnom?


2020. szept. 17. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már ennyi munkát beleöltél, akkor ne rontsd el a végén. De azon kívül is. A leírásod alapján, úgy tűnik, hogy ennek a barátodnak valamilyen (enyhe) figyelmi zavara lehet, ami miatt nem ismeri fel a szociális jelzéseket, ezért beszél túl hosszan olyan témákról amikről fel kellene hogy ismerje, hogy a másikat untatják, vagy mondja a nem megfelelő dolgokat más személyek jelenlétében. Bár nehéz ezt felhozni, érdemes lenne eljuttatni 1 pszichológushoz, csak hogy megvizsgálja, és ha esetleg tényleg fennáll valamilyen probléma ami a furcsa viselkedését okozza, akkor megkapja a szükséges segítséget.


Másrészről, ha ennek a személynek te vagy az egyetlen barátja mert egyébként mások nem foglalkoznak vele, akkor valószínűleg sokkal fontosabb vagy számára, mint gondolnád, és ha elhagynád, nagy fájdalmat okoznál neki. Az is igaz hogy ahogy éled az életed, lesz sok "haverod" de kevés igaz barátod lesz, ezért ha tényleg egyébként jóban vagytok, nem kéne eldobnod ezt a kapcsolatot, jól jöhet még a későbbi években, sosem tudod hogy alakul az élet.

A helyzettel kapcsolatos frusztrációdat próbáld meg levezetni valami más módon, pl. beszéld ki magadból a szüleiddel vagy valakivel akiben megbízol.

2020. szept. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fontos vagyok neki, és tényleg nem akarom megbántani. Igazából az egész barátságot is azért kezdeményeztem, mert régen ki voltam közösítve, majd alapítottam egy bandát a kirekesztett társaimból, hogy számíthassunk egymásra, és segítsünk egymáson, és úgy éreztem tök elvoltunk. Én voltam úgymond a vezér, viszont az utolsó pillanatban, tanév végén megmondták, hogy igazából egy ideje utálnak, és szerintük lenézem őket, és nagyra tartom magam. Ez nagyon rosszul esett, hisz szerettem őket, majd aznap este volt egy buli, amiről kb sírva mentem haza, mert mindig hívtak táncolni, majd kinevettek, otthagytak, és amint hazaértem, láttam vagy 6 üzenetet, hogy "miért tűntél el?"

Nem szerettem volna, hogy bárki ki legyen közösítve, ezért mentem oda gimi elején mindenkihez, főleg, ha egyedül volt (úgy gondoltam, ők kevésbé hajtanak el), aztán így lett a barátom.

Nem tudom mennyire vagyunk el, ha van közös program, azt egészen élvezem, de, ha csak egy sima napot veszek, akkor nem igazán érzem magam komfortosan mellette.

2020. szept. 18. 00:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha én azt érezném, hogy negatív hatással van rám, és állandóan csak szorongok, feszült vagyok emiatt a barátság miatt, akkor elengedném ezt az egészet, vagy megpróbálnék egyre kevesebbet lenni vele. Nekem is voltak már olyan barátaim, akikkel leépítettem a kapcsolatot, annak ellenére, hogy fontos voltam számukra. Hiába éreztem egy darabig bűntudatot, tudtam, hogy ezzel magamnak teszek jót hosszútávon.
2020. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!