Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tovább működhet-e egy 12 éves...

Tovább működhet-e egy 12 éves barátság, amelyben az egyik fél nem bízott 100%-osan a másikban ?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőmben teljes mértékben megbíztam, s mindent elmondtam neki. Ő pedig arra sem volt képes, hogy megosszon egy elég fontos dolgot magáról, amely az életében történt (lett egy fiú barátja, akivel barátságból szerelem lett, de végül nem jöttek össze.) 1 és fél éve ismerte akkor mondta el nekem az egész történetet. Addig végig titkolta, de annak a személynek elmondta akit csak 1 éve sem ismert. Amikor megkérdezte miért nem mondta el ez volt a válasza: féltem, hogy lecseszel. Soha nem bántanák meg bárkit csak azért mert az a bizonyos első srác megérkezett az életében. Ez az esett fájt nekem, és az a baj, ő nem vesz ebből észre semmit sem. Ti mit tennétek a helyemben ?

2020. okt. 5. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát én úgy gondolnám, hiába voltunk barátok, nem ismer annyira mint gondoltam. Ha neked fontos ez a személy és szeretnál vele jó barátságot, akkor én ezt úgy értelmezném, hogy még erősíteni kéne, mert ő nem ismer teljesen. Mondd meg neki, hogy te nem csesznéd le. És akkor máris kibővül benne a rólad alkotott kép. Ezentúl már tudni fogja, hogy elmondhatja. Én emiatt nem szakítanám meg a barátságot. Ez nem bántás meg ilyenek, neked rosszul esett, de ő nem annak szánta. Ébressz benne nagyobb bizalmat magad iránt. Lehet előtted jobban szégyelte, mert te fontos vagy neki, ha az másik ember ítélte volna el, akkor nem vesztett volna akkorát, mintha te ítéled el és nem akarsz már vele barátkozni.
2020. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!