Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy viselkednél egy ilyen...

Hogy viselkednél egy ilyen régi baráttal?

Figyelt kérdés

Régi barátnőmről van szó, 12 éve ismerjük egymást. Régen az egyik legjobb barátnőm volt. Akkoriban ő volt a menőbb, gazdag családból jött, jó életet élt, míg velem nagyon szigorúak voltak és keveset kaptam otthonról. Akkoriban tök normális volt velem.

Aztán teltek az évek, és nekem lett egy ambíciózus, tanult párom, akivel együtt felfuttattuk a vállalkozását, és most elég jól élünk. A régi barátnő elköltözött a szüleitől, és próbál önállóan megélni, de rosszul keresnek a párjával és hozzánk képest sokkal rosszabbul élnek, ráadásul a párja is maradi. Pl mindketten imádunk utazni, engem az én párom bárhova elvisz, az ő párja meg a szomszéd városba lusta átvezetni, csak otthon ül.

Úgy vettem észre, hogy az utóbbi 1-2 évben féltékeny lett rám a lány. Próbáltam enyhíteni ezt és kiemelni az ő erősségeit (pl nekem nincs sok társasági életem, míg neki minden sarkon van egy barátja), de semmi nem hat. Ki van hegyezve arra, hogy jobb házam, jobb autóm, és kiegyensúlyozottabb párkapcsolatom van.

De az, hogy néha irigyen beszólogat ezek miatt, még csak kicsit zavart. Az utóbbi időben viszont elkezdett szemét módon viselkedni velem. Én már nem is keresem, olyan húzásai voltak. Ő is csak akkor keres, ha meglátja a közösségi oldalakon, hogy utaztam valahova. Kb kikérdez az utazásról, van 1-2 bunkó megjegyzése hozzá, majd többet nem ír vissza. Ha kérdezek tőle valamit, nem válaszol. Rámír ő, majd 5 perc múlva lekoptat, hogy barátnőzik, nem ér rám, csak kérdezni akart valamit. Találkozni 1 éve nem akar velem, eleinte mindenfélét kitalált, majd annyiban hagytam. Kb csak akkor ír rám, ha látja, hogy valami történt velem, gondolom az irigység előjön belőle, majd vagy beszól valamit a dolgaimra, vagy nem ír vissza pár mondat után.

Egy ideig megpróbált kihasználni, pl ingyen nagyobb utaztatásokat akart tőlünk, hogy taxizzuk őket a környező országokba, ha mi is megyünk. Mi ebbe nem mentünk bele, mert már akkor is sejtettem, hogy már nem az igazi a kapcsolatunk, és csak ki akar használni. Két-háromszor leráztam a kihasználási kísérleteit, azóta nem hajlandó velem találkozni. Ja, mert ha valakit nem viszek el ingyen Horvátországba magammal, akkor már nem is vagyok találkozásra méltó?!

Ti hogy viselkednétek egy ilyen emberrel? Nekem pl előbb lesz esküvőm, ha nem hívom meg, okot adhatok a további bunkózására?

Már azon gondolkodom, mivel rendszeresen leráz meg nem ír vissza, többet én nem válaszolok neki, ha ír. Jogos lenne ez is szerintetek?

Hogy lehet, hogy én kerültem feljebb a társadalmi ranglétrán, és ő kezel kapcarongyként engem? Mintha az ő barátsága értékesebb lenne, mint az enyém? Fordítva gondolnám...


2020. okt. 20. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Olyan értelmesen írsz, de mégis annyira furcsa nekem, hogy nem tiltottad le azonnal és felejtetted őt el. Lehúz, durván beszél veled, ki akar használni. Ez mi, hanem tökéletesen elég ok arra, hogy soha többet ne beszélj vele? Én mondtam volna neki, hogy "látom, milyen vagy, és nagyon rossz veled beszélgetni. Semmilyen kapcsolatot nem akar fenntartani veled soha többé. Kár, hogy így alakult, hogy ilyen lettél. Szia."


"? Nekem pl előbb lesz esküvőm, ha nem hívom meg, okot adhatok a további bunkózására?"

Az, hogy a másik felé nem nyitsz, nem ad okot semmilyen bunkózásra. Ennek ellenében, akkor is bunkózni fog szerintem, ha nem adsz okot neki. Másrészről, meg ESKÜVŐRE HÍVNI ILYEN EMBERT? SOHA az életbe nem tenném.


"Már azon gondolkodom, mivel rendszeresen leráz meg nem ír vissza, többet én nem válaszolok neki, ha ír. Jogos lenne ez is szerintetek?"

Erősödj meg és legyél önálló. Kövesd az érzéseid. A te életed. Te akarsz ilyen emberrel beszélni? Én nem akarok, ezért nem válaszolnék. Nem keresném, hogy jogos-e, vagy sem, hanem követném, ami nekem jól esik. Iszonyat jó érzés mindenkit lekoptatni, akihez nincs kedvem, mert rosszat okoz nekem.


Azt vettem észre, az embereknek nagyon nehéz lekoptatni másokat. Leginkább szerintem azért, mert bűntudatot éreznek, a másik ember meg szidja őket ezért. Pedig nyugodtan lehetne ezt csinálni, mert azzal, hogy nem adsz teret egy másik embernek, te SEMMI rosszat nem teszel az égvilágon.


"Mintha az ő barátsága értékesebb lenne, mint az enyém? Fordítva gondolnám..."

Megértem, hogy dühös vagy, és érthető, amit érzel. Az ő érzései is érthetők a sajátos szempontjából, ilyen embereket ismerve lehet beképzel valamit, hogy te nagy valakinek érzed magad, és ha már akkora az egód, akkor az igazságérzete lehet azt mondja, hogy megéri téged kihasználni és átverni. De nem hiszem, hogy annyira tudatánál vannak az ilyen emberek.


Szerintem túl sok energiát fordítasz az ilyen emberekre. Lehetnél önmagad, szabadabb, nem kellene aggódnod, ki mit szól a dolgaidra, főleg akkor nem, ha úgyis megszakítod az emberrel a kapcsolatot. Aztán kibeszél, elhord, stb. És? Ezer ember fog még elhordani, és úgy is elhordanak, hogy nem is tudsz róla. Ezek nem számítanak. Egymást is lehordják az emberek, MINDENÉRT. Az emberek amit kiejtenek a szájukon, a 65%-a abból áll, hogy mennyire rossz volt hozzájuk a másik, és mit képzel magáról.

2020. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
26%

Meghallgatnám a másik lány véleményét is, mert ez a sztori anélkül nem teljes.


Az egyikőtök tizenkilenc a másik egy híján húsz. Mindkettőtökben van valami irritáló.


"én kerültem feljebb a társadalmi ranglétrán"

A barátnőd írígynek tűnő magatartását okkal sérelmezed, de közben nem veszed észre mi olyan zavaró az írásodban,...... anyagias lettél, de nem jó értelemben.

Neki savanyú szőlő, ráadásképp nyomasztó a dicsekvő nagyképűséged amit észre sem veszel.


"nekem lett egy ambíciózus, tanult párom, akivel együtt felfuttattuk a vállalkozását, és most elég jól élünk"

A társadalmi mobilitást a párkapcsolatod révén érted el, magadtól most is ott tartanál, hogy sehol se.


"elkezdett szemét módon viselkedni"

Te is az vagy. Ahelyett, hogy szemtől szemben beszélnél vele ide jössz hozzánk kidumálni. Tényleg, nagyon 'jellemes' vagy.


Az esküvőre nem kell meghívnod, mert ennek a barátságnak vége.


És mielőtt mentegetnéd magadat, meg a hozzászólásokban keresnéd a kapaszkodót szerezz be némi önkritikát is. Szólok, pénzért nem vehető, attól nem leszel tökéletes.

2020. okt. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám a fenébe.


Van egy hasonló sztorim, de a másik végletből. Van egy általános iskolás barátom, aki régen elég rossz tanuló volt és kb. azt az utat mutatta volna, hogy átlagos élete lesz. Én jól tanultam, nagy jövőt jósoltak nekem. Igen ám, de ott volt a családi háttér. Az övé nagyon támogató volt, mindenben segítették. Az enyém mérgező és lehúzó volt.

Végül, ő elért szinte mindent. Lett egy nagyon jó barátnője, akit elvett és jött a gyerek. Nekem egy kapcsolatom sem volt ehhez elég jó. Kiment külföldre, jó melókat talált, jól keresett. Itthon csinált egy vállalkozást. Én évek óta az egyetemen szívok és csak rosszul fizető, húzós melókat találtam.

Bennem is felmerült, hogy ja, ő sokkal előrébb van az életben és neki milyen jó, DE nem lettem rá irigy. Igazából örülök, hogy neki ezek összejöttek. Pofám nem lenne lehúzni vagy elhajtani, ha épp dumálunk. Ettől vagyunk barátok. Ha a barátnőd erre képtelen, akkor már nem is a barátod.


A másik oldalról szintén volt egy barátom, ő gimiből. Rengeteget lógtunk együtt, a gimi után is tartottuk a kapcsolatot. Aztán, a részéről egyre inkább éreztem egy kis távolságot. Az élet neki is bejött. Elvette a csaját, kaptak szülőktől pénzt házra meg ilyenek. Aztán volt egy dolog és én már nem vagyok rá kíváncsi. Csinált valamit, ami nagy pofátlanság volt, azóta nem is beszélek vele. Neki elszállt az agya arra, ahol most van.

2020. okt. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, leírnád mi volt az a nagy pofátlanság?


Esetemben kb annyi lehetett, hogy elköltöztem és új autót vettem. :D

2020. okt. 25. 14:42
 5/7 A kérdező kommentje:

"ráadásképp nyomasztó a dicsekvő nagyképűséged amit észre sem veszel."


Ha az nyomasztó, amikor elmesélem egy régi barátnőnek, hogy milyen drága az építkezésünk vagy hogy bár jól keresünk, milyen stresszes a vállalkozás... igen, ebből ki lehet olvasni a nagyképűséget, de a barátokat nem azért tartjuk, hogy a rosszat olvassák ki a mondanivalónkból, hanem hogy támogassanak, erősítsenek minket! Az, aki bármelyik mondatomnak csak a pejoratív, végtelenül direkt rosszra kiforgatott tartalmát képes kiszedni, az nem barát. Én is mindenből ki tudom olvasni, hogy az xy milyen szemét ember, mégsem teszem.


Másrészt onnan vettem észre, hogy az említett "barátnő" irigy, hogy elkezdett felvágni előttem mindenfélével. Tehát ő nagyképűsködött, nem én. Mikor megtudta, hogy nekem elkezdett jobban menni a sorom, ő elkezdett hirtelen durván felvágós lenni. A párom többször ki is nevette a háta mögött, hogy mennyire gáz, ahogy próbál versenyt rendezni velem. Ki utazott több helyre, kinek van jobb pasija, kinek van jobb lakása... ezt mind le akarta játszani velem, csak én nem mentem bele.

2020. okt. 25. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engedjétek el egymást, ez a barátság már sorvadóban, nem olyan mint régen. Az élethelyzetek, és a minket kísérő emberek személyisége is változik, formálódik. Próbáltál javítani a helyzeten, de nem sikerült, lelkiismeretfurdalás nélkül engedd el.

Ne félj a 'puffogástól', majd elmúlik.

2020. okt. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Milyen vállalkozást futtatatok fel?
2020. okt. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!