Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem is igazi barát?

Nem is igazi barát?

Figyelt kérdés
Nemrég elmondtam egy barátnőmnek (lehet, hogy már inkább volt barátnőmnek), hogy terhes vagyok. Erre ő nem együtt örült velem, hanem kifakadt, hogy ez milyen igazságtalanság, mert ő sokkal régebb óta próbálkozik.
2020. okt. 21. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon nem igazi barát. Ez nem olyasvalami, amit tőle loptál el. Az, hogy ő régóta próbálkozik, az nem jelenti azt, hogy addig neked sem lehet gyereked. Szakítsd meg vele a kapcsolatot, az ilyen meg fog mérgezni!
2020. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Egy igazi barát örül a másik sikerének/örömének, nem pedig irigyli azt! Főleg nem ilyen látványosan.
2020. okt. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Persze,hogy nem az. Szakítsd meg a kapcsolatot,mert ebből jó már nem lesz.
2020. okt. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem normális reakció. Én ezek után biztos nem foglalkoznék vele..
2020. okt. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Te milyen barát vagy, hogy egy rossz megszólalása után kukáznád szerencsétlent?


Nem volt szép tőle, hogy a saját baja jobban foglalkoztatja mint a te örömöd de ha csak olyanokkal barátkozol akik mindig minden helyzetben szalonképesek akkor nem sok barátod lesz.

Ha bánt a dolog akkor beszéld meg vele, ne itt sírd el a bánatod. (ha kicsit beleképzeled magad a helyzetébe akkor olyan szívtelen ez a reakció? Te sose voltál még irigy vagy épp elkeseredett amikor valaki olyant ért el nulla befektetett munkával amire te régóta vágytál de nem tudtad megvalósítani?)

2020. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 honnan tudod, hogy "nulla befektetett munkával?
2020. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

#6 te honnan tudod, hogy nem csak véletlenül beakadt neki? (azért a barátaid csak tudnak róla, hogy gyereket szeretnél, esetleg próbálkozol és ha nem ér váratlanul akkor sokkal kisebb az esélye, hogy ennyire rosszul reagálj)


Én felvázoltam egy eshetőséget, mert mint kiderül se a kérdezőnek se a válaszolók többségének nem erőssége az empátia. Vagy ha igen akkor is csak a kérdező helyzetébe sikerült beleéljétek magatokat és nem is jutott eszetekbe, hogy ha nem is szép megszólalás volt de elég sok esetben érthető ha valaki így reagál.

2020. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem érthető, ha az állítólagos barátnőcske így reagál. :) Attól, hogy neki nem jött még össze, gratulálhatna és örülhetne a barátnője örömének, nem kell kiverni a hisztit, hogy neki bezzeg még nem jött össze. Én is rohadt kellemetlenül érezném magam, hogy életem egyik legnagyobb hírét nem tudom megosztani azzal a személlyel, aki elvileg közel áll hozzám, csak azért, mert irigy és meg van keseredve.

Értem, hogy sz*r neki, és sajnálom, remélem összejön neki is minél előbb, és barátként biztos sokat támogatnám ezen a téren és annyiszor panaszolhatná el a fájdalmát, ahányszor akarja, DE azért nehogy már ne tudja kicsit visszafogni az érzelmeit egy ilyen bejelentésnél, és képtelen legyen gratulálni. Nehogy már még a kérdező érezze kellemetlenül magát, hogy ő teherbe mert esni, a barátnő meg még nem.

2020. okt. 23. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!