Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi baja lehet? Mit tegyek?

Mi baja lehet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy csaj az osztályunkban, akivel ezelőtt nem igazán beszéltem, mert mindenki furcsának tartja, ebben a tanévben viszont közeledni kezdtünk egymás felé és jó barátnők lettünk. Alapvetően egy nagyon aranyos, cuki, nagyon okos, segítőkész, mosolygós lányról van szó, viszont igaza van a többieknek és valami tényleg nincs vele rendben. Minden egyes nap teljesen más, sosem az, aki azelőtt volt és nincsenek állandó tulajdonságai, véleménye adott dolgokról. Egyik pillanatban még teljesen nyitott,mindenkihez odamegy dumálni, pörög, tele van energiával, viccelődik stb.,a másik pillanatban pedig elkezd depizni, magába zárkózik, magányosan olvasgat, rajzol és mindenhez negatívan áll hozzá. Köztes állapotban nem igazán szokott lenni, vagy nagyon szomorú, vagy nagyon vidám. Borzasztóan maximalista, az osztályban ő a legjobb tanuló, mindig megy versenyekre, a szülei, tanárok nagyon hajtják, néha viszont a tanulás sem érdekli és becsúszik egy-egy rosszabb jegye. Lényegében tehát állandóan változik és sosem tudni előre, hogy épp milyen passzban van, teljesen olyan mintha több személyisége lenne. Nem tudom mennyire fontos, de ez a külsejére is kihat, hol kislánynak öltözik, hol egy 40 éves titkárnőnek, van, amikor kicsit fiúsabb és van amikor abszolút nőies. Hallottam olyan pletykát is, hogy régebben vagdosta magát, láttam pár heget tesin a combján meg a hasán, azt viszont nem tudom hogy az e. Egyszer kérdeztem tőle, hogy mi a baj, miért ingadozik ennyire a hangulata, de nem válaszolt a kérdésre, csak elkezdett mosolyogni és mondta, hogy semmi baj, meg hogy hosszú lenne elmondani és nem is érteném.

Segíteni szeretnék neki.:(



2020. okt. 24. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem depressziós, nekik ingadozik ennyire a hangulatuk. Lehet hogy valami otthoni dolog van a háttérben, amit talán szégyell, azért nem akarja elmondani..
2020. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Egyébként nagyon jól szituált családból származik, az anyukája egyetemi tanár, az apukája pedig ügyvéd és külső szemmel nagyon rendesnek tűnnek.
2020. okt. 24. 19:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy pont amiatt, mert túlságosan sokat várnak el tőle a szülei is, a tanárok is
2020. okt. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor ez lesz, túlhajszolják
2020. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És én hogyan tudok segíteni neki?
2020. okt. 24. 19:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó kérdés, ha tudnám akkor már leírtam volna. Szerintem a problémáját nem tudod megoldani, de biztos jól esik neki, ha mellette állsz, beszélgetsz vele.
2020. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mindenképpen úgy próbálj meg vele beszélni, amikor mások nincsenek ott. Könnyebben is megfog nyílni, illetve ezek a beszélgetések általában nem pár percig tartanak, így nem is nagyon szeretnek bele kezdeni az emberek, ha tudják, hogy megzavarhatják bármilyen pillanatban. Legyél vele őszinte, ha látja, hogy az vagy, akkor megfog nyílni. Lássa rajtad, hogy tényleg segíteni szeretnél neki.
2020. nov. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!