Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy ennyire kiakadt...

Normális, hogy ennyire kiakadt a barátnőm? (Abortusztéma)

Figyelt kérdés

Szóval egy pár hete nagyon meg voltam ijedve, mert azt hittem terhes vagyok (védekezés mellett, stb stb. részletekbe ne menjünk bele), de aztán kiderült, hogy szerencsére nem vagyok az. Elmeséltem ezt a legjobb barátnőmnek (huszonévesek vagyunk mindketten, tehát azért már nem tinilányok), aki erre mondta, hogy kár pedig milyen szívesen babázott volna. Én erre azt mondtam, hogy hát az nem valószínű, mert szinte biztosan abortusz lett volna belőle. (Egyrészt mert egyetemre járok, a karrierem még sehol nem tart, másrészt meg még nagyon friss “kapcsolatban” vagyok jelenleg, semmiképp sem akarnék most gyereket.)

Erre ő teljesen kiakadt, sírva kiabált velem, hogy rengeteg nő gyereket akar és nem lehet, én meg így eldobnám, örökre bánhatnám, sose lehetne utána gyerekem satöbbi (ami egyébként nem igaz). Kiderült, hogy azért is reagált így, mert endometriózis gyanús és azt mondták neki az orvosok, hogy így nehezebb lesz neki teherbe esni. Hangsúlyozom, NEHEZEBB, nem pedig lehetetlen. De ő mindent túl szokott dramatizálni, egyből úgy adta elő, hogy neki sose lehet valószínűleg, én meg gyerekgyilkos vagyok. Egyrészt honnan kellett volna tudnom, hogy van egy ilyen problémája? Sosem mondta. Másrészt meg tudtommal ez az én testem, ha ÉN nem állok készen gyereknevelésre, akkor nem szülöm meg csak azért, mert Ő meg gyereket akar és jaj örüljek, hogy van lehetőségem.

Na mindegy, én már lezártam a témát magamban, megnyugodtam hogy végül nem vagyok terhes, de ő már hetek óta nem szól hozzám emiatt. Mit tegyek? Beszéljek vele megint? Én nem fogok bocsánatot kérni, mert nem csináltam semmit...



2020. okt. 24. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Barátnőd egy ripacs. Nem ér annyit, hogy beszélgess vele.
2020. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hát szerintem is az, de azért az elég durva, hogy egy hosszú évek óta tartó barátság tönkremenjen ilyen hülyeség miatt.
2020. okt. 24. 18:14
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem féltékeny rád, hogy neked semmi bajod, sőt még el is vetetnéd, az se lenne gond nálad, neki pedig majd sokat kell próbálkoznia..
2020. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Na jó, de ez csak elméleti dolog volt, hiszen nem vagyok terhes. Csak arról beszéltünk, hogy mi lett volna, ha az lennék. Egy meg nem történt dolgon miért kell hisztizni meg hetekig duzzogni utána? Meg attól mèg hogy ő endós lehet, közel sem biztos, hogy nem lehet gyereke, az orvosa sem ezt mondta. Nővérem is endós és pár hónap alatt összejött nekik egy gyerek.
2020. okt. 24. 18:31
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Ne foglalkozz vele. Nekem anno a sógornőm csinálta ezt. Évek óta nem beszélek vele. Az én idegimnek ilyen emberre nincs szüksége.
2020. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
De a nők ilyenek, féltékenyek egymásra, barátság ide vagy oda.. Tapasztalatból beszélek, 7 éves barátságom ment rá arra, hogy féltékeny lett rám a barátnőm. Mit mondjak erre..
2020. okt. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Nem pasi ügy volt, egy munkahelyen dolgoztunk, és nem bírta elviselni, hogy engem is szeretnek a főnökök, nem csak őt.
2020. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Attól még, hogy neked lehet gyereked, más embernek még nem, attól még nem változik a meddő nők számára semmi, ha neked születik egy.


Tényleg baromi jó lehet szerencsétlen gyereknek, ha olyan közegbe születik, ahol nem kapja meg a megfelelő figyelmet és szeretetet (az árvaház is ilyen)


A féltékenység beszélt belőle.

2020. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
Kinek és mi baja volt a válaszommal..? Leírtam egy tapasztalatomat, ahol nem én voltam a rossz, ez komyan baj..? :o #6
2020. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9 én mindenkit felpontoztam. Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még ha van valakinek hasonló tapasztalata.

Szóval akkor szerintetek hagyjam a dolgot és ne én kezdeményezzek beszélgetést először, ugye?

2020. okt. 24. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!