Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érdemes egy ilyen emberrel...

Érdemes egy ilyen emberrel folytatni a barátságot?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, akivel tavaly ismerkedtünk meg. Szeretek ismerkedni, de nagy különbséget teszek az ismerős és barát között, de őt mégis barátomnak mertem nevezni, pedig még úgy élőben nem igazán beszéltünk. Azért kezdtem őt beengedni a baráti körömbe, mert nagyon megfogott a személyisége. De ez még tavaly volt. Figyelmes volt, poénkodott, stb. Viszont idén elment egy másik suliba, és teljesen megváltozott. Lenéz,nagyképű lett, mert az új sulijában rajonganak érte a csajok, állondóan hisztisnek hív, mikor én megmondom neki a véleményemet. Amikor ír nekem egyszerre 6-7 embernek is ír, már nem annyira erdeklem. És engem ez zavar, amit meg is mondtam neki, de megint csak hisztisnek lettem elkötelezve. Nem akarok többet, mint barátság, ne értsétek félre.


A legutóbbi vita után viszont elgondolkoztam egy kicsit. Miért csinálhatja ezt? Valaki tudja erre a választ?



Sajnos úgy érzem, én 1000x több mindent megtennék érte, hiszen a barátom. De ő a rengeteg barátja mellett engem már le se szar. Lekezelő, nem ír, egyszavas válaszok stb...


Talán hagynom kéne ezt a barátságot? Ez már nem is igazi barátság? RÉGEN AZ VOLT. Már nem tudom eldönteni.


Kérlek segítsetek...


2020. okt. 31. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jelezd neki hogy mit érzékelsz belőle és mi lesz a következménye, ha így viselkedik, mert nem működhet számodra az, hogy ő így bánik veled.

Mutass képet saját magáról, sokat segítesz neki vele.


Szerintem ez valami olyasmi dolog lehet, hogy valakinek önbizalomhiánya van, úgy érzi szar a világ, belül haragszik mindenkire, aztán amikor a trónon érzi magát kiéli a haragját, mert akkor jogosnak érzi, elég erőt érez hozzá, hogy megtegye. Kicsinyes, szomorú.


Én az ilyet, aki így elfelejt engem, azt azonnal hagynám, de ha úgy érzed segíteni akarsz neki és szerinted nem önmaga, akkor segíts, de... Szerintem, le fog húzni, nem lesz rád nyitott.


"Lenéz"

Lenéz TÉGED? Ez mi? Hát miért beszéltek még akkor?

Nem lehet, h tetszettél neki, nem kapott meg téged, most pedig "visszaadja", hogy nem kaphatott meg téged?

2020. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


Igazából sokszor volt szomorú, hogy neki nem lesz barátnője stb... És most kb. Mindenkinek tetszik.

Én viszont biztos, hogy nem tetszettem neki, hiszen többször is közvetítette felém azt, hogy az én külsőm nem egy 10/10,de ezzel a múltamból adódva nem foglalkoztam, hiszen sokan bántották. Rengetegszer éreztem, hogy ez már nem az ami régen volt,es hogy engedjem el. De valamiért nem tudom elengedni, mert rengeteg fájdalmat életem meg a barátságunk alatt, de annyi minden jót adott.

Lenézés alatt valahogy ezt a külsővel való közvetítést értettem. Azt érzem, hogy én a kevés baratom között őt eléggé a csúcsra helyezem, míg én a sok-sok barátja közül, csak lent helyezkedek el. Elnézést ezért a "ranglista" szerű megfogalmazásért, de csak így tudtam kifejezni.

2020. okt. 31. 23:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Értem. Elhiszem hogy nehéz lehet. Én az exem egy nagyon kedves, jólelkű lánynak láttam, szakítás után viszont nagyon flegma lett és lenéző. Nekem is fura volt megemészteni, hogy ő ilyen szívvel vált el tőlem, és ennyire megváltozott, elfelejtve a sok jót amit átéltünk.


Remélem sikerül elengedned. Én arra gondoltam az exemnél, hogy az, aki ilyen, nem is szeretnék együtt lenni vele, mert ő már nem az, aki volt. Valami más ember lett, akivel nem ismerjük egymást.

2020. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. nov. 1. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!