Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Folytatni kéne ezt a barátságo...

I_am_Potato kérdése:

Folytatni kéne ezt a barátságot? Ez kétszínűség, amit csinál?

Figyelt kérdés

Heló! Elég hosszú lesz, szóval ezt csak az olvassa el, akinek van felesleges 10-15 perce.


Nos, arról van szó, hogy 4 hónapja költöztem el az ország egyik feléről a másikra. Ott, ahonnan eljöttem, volt 2 nagyon jó barátnőm, minden (órák közötti) szünetben beszélgettünk, bohóckodtunk meg minden hülyeséget csináltunk és beszéltünk minden hülyeségről, de mióta elköltöztem, azóta 4x beszéltünk egymással, úgy, hogy 3-an (3 fős Messenger csoportban). 2 alkalommal én kezdeményeztem, és mindig 10-30 percet beszélgettünk..

Nem tudom, hogy így érdemes lenne-e folytatni ezt, mert nagyon a szívemhez nőttek és nem akarom megszakítani a kapcsolatot velük.. :(


Úgy érzem, mintha nem akarnának velem beszélgetni, de nem akarok furakodó lenni, gyanusítgatni, vagy hasonló, de úgy érzem eltávolodtam tőlük... Magamban gondolom mindig, hogy: "Biztos nélkülem jól elvannak..", "Gondolom lecseréltek egy másik emberre.. :/" stb.


A 2. mondatra úgy következtettem, hogy volt ugye egy lány, akit nagyon megutáltunk augusztus óta, aki a barátnőnk volt, csak már nagyon megváltozott. Nagyon nagyra volt magától, ha segítettünk neki 6.-ban, akkor hébe-hóba lökött nekünk egy olyat, hogy: "Kösz.".. (Azt nem részletezném, miben kellett, mert az már magánélet sértés lenne, szerintem.)


Ott tartott októberben, hogy már UJJAL MUTOGATOTT, hogy mit hova és hogyan. Példának okáért: Egy lány segített neki vinni a hegedűjét, le akarta tenni a földre, de ő kinyújtotta szélegyenesen a kezét, kinyújtotta a mutatóujját, mondva, hogy: "Azt felrakod oda?" (öltözőben volt és a padnak van egy felső része, ahova mutatott), azt mondta a lány, hogy: "Aha". Annyit mondott, hogy: "Köszi!" Könyörgöm, legalább egy annyit kinyöghetett volna, hogy: "Köszönöm szépen!", vagy minimum egy: "Köszönöm!". Ez most mellékes.


Szóval a 2 lány kiparodizálta a viselkedését, meg ilyesmi.

Elmegyek, erre hirtelen (legyen a neve Herma) Herma elkezdett vele nyálas báránykodni (bocsánat a kifejezésért), meg minden, én meg csak nézek ki, hogy ennyire valaki hogy lehet kétszínű? Konkrétan: kibeszélte, kiparodizálta, káromolta stb. és elkezd neki nyálazni.. Szó nincs róla, nem az utált lányt védem, hanem az igazam. (Kicsit egoistán hangzott, de máshogy nem tudom kifejezni magam.) Ezek után hogy tud tükörbe nézni Herma?! Vagy talán tényleg örci-barcik lettek, de annyira megnyáladdzák egymást, hogy az hihetetlen..



Zavart vagyok, nem tudom, kéne-e folytatni vele/velük a kapcsolatot.. Az a baj, ha egyiknek nem vagyok a barátja, a másik se lesz, mert hát könyörgöm, tán ők egy helyen vannak, meg jobb a viszonyuk is...


Remélem, nem zavartalak, és köszönöm előre a válaszokat. ^^



2020. jún. 4. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
nyálas bárány.... hehe
2020. jún. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, tinik vagytok még. Ilyen korban sajnos kevés az igazi, tartós barátság, az olyan meg pláne, ami túléli a távolságot is.

Ha nem érzed, hogy a többieket érdekelné, mi van veled, ők sosem keresnek, akkor nem erőltetném. Sajnos a távolság megöl sok emberi kapcsolatot, ezt csak úgy lehet elkerülni, ha mindkét fél tesz ellene.

2020. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
A kettesnek nincs igaza. Nekem van egy barátnőm, akivel általános óta nagyon jóban vagyunk, pedig 90% távkapcsolat.. na mindegy. Az a lényeg, hogy amikor már nem volt adva a közös terünk, én nem kerestem, mert tökéletesen megvoltam nélküle is. Ő viszont folyamatosan jött, ami eleinte idegesített, de most már ha lehet még jobb barátok vagyunk, mint annak idején. Tehát én azt javasolnám, keresd őket, erőltesd a barátságot, mert így még megvan az esélye, hogy újra olyan jóban lesztek, mint régen. Nem garantálom, de ha nem keresed őket, és ők sem keresnek téged, akkor biztos nem lesz semmi. A nyálas báránnyal (xd) kapcsolatban pedig azt mondanám, hogy hirtelen ott álltak ketten, kellett nekik valaki, akivel ki tudtak pótolni, ezért kaptak az első ember felé, aki eszükbe jutott. Tudom ez milyen, én is voltam hasonló helyzetben, de ebből is lehet valami, mert volt egy lány, aki folyamatosan szívatott, meg utáltuk egymást, verekedtünk, stb, aztán amikor elment a legjobb barátnője, elkezdett közeledni felé, én nyitott voltam, most pedig legjobb barátnők vagyunk. xd
2020. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül nem tartottam velül a barátságot, mivel 5 alkalommal beszéltünk 9 hónap alatt.. Végül kiderült, hogy tényleg öri-barik lettek hárman és lecseréltek (szerintem a legeleje óta)... :) De legalább már nem aggódok emiatt.
2020. okt. 3. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!