Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Másnak is úgy tűnik, hogy az...

Másnak is úgy tűnik, hogy az emberek gonoszak?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért tűnik így ez mert mi vagyunk túl jók? :) Mármint ha a jóság lehet túlzott mértékű...
2020. nov. 8. 00:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Vannak gonosz es vannak jo emberek. Es vannak a koztesek, akik latjak a rosszat, nem ertenek vele egyet, de nem tesznek ellene.
2020. nov. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ez bonyolult, de alapjáraton az emberek nem gonoszak, hanem közömbösek.
2020. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

2


Lehet, viszont nekem gonosznak tűnnek. Ez lehet azért mert én vagyok túl jó?

2020. nov. 8. 01:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért tűnik úgy, mert jó és rossz kategóriába akarod besorolni az embereket. Én például a legtöbb embert irracionálisnak tartom, folyamatosan olyan dolgokat művelnek, úgy gondolkodnak ahogy én azt sosem tenném, mert nem látom benne a logikát, az értelmet. Ettől még nem lesz a legtöbb ember ésszerűtlen, csak más mentalitással élük az életüket. A legtöbben gonosznak sem gonoszak.
2020. nov. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Azt tapasztalom, hogy amint észreveszik a másikon, hogy az valamilyen tekintetben gyengébb, mint a màsik, az ellen a többiek szeretnek gonoszkodni...
2020. nov. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Többféle másik mechanizmus lehet a háttérben.


Verison A. Van sok-sok alapjáraton tök közömbös ember, meg vannak a köztük olyanok, amik a szélső értékek felé tendálnak. Te önkényesen kiválasztasz közülük embereket, és őket gonosznak bélyegezed (ahelyett, hogy megpróbálnád megismerni őket, dolgokat vetítesz ki rájuk). Persze az ilyen önkényesen kijelölt, "összesepert" figurák tulajdonságaival szemben a te -vélt vagy valós, ez se tisztázott egyértelműen- tulajdonságaid jobbnak tűnhetnek. Szóval van egy tisztázatlan alapon kijelölt csoport, akivel szemben te felsőbbrendűsködsz ("jobb vagyok náluk"). Ez -a szakma szerint- a túlkompenzált kisebbségi érzés jele. Érdemes utána nézned annak, holt tart az önbizalmad, reális-e az énképed.


Verson B. Miért a gonoszokat vonzod? Hisz vonzhatnád a rendeseket, szeretetteljeseket is a sok szaladgáló ember közül. Feltetted-e már magadnak a kérdést? Mire jutottál? Válaszod indokold.


Version C. A más szemében szálka vs sajátban gerenda -sztori ismerős? Nem érzed idevágónak? Válaszod indokold.


Szép napot!

2020. nov. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Bizonyos életszakaszban, olyan 12-15 éves kor között ez a fajta világlátás teljesen egészságes. Ha elmúltál már kb. 20 éves, akkor le vagy maradva a személyiségfejlődésedben.
2020. nov. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez egy bizonyos fokig relatív. Pl én valahogy fenemód viszolygok az olyan emberektől,akik "túl jónak" címkézik fel magukat. Vagy szerinted a beképzeltség is egy amolyan "túl jó" dolog?
2020. nov. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8


Tehát szerinted aki ezt állítja magáról, az csak hazug ember lehet.


Miért vagy ilyen cinikus? Igenis vannak jó emberek, bár ritkák mint a fehér holló!

2020. nov. 8. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:
Hol írtam,hogy nincsenek? Látod,mi a probléma veled? Megemlítettem,hogy beképzelt vagy és te arra a következtetésre jutottál,hogy szerintem nincsenek jó emberek. De,vannak,csak azok nem érzik szükségét,hogy összeméricskéljék magukat a környezetükkel,majd idejöjjenek önigazolást szerezni,hogy mennyivel különbek másoktól.
2020. nov. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!