Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg én vagyok a szarember?

Tényleg én vagyok a szarember?

Figyelt kérdés
Elmesélek egy hosszú történetet. Most léptem ki egy bántalmazó kapcsolatból, 8 év után egy 3 éves gyerekkel, megszöktem. A férjem, mindent megpróbál hogy vissza szerezzen minket, volt már halálos fenyegetés, öngyilkossági fenyegetés, a gyerekkel való zsarolás, hogy elveszi, mígnem egy nap azzal zsarolt meg hogy tönkre teszi a legjobb barátnőm házasságát aki most áll szülés előtt, még pedig azzal hogy elmond a férjének egy titkot, amit a barátnőm évek óta féltve őriz, ami egyébként nem olyan durva de a barátnőm attól tart hogy mégis csak rámenne a házassága. Nem mellesleg ez a barátnő, a férjem unokatestvére. Nagyon megijedtem amikor ezzel zsarolt a férjem, ezért megnyugtattam a barátnőmet, hogy megoldom ne aggodjon, nem szeretném hogy az én családi viszályom ennyire hatással legyen az ő életére is, sokat tanakodtunk de nem igazán tudnánk megakadályozni, így azt mondtam ne aggodjon, mert ha nincs más lehetőség akkor inkább vissza megyek és akkor minden megelőzhető, nem mondom, hogy a barátnőm ettől lenyugodott , de valahogy úgy éreztem, hogy beletörődött hogy ennek így kell lennie, és ezt csak így lehet megelőzni. Én azért nem törődtem bele, ha vissza megyek, nem csak magamat áldozom fel, hanem a gyerekem jövőjét is. Ezért elmondtam a barátnőmnek, hogy ki kell találnunk valami mást, mert nekem ez nem megy, nem tehetem ki ennek a gyerekemet. Éveken át mellettem volt a barátnőm, engem védett, nem azért vagyok itt, hogy kiosszam, én nagyon szeretem őt és fáj hogy az élet ekkora választás elé tett engem. A barátnőm most nem áll szóba velem, azt mondta, hogy ő nem kérte tőlem, hogy ezt tegyem, de mégis az utolsó üzenetében azt írta, hogy mindig ő a rossz ha nem ő húzza a rövidebbet, ez egyértelműen azt jelenti, hogy nekem kellene mégpedig úgy hogy vissza megyek. Nem tudom mit tegyek, ő többet nem akar beszélni velem, nem akarom őt elveszíteni sem, de azt sem, hogy miattam családi gondjai legyenek.
2020. nov. 21. 12:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
De igen, ez a lépés az életemben egy olyan lépés volt és lesz a továbbiakban, amivel tisztában vagyok, hogy sok fontos ember kiesik az életemből, és hogy most válik meg, hogy kik is a barátok, és hogy ha jót akarok magamnak, jobb ha csak magamra számíthatok, de a gyerekemert bármit megteszek.
2020. nov. 21. 17:02
 12/23 A kérdező kommentje:
Semmi baj, előfordul ☺️ elvégre elég össze vissza írtam, csoda ha egyáltalán meg lehet érteni a lényeget, kivannak az idegeim, pedig állítólag gazdag a szókincsem de kedvem sincs írni.
2020. nov. 21. 17:04
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt pedig sajnálom, hogy egy ilyen közeli kapcsolat megy rá erre a történetre, de szerintem nincs más választásod, ezt vállalni kell.

Abban nyilván egyetértünk, hogy a gyerek a legfontosabb. Visszamenni ebbe a kapcsolatba kb. azt jelenti a leírásod alapján, hogy garantált rossz gyerekkor, ami még a felnőttkorra is kihat(hat). Meg hát a többi, amit már korábban leírtam, de nem akarom ismételni magam.

2020. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A 11-es hozzászólásban fogalmaztad meg a lényeget.

Szurkolok neked, nektek, és őszintén kívánom, hogy végül minden sikerüljön, és hogy békében, nyugalomban nevelhesd a gyermeked. ;)

2020. nov. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek 🙏❤️
2020. nov. 21. 18:49
 16/23 A kérdező kommentje:
Hát ráment a barátságunk, most már olyanokkal jön a barátnőm, hogy nem miatta hanem a gyerek miatt kellene vissza mennem, mert milyen élet ez egy anyaotthonban?😭 Hogy csak azért, hogy megszabaduljak én a rossz kapcsolatbol, ennek teszem ki a gyermekemet, hogy a férjem megváltozott meg ilyenek, én 1.nem hiszem, hogy ő meg tud változni 2.már nem szeretem, nem tudnék együtt élni vele, teljesen kiábrándultam belőle és kész, S akkor most azzal jön a barátnőm, hogy én vagyok a világ legönzőbb embere és anyja, mert ennek teszem ki a gyermekemet 😭 nem hiszem el, hogy ezt teszi velem, végre sikerült megszabadulnom a félelemtől a férjem felől, van itt pszihologus és sokat segít, erre meg ő ezzel jön, komolyan mintha az egész világ össze fogott volna ellenem. Még azt is mondta, hogy mivel nincs munkám, (mivel nincs ovi így nem is lesz egyhamar és itt sajnos nincs nevelő nő vagy ilyesmi hogy tudjak innen járni dolgozni, mert itt el vagyunk szigetelve, mert hogy ez a hely direkt bántalmazott nőknek van, nem nagyon mehetünk ki, mert a legtöbbünk fenyegetve van az ex által, ahogy én is így protekcio alatt vagyunk) és hogy nincs munkám és lakásom, és ha esetleg elperli tőlem a gyereket a férjem akkor majd ne sírjak neki. De amúgy kiadta az utamat, neki nem kell ilyen barát mint én.
2020. nov. 30. 21:28
 17/23 anonim ***** válasza:

Ha a bántalmazó kapcsolatot és a különféle fenyegetéseket tudod bizonyítani, nincs az a bíróság, ami az apának ítéli a gyereket.


Az ilyen "barátnő" pedig annyit sem érdemel, hogy meghallgassák. Amikor elfogynak az érvek, akkor jönnek a fenyegetések, gondolom, ezt Te is tudod. Nem kell vele foglalkozni, mert semmit nem tehet ellened, csak rád akar ijeszteni.


A lényeg, hogy ti ketten jó helyen vagytok, vagy legalábbis jobb helyen, mint eddig. :)

2020. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Bizonyítani csak a fenyegetéseket tudom, van hangfelvétel, rengeteg. A bántalmazást nem, mert ütni nem ütött úgy, hogy nyoma maradjon "csak" pár pofon, ráncigálás, szorongatás, hajhuzás, meg ágyba dobás volt, ártatlanul mert valaki azt hazudta neki, hogy én megcsaltam vele, pedig tudta jól, hogy alkalmam sem lett volna 😭 így akart kivallatatni, de verbális bántalmazás évek óta ment, ami az utóbb hónapokban súlyosbodott. És miután kiderült, hogy az egész megcsalás egy hazugság volt, bocsánatot kért, de kontrollálni kezdett, nem engedett az üzletbe sem, és állandóan k*rvazott, és még így is én voltam a hibás, mert hogy bár nem történt félre lépés, de ez felnyitotta a szemét, hogy jobban oda kell figyeljen rám "ez van, nő vagy, a nőkben nem szabad megbízni" ezt mondta, elvette a telefonomat, megszabta, hogy kivel beszélhetek és hány percet, mindezt úgy hogy már tudta hogy ártatlan vagyok. De csak a fenyegetéseket tudom bizonyítani, mert miután elhagytam telefonon fenyegetett többször halálosan, és a családomat is.
2020. nov. 30. 21:51
 19/23 anonim ***** válasza:
Nincs okod félni, szerintem ez elég bizonyíték.
2020. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Miért ki vigye el a balhét, ha ő kavarta saját magának a szart, tán te meg a gyereked őhelyette? Ez aztán a barát, tényleg kell az ilyen minőségű "ember". A saját kölykét feláldozná érted, ha te elszúrtál valamit?
2020. dec. 1. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!