Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért járok folyton úgy a...

Miért járok folyton úgy a barátnőimmel, hogy amint kapcsolatban lesznek, teljesen elhanyagolnak?

Figyelt kérdés

Régebben srácokkal is barátkoztam, nem is eggyel, és velük soha nem voltak ilyen problémáim, de valamiért ez a lányokkal rendre előjön, és nem értem, hogy csak én botlok bele folyton ilyen esetekbe, vagy ez tényleg ennyire általános?


Pl. a volt legjobb barátnőmmel nagyon sokat beszéltünk, lelkiztünk mindig, bármikor fordulhattam hozzá, gyakran találkoztunk is.

Mióta barátja van, konkrétan olyan kijelentése volt a múltkorában, hogy már csak max. heti 1x fog felnézni Facebookra, mert felesleges időhúzásnak tartja, nem érdekli, meg nincs kedve a semmitmondó csevegésekhez... Na most ezek után kinek lenne nyilván kedve írni neki? Utána 1x ráírtam, és mindenre 1 sor reakciója volt, de ezt megelőzően is folyamatosan el volt tűnve, éjjel-nappal a barátjával vannak.


Egy másik barátnőmmel ugyanez volt a felállás, és amikor párkapcsolati problémái voltak, rengeteget írt nekem, tanácsot kért, csomót akart találkozni, aztán mióta elkezdett egy tanfolyamot és most jobban alakul neki egy sráccal, vele is az van, hogy napokig nem is válaszol, találkozni kb. sosem akar már...


Nekem ez úgy jön le, hogy kapcsolatfüggők, és amíg szinglik voltak, időtöltésnek bárki jó volt, aki éppen akadt...

Nekem is van párom, és bár most jelenleg nem tudunk találkozni, de amikor nyáron folyton találkoztunk, én akkor is beszéltem a barátaimmal, és ugyanúgy összefutottam velük, és a barátom is. Nem értem ezeket az ellenséges hozzáállásokat.


Ezek után egyikükhöz sincs már kedvem.

Vagy csak én fújom fel szerintetek?


2020. dec. 7. 18:24
 1/2 anonim válasza:
Nyugodj meg, ez nem csak nálad van így. Tervezik az életüket, olyan haverokat akarnak összeszedni, akik közös haverok lesznek nekik. Emellett ottvannak egymásnak, megvan nekik a "párjuk" akikkel közösen terveznek, és nincs nagyon másra szükségük. Nemegyszer találkozunk olyan esettel, hogy barátságok szakadnak meg, mert a barátnak vagy barátosnének nem szimpi az illető.
2020. dec. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Velem pont ugyanez a helyzet. A legjobb barátnőm minden idejét a barátjával tölti, alig lehet egy-egy találkozóra elhívni. Amikor találkozunk, meg beszélünk, látom, hogy érdekli azért mizu velem, de annyira ráfókuszál a barátjára, hogy a hétköznapokban eszébe se jutok. Már 2x megbeszéltem vele, hogy úgy érzem hanyagol. Minimális javulást elértem. Aztán elmondta nekem, hogy neki amúgy az a teljes boldogság, ha a barátjával lehet, és ez talán fura, de másokra úgy érzi nincs is szüksége.

Én elfogadtam a helyzetet, próbálok alkalmazkodni... Emiatt kevesebbszer keresem és egyre csak romlik a kapcsolatunk...:(

2020. dec. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!