Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátságból több?

Barátságból több?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a legjobb fiú barátom bevalotta hogy többet érez csak nem merte elmondani és én vetettem fel hogy te nem szimpla barátságot akarsz és mondta hogy higyjem el hogy ő nem hazudott csak nem tudta hogy mondja el félt a reakciótól. Viszont én valamiért akkor is úgy gondolom hogy átvert mert barátok voltunk. És tanácstalan vagyok. Érdemes lenne ezek után kibékülni vele?
2020. dec. 9. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Legalább már tudod, hogy alapesetben nincs férfi-nő barátság sosem.

Eddig nem tudtad.

2020. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit tehetett volna? Változtatni akkor tudott volna, ha elmondja neked és megszakítja veled a kapcsolatot, tehát felrúgja a barátságot. Ennél viszont jobban szeret, inkább szenvedett magában, csak hogy elnyomja a vonzódást. Te kiszedted belőle, és most bünteted a semmiért. A vonzalom nem döntés kérdése. A döntés ott született meg, hogy a barátságod választotta, te meg...

Szóval igen, érdemes kibékülni vele. És tedd össze a két kezed, ha minden ugyanolyan lesz, mint rég, és képes felül emelkedni rajtad és önmagán.

2020. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezért haragudni baromi kicsinyes, rosszindulatú dolog lenne, már bocs. Te talán nem kerülhetsz ilyen helyzetbe? De igen, mint ahogy bárki, mert az érzéseket nem lehet irányítani.

A srác sokat kockáztatott, hogy elmondta. És sajnos valószínűleg vége is a barátságotoknak, ami egyébként nem a világvége, de legalább egy tisztességes “búcsú”, lezárás beleférne. Nem sértődött haraggal.

2020. dec. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Inkább ne, ilyen "legjobb barát", mint a kérdező, nem kellene.
2020. dec. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 de létezik. Sokan nem képesek rá, igaz, de van aki igen.

Kérdező: nem vert át. Nem akarta kockáztatni a jól működő barátságot valami bizonytalanért, megvárta volna míg elmúlik és minden megy tovább rendesen.

2020. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: arra számított, hogy ha elmondja és számodra nem jön be, akkor az történik, hogy "nem jössz be, maradjunk csak barátok", ezután kapcsolatmegszakítás, találkozások ritkítása stb... Félt attól, hogy barátként, sima barátként is elveszít ha e témát felhozza... Nagy valószínűséggel ez lehetett mögötte.

Férfi-nő barátság létezik, vannak akik pl. több évtizede ismerik egymást, gyerekkoruk óta, sokszor aludtak egy szobában, sátoroztak stb, mégse volt köztük soha semmi.

2020. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Én is jártam így sráckwnt.

Nem szerettem volna elmondani.hogy többet érzek mert féltem a barátságunkat kockaztatni. Elmondtam. Ő azt mondta,hogy neki nem jövök be. Szétvaltunk és 2 hónapig nem is beszéltünk. 2 hónap után rám irt,hogy átgondolta,hiányzok neki. Ezután talalkoztunk párszor aztán megmondtam neki,hogy én nekem ez nem pálya, együtt vagyunk minden nap, közösen vásárolunk,főzünk,filmezük,incselkedik. Mégsem lwpünk barátságból tovább. Megszakítottam vele a kapcsolatot, párszor írt még,de leraztam.

Jobban jár a srác is,ha letiltod és letörlöd mindenhonnan.

Írd meg neki,hogy jólesett,hogy el tudja képzelni veled a jövőt,de mint ember nem tartod annyira,hogy járj vele. Így ő is és te is továbbléptek.

Sok sikert!

2020. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak az a baj maga a személyisége megfogott és nem tudom tényleg hogy elengedjem vagy nem. Attól félek hogy nem lesz jobb más sem ha találok.
2020. dec. 9. 13:00
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem bantasbol, de ritka unszimpatikus a hozzaallasod :/
2020. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
"lehet hogy nem lesz jobb más sem" - írod. Nem tudom kompromisszumból érdemes -e kezdeni, vagy szereted, vagy a hibáival együtt el tudod fogadni de a "ehh nem biztos hogy lenne jobb" típusú attitűd nem biztos hogy szerencsés.
2020. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!