Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon miért kapnak ennyi mindent?

Vajon miért kapnak ennyi mindent?

Figyelt kérdés

A társaságunkban van egy pár akik mindent kapnak ismerősöktől, barátoktól. Nem rosszindulatból írodik a kérdésem, csak elgondolkodtam ezen. Nem sajnáluk tőlük semmit, csak olyan hihetetlen, hogy ennyi mindent kapnak. Mégis miért vagy hogy lehet valaki ennyire szerencsés úgymond. Két jól kereső emberről van szó, nem is kell megszakadniuk a munkában ezért. Viszont a pénzt nem tudják beosztani, pedig felnőtt emberek. Ingyen kaptak albérletet, csak nyilván a rezsit kell fizetniük. Ez egy luxus lakás. Mindennap szinte másnál vacsoráznak, ahova ajándékba egy lafiestától egyel jobb minőségű bort visznek ajándékba. Ritkán hívnak vissza bárkit is vacsorára. Kapnak drága autót amivel járhatnak, csak a benzint kell bele fizetni. Kapnak kölcsönt barátoktól rendszeresen. Szinte minden eseményre ingyen járnak. Hetekig laktak itt ott barátoknál is ingyen. És gondolhatjátok, hogy ezen kívül még 1000 másfajta kisebb-nagyobb segítséget kapnak az élet minden területén. Ők pedig nem is igazán adnak vissza. Persze nem anyagiakra gondolok, de amúgy jól keresnek, sikeresek igazából, tök jó életszínvonalon kellene élniük. Nem tudom van-e hitelük, csak azt tudom hogy a külsőségekre hajtanak és erre költenek. Kimondottan jó embereknek sem tartom őket, mégis mindenki egyengeti két felnőtt életét folyamatosan. Nem barátaim az illetők csak a társaságunk részei valamilyen szinten innen tudom ezt a sok infót illetve Tőlük.


Tudom kicsit más életében turkálás, de ilyet én még nem tapasztaltam. Olyat igen, hogy a szülők támogatják a gyereket, de hogy barátok meg ismerősök, mikor nem arról van szó, hogy éhen halnának..



2020. dec. 19. 01:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

kocsit

forgó rendszerben ;)

2020. dec. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Több ingatlana van az ismerősüknek, az a lakás megüresedett es a tulaj mondta nekik hogy költözzenek oda. (A tulajt nem ismerem) A kocsit meg szintén csak úgy odaadták nekik használatra. De nincs is gyerekuk, hogy esetleg a gyereket kene vinni ide oda vagy barmi. Még eszembejutott egy nagyon furcsa sztori, de azt csak privátban írom le ha valakit érdekel, mert felek egyszer valaki ratalal erre es azonnal tudni fogja kikrol volt azo. (Tudom hogy anonim az oldal meg minden de nem szeretnem ha kitudodna sehogy sem)


A másnál étkezés pedig ők esznek ketten legtöbbször mindig másnál, kb havonta van olyan amikor tágabb baráti vacsorán vesznek reszt. Nálunk is ettek mar, meg lettek hivva, ellenben mi nem lettunk visszahivva.

2020. dec. 19. 03:51
 13/16 A kérdező kommentje:
De nem serelmezem, hogy nem lettunk visszahivva mert nem azert hivunk meg valakit mert elvarjuk hogy aztan o is hivjon meg minket. Csak mivel mindent kiposztolnak, igy latom hogy lakasrol lakasra jarnak, meg mivel tartjuk a kapcsolatot vagy ok vagy masok meselik, emlitik hogy egyutt kajaltak. De leginkább látom a sztorikat napi szinten.
2020. dec. 19. 03:57
 14/16 anonim ***** válasza:

Valószínű közvetlenek, szívesen látott vendégek, vigyáznak a lakásra/autóra amit használnak és amik másoknak feleslegesek. Valószínű nem tolakodó módon élnek, így akár tudat alatt is szívesen segítenek nekik. Vélhetően ti sem kényszerből hívtátok meg őket. :)

Nekünk is van egy társaságunk (szomszédokból áll). Van pozitív vonzata a jó viszonynak, de alapjaiban véve nem értem. Nekem néha túlzó... "Megy valaki boltba? Kéne néhány dolog..." Egyszer-kétszer oké, de napi rendszerességgel én ezt nem tudom értelmezni. Úgy vagyok vele, hogy oldja meg mindenki a maga életét.

2020. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Van pozitív karma is. Lehet, hogy ebben az életükben,vagy inkább egy korábbiban ők is sok mindent adtak másoknak,és ez most ömlik vissza rájuk. :) Ezt csinálja a "Jótett helyébe jót várj". :) Amikor önzetlenül csinálnak valamit a másokért; akkor ez a pozitív energia majd visszaindul hozzájuk. :):)
2020. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Remélem ezt azért te sem hiszed el...
2020. dec. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!