Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért történik mindig ez velem?

Miért történik mindig ez velem?

Figyelt kérdés

Megismerkedek valakivel, elkezdünk barátkozni, minden nap írunk egymásnak. Aztán találkozunk párszor, én tök jól érzem magam és úgy látom, hogy a másik is. Kezdem elhinni, hogy végre lesz egy barátom aztán elkezd az illető kevesebbszer írni aztán már csak én írok neki utána már ritkábban válaszol. Végül kíváncsiságból hagyom, hogy vajon magától mikor jutok eszébe és írna nekem. Ezek után telnek a hetek, hónapok és nem ír többet. Mit csinálok rosszul vajon?

Ennyire rossz társaság lennék?



2021. jan. 8. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen. Hogy valakivel baráti kötődés alakuljon ki, sok dolognak kell passzolnia, melyek közül van, hogy még az a fél sem tudja mi nem passzol, aki éppen nem ír többet. A legjobb, ha figyelsz arra, hogyan fejezd ki jól saját magad, kevésbé legyél félreérthető, ügyelj a másik visszajelzéseire rólad/kérd is akár, és te is adj pozitív visszajelzéseket, mit értesz és mit nem értesz a másikból.
2021. jan. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A leirtak alapján tehát a barátság abban merül ki, hogy irkáltok neten és egyszer-kétszer találkoztok. Az a baj ezzel, hogy dögunalom.

Sok régi barátommal is megszűnt, elkopott a kapcsolat mert nem volt már miről irni, egyszerüen eltávolodtunk egymástól. Csak néhány regebbi barát maradt akikkel még gyakrabban kommunikálok de nem rendszersen.

El lehet egy bizonyos ideig igy lenni de nem lesz tartós.

Mindenképpen kell valami élmény valamivel meg kell spékelni ezt a dolgot.

Csináljatok közösen valamit ami mindkettőtöknek tetszik pl túrázni, teniszezni úszni stb akármit. Vegyük példának elkezdtek együtt konditerembe járni meg is van a hosszú távú közös téma segitetek egymásnak, motiváljátok egymást. Kellenek a közös élmények az impulzusok, hogy összekovácsolódjon egy barátság.

Menjetek ki ha már vége a korlátozásoknak iszogassatok valahol, sör vagy rövid ital ott megint egy más tipusú beszélgetés fog kialakulni. Kismillió dolog van amit lehet csinálni csak egy közös dolog kell.

Van olyan baráti köröm akikkel azért tartom még a mai napig a kapcsolatot mert eljárunk sörözni ez a pont ami életben tartja a barátságot.

A netes kommunkációnak megvan az előnye de a legtöbbször két idegen nem sokáig marad barát, ha annak nevezhető ez a dolog.

2021. jan. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, a korlátozások miatt ebben tud csak kimerülni. :( de már mindegyik eltűnt, pedig még közel sincs a korlátozásnak vége....Régiek meg nem nagyon vannak mert eddig meg egy elég mérgező kapcsolatban voltam és a párom nem engedte, hogy legyenek barátaim.
2021. jan. 8. 01:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Ismerős érzés, haverjaim 99%-a ilyen volt. Emlékszem, hogy jóban voltm egy sráccal egyetemről: közösen utaztunk, buliztunk stb. Aztán elkezdett dolgozni, és nem lett ideje rám. Én pedig hiába írkáltam, volt hogy visszaírt nekem, hogy fejezzem be a folyamatos irkálást, mert ha találkozunk, nem lesz miről beszélni. Mgfogadtam. Onnantól kezdve nem találkoztunk kb.
2021. jan. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!