Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Véget ért örökké a barátságunk?

Véget ért örökké a barátságunk?

Figyelt kérdés

4 éve ismerem a legjobb barátnőmet, akivel szó szerint sülve-főve együtt voltunk. Körülbelül 1 hónapja kezdődött, olyan furán kezdett velem vislekedni, alig írt, nem is nagyon beszéltünk. Távoktatás alatt elhidegült tőlem, egy fontos családi problémájával nem hozzám fordult, hanem egy másik osztálytársunkhoz, aki segített neki. Ezt hányta a szemere, hogy

más segítette ki a szituból, és el ne basszam most a boldogságát, ami nagy nehezen helyreállt. De én honnan is tudhattam volna, hogy valami problémaja van, ha nem osztotta meg velem, és az érettségi hajrá miatt nem is tudtunk találkozni, hogy lássam rajta?


Egy hete nem bírtam tovább, és ráírtam mi a helyzet. Ő meg lehordott mindennek, hogy ő mindig mindent megtett a barátságunkért, úgy érezte, hogy elszámolással tartozik felém, mikor van fent neten (poénkodok vele sűrűn, hogy nem volt fent, de tudom, hogy a családi helyzete milyen, szóval teljes mértékben megértem), meg, hogy sokszor megbántottam, sokat tűrt miattam, és nem bírja tovább. Beismerte, hogy tudja ő sem piskóta, én is tűrtem miatta sokat, de én nekem kellett tepernem azért, hogy egyáltalán szóba álljon velem.


Teljesen kétségbe estem, hogy elveszítem, próbáltam mindent, hogy kibéküljünk, közeledtem hozzá, azt mondta, hogy meg fogjuk tudni beszélni.


Pár napja be kellett menni suliba, együtt sétáltunk odáig, közben átlagos dolgokról beszélgettünk. ( vártam, hogy ő hozza fel) Beértünk, és onnantól kezdve le se szart, az új barátnőjével voltak, ha összetalálkoztunk akkor sem nézett rám, hozzám sem szólt.


Nem tudom mit csináljak, adjak neki teret, hogy rájöjjön szüksége van a barátságunkra, vagy nyomuljak, hogy ne érezze úgy hogy én teljes mértékben leszarom az ő életét, és ez nekem így oké? És a legfontosabb, ezt egy barátság túléli, vagy innentől kuka?


A legjobban amivel megbántott az az volt hogy: a gimi nem garantálja az örök barátságot. Ezt mondta nekem, holott a miénk tényleg igazi volt, suliban is gyakran összetévesztenek minket, annyira hasonlítunk viselkedésrey meg mindent együtt csinálunk. Nagyon félek mi lesz.

18/l



2021. jan. 16. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Néha írj rá, de ne nyomulj...ez a "probléma" benne van, benne alakult ki, neki kell megoldania. Te legyél kedves, jófej, érdeklődő, de hagyd neki hogy megoldja magában.
2021. jan. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Az benne a legrosszabb, hogy osztálytársak vagyunk és leszünk is még pár évig, szóval elkerülni se tudom őket úgy. Annyira rosszul esett élőben is látni, hogy ennyi évet, emléket így simán a kukaba dob. Amígy engem csak vonakodva őlelt meg, az új baratnője nyakába ahogy meglátta bele is ugrott.

Próbaltam vele beszélgetést kezdeményezni, de ő nagyon nem akar nyitni felém. Annyira bánt ez az egész, hogy a tanulásra sem tudok koncentrálni.

2021. jan. 17. 00:11
 3/10 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége nem igazán stabil az érzelmeivel, számukra ismeretlen hosszú ciklusú folyamatok gyakran megváltoztatják még a nézópontjukat is, ahogy a világot látják, és felborítja a preferenciáikat.

Ne vedd magadra, nézz rá szeretettel, de kicsit mintha egy kedves félismerősre néznél, lehet nem volt ez részéről olyan mély ahogy Te gondoltad, vagy csak most játszik...legyél inkább türelmes, szeretetteljes, és várakozó.

Csak a saját viselkedésedért és gondolataidért felelsz :) és

2021. jan. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Arról a lányról akire 'lecseréltek' annyit, hogy őt most nagyon árulónak érzem. Amíg a barátnőmet megértem, ha besokallt, mert hát nem vagyok én sem leányálom, remélem meg tud bocsájtani, a másik, na ő tényleg kést szúrt a hátamba.

Pár hónappal ezelőtt ő összeveszett a legjobb barátnőjével, de én ott voltam, próbáltam segíteni nekik, hogy kibélküljenek, tanácsokat adtam, küzdöttem értük.

Ő mit csinál velem? 'Elveszi' a legjobb barátnőm. Minden további nélkül, nem segít minket kibékíteni, hanem élvezi, hogy végre ő van a helyemben. Mindig is éreztem, hogy engem nem bír annyira, és hogy a barátnőmre pályázik, hogy ők legyenek jóban, de erre sosem számítottam.

2021. jan. 17. 00:25
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, mondta, hogy mostanaban máshogy látja a dolgokat.

De nem gondoltam volna, hogy ennyire, még a barátságunkat is sutba dobná egy másik személy miatt. Lehet, hogy ő most kisegítette valamiből. De én hányszor ott voltam neki, velem mi van? Egyszer nem tudok rajta segíteni, és ezt kapom?

Nem tudok rá így nézni, mert számomra ő sosem lesz félismerős. Tényleg nagyon szeretem és hiányzik a barátságunk.

De ha ő nem lesz képes felém nyitni, akkor be kell valljam nyilvánosan is, hogy ez nem volt annyira igazi barátság,m mint aminek hittem.

2021. jan. 17. 00:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha gondolod beszélgethetünk, én is így érzik a haverommal... Elhidegültünk nagyon:c
2021. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6/6 benne vagyok, írj itt nekem privátban :)

Hátha lelkileg tudjuk egymást támogatni valamennyire.

2021. jan. 17. 00:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudok, meg van szabva hogy hány percenként küldhetem:c Dobj rám egy üzit és válaszolok ahogy tudok:D
2021. jan. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valszeg most jött rá, mekkora kullancs vagy számára.


Te kezdeményezted ezt a barátságot, de nem engedtél neki teret, hogy mással is barátkozzon, kisajátítottad. Ez nem így megy. Felejtsükel végre ezt a "legjobb barim" marhaságot, ilyenek nem léteznek. Legyen több, minőségi barátod, ne egy emberen lógj.

2021. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Elveszi' a legjobb barátnőm. Minden további nélkül, nem segít minket kibékíteni, hanem élvezi, hogy végre ő van a helyemben. Mindig is éreztem, hogy engem nem bír annyira, és hogy a barátnőmre pályázik, hogy ők legyenek jóban, de erre sosem számítottam."


Bakker, elveszi.... Mintha egy tárgyról beszélnél. Nem a párod/rokonod, hanem a barátod, nem tartozik feléd elszámolással, hogy mikor van a neten és miért nem írt rád, miért nem számolt be minden böfögéséről, már bocs.

Tényleg nagyon rá vagy telepedve.

2021. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!