Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátság nagy korkülönbséggel...

Barátság nagy korkülönbséggel mennyire működik?

Figyelt kérdés
Megismertem egy lányt az egyetemen, akivel nagyon jóban lettünk. Együtt verekedtük át magunkat a vizsgákon, az online oktatáson, mindenen, éjszakába nyúlóan beszélgettünk, amit eddig nem igazán sikerült lányokkal kivitelezni. Klassz, vagány csaj, jó társaság, alig várom, hogy majd személyesen is találkozzunk. Viszont kicsit aggódok. Az egész túl szépnek tűnik, hogy végre találtam egy embert, akivel legjobb barátnők lehetünk. Az egyetlen, amitől tartanom kellene, az a korkülönbség: én 25 vagyok, ő pedig túlvan a negyedik X-en. Van esetleg tapasztalata valakinek abban, hogy mennyire működhet hosszú távon egy ilyen barátság, mik lehetnek a buktatói esetleg?
2021. jan. 19. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 20/f vagyok, és 2-3 éve ismertem meg a mostani jó barátomat, aki 36 éves (dolgoztam neki jó ideig és így alakult ki a barátság). Vannak surlódások alkalmanként, de ha az ember alapjáraton elfogadó tipus, akkor nem fog fennakadni a korkülönbségen egy barátság szempontjából.
2021. jan. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

25 évesen ez a kérdés olyan, mintha egy idióta 12 éves kérdezte volna.

Az IGAZI BARÁTSÁG miért lenne korhoz kötve?


TE, nem vagy a barátja! Hagyd, jobbat érdemel nálad!

2021. jan. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Naiv vagy, ha úgy gondolod, hogy két teljesen más generációban felnövő és élő ember között nem okozhat a kor súrlódásokat.
2021. jan. 19. 23:58
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

3.-ra, a kérdőnek.


Akkor minek írtad ki a kérdést, ha szerinted/neked csak a "Semennyire nem működhet." lehet a jó válasz?

2021. jan. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Most álljak neki én is gyerekeskedni, hogy miért oktat ki engem egy olyan ember, aki így ránézésre legalább 10 évvel fiatalabb nálam (mentalitását tekintve mindenképp), mert képtelen különbséget tenni az "okozhat súrlódásokat" és a "semennyire nem működhet" között? Nem teszem, nem érnek annyit az ilyen ostoba trollok.
2021. jan. 20. 00:05
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
>:)
2021. jan. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Azert gondolod furcsanak a nagy korkulonbseges kapcsolatot, mert meg iskolas fejjel gondolkodsz. Majd ha kikerultel a nagybetus ELETBE, akkor majd eszreveszed, hogy nem csak a korosztalyod fog korulvenni mint az iskolaban. Akkor majd eszreveszed, hogy az idosebb ember csak tapasztaltabb, de o is ember es meg baratkozni is lehet vele :)
2021. jan. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 3 éve dolgozom főállásban, levelezős diák vagyok, vannak idősebb kollégáim is. Pont azért gondolom, hogy okozhat súrlódásokat.
2021. jan. 20. 10:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs ezzel, a barátságban nem számít a kor, amennyiben mindkét fél megérti a másikat. Nekem is van egy "öreg-barátnőm", én 29 vagyok, ő 58. A lánya idősebb nálam két évvel, de érdekes módon ő nem olyan szimpi ahhoz, hogy barátkozzunk, mint az anyukája. Egy ilyen barátsághoz kell az is, hogy a fiatalabbik fél kicsit érettebb gondolkodású legyen, az idősebb pedig kicsit lazább. (Mi már 6 éve vagyunk barátok, a munkahelyen ismerkedtünk meg. Mindenki előítéletes volt velem, egyedül ő állt ki értem és tanított be rendesen. )
2021. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!