Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi értelme magányosként...

Mi értelme magányosként emberek közé menni?

Figyelt kérdés

Ha valakinek nincsenek barátai, itt majdnem minden válaszoló azt ajánlja neki, hogy menjen emberek közé. Attól mi változik, hogy tömegben van egyedül?

Ez volt az én kérdésem ebben a témában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__baratok-baratsagok__..

Mentem emberek közé, és mennék most is, ha lehetne, de nem változott semmi. A kérdés tehát továbbra is az, hogy mi haszna van abból egy magányos embernek, ha emberek közé megy? Hogy lesz attól barátja, hogy áll a tömegben egyszál magában?



2021. jan. 31. 11:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%

Ha nagyon magányos valaki, már az is tud energiát adni, ha hallja azt, hogy beszélnek az emberek körülötte, hogy van élet az üres szobáján túl.


Úgy érdemes elsősorban, hogy közösségbe megy, hogy csatlakozik valahova, ahol kontaktba kerül emberekkel, ahol új embereket ismer meg, új tapasztalatokat szerez, új lehetőséget nyílnak meg előtte és stb.

Kutatások is bizonyítják, hogy akkor boldog egy ember az élete során leginkább amikor társas kapcsolatokban gazdag.

2021. jan. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1 Nem olvastad a linkelt kérdésemet. De nem baj. Én ilyen közösségekhez is akartam csatlakozni. Csak ott volt a bibi, hogy a városban nincsenek ilyenek, mert érdeklődés hiányában nem alakulnak.

Ilyenkor mi van?

2021. jan. 31. 11:31
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Erre azt tudom mondani, hogy a

facebook csoport is egy közösségnek számít, ha magamból indulok ki, tagja vagyok egy könyves csoportnak, ahol volt egy kreatív csajszi, aki szervezetett egy kisebb messenger csoportot és ott szoktunk néha-néha beszélgetni és leírni azt, hogy ki és mit olvasott.

Tehát, már ez is annak számít, ha úgy érzed, hogy nincsen olyan közösség, ebben az esetben te is tudsz szervezni, úgy, ahogy ez a lány csinálta, írt egy posztot, hogy volnának-e olyanok, akik csatlakoznának, akadtak emberek.


Van hobbid vagy olyan, amivel szívesen foglalkozól? Talán még közös vonásunk is van, aztán csinálunk egy csoportot. :D

2021. jan. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Elolvastam a korábbi kérdésed.

Talán az a baj, hogy félsz az összeszokott társaságoktól. Engem ez nem érdekel. Nem vagyok magányos, de mindig egyedül nyaralok, és szinte minden nap szóba elegyedek emberekkel, többekkel annak ellenére is fennmarad a kapcsolat, hogy sajnos szinte mind külföldi:( Általában alkalomszerűen levelezünk, de volt már, hogy újabb utazáson ismét találkoztunk, vagy ha a környéken jártak, meglátogattak és én is őket.

Amikor elkezdek velük beszélgetni, sokszor nem is tudom, kikből áll egy-egy társaság, valakivel elkezdek beszélgetni, és ő "bevisz" a társaságába. Persze, utazásokon nyitottabbak az emberek, de közösségi eseményeken is azoknak kellene lenniük.

2021. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, de nem megoldás a problémámra. Ugyanis online baráti társaságom sok van. Nekem olyanok kellenének akik ott vannak hús-vér valójukban, és lehet velük programot csinálni, beülni valahová (persze majd, ha lehet akkor) és úgy általában ott vannak élőben.
2021. jan. 31. 11:39
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Én elolvastam a linkelt kérdésed, te nagyon próbálod ezt erőltetni, ami nem baj, csak pl. én is egyedül vagyok de magányos nem vagyok és amikor társaságban vagyok akkor én egyáltalán nem igénylem a beszélgetést. Volt hogy nagyon szerettem volna beszélgetni de semmi normálisat nem tudtam mondani, akkor inkább csöndben maradok mert még rosszul sül el. El kell engedni ha nem megy. Ahol eleve nem vagy felszabadult, nem érzed hogy egy húron pendülnél az emberekkel az veszett ügy. Tehát ahogy te is fogalmaztál, tömegben is lehet egyedül lenni.

Az egyedüllét és a magány nem ugyan az. Te tényleg magányos lehetsz, de az interneten is sok lehetőség van beszélgetni. Mi az ami érdekel?

2021. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#4 Nem félek a társaságoktól, de eddig hiába próbáltam velük kapcsolatot teremteni, lekoptattak. Tehát valamiért nem voltak rám vevők. Ezzel sajnos nem igazán tudok mit kezdeni.

Utazni én is szoktam egyedül, azzal nincs probléma. Csak azzal, hogy amint irtam az előző hsz-ben, hogy helyben nincs senki, akivel csak úgy néha össze lehetne jönni egy jó beszélgetésre, vagy meginni valamit.

2021. jan. 31. 11:43
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 Neked is irom, online van társaságom.

"nem érzed hogy egy húron pendülnél az emberekkel" ez az, ami csak online társaságban van meg, élőben pedig sosem.

Lehet tényleg le kellene mondanom arról, hogy élőben legyen bárki mellettem, és csak az online térben élni az életem?

2021. jan. 31. 11:46
 9/14 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Úgy gondolom, hogy a rugalmasabb hozzáállás az sokat dobhatna a helyzeteden, ami az online térben történik és szerveződik egy közösség, az nem jelenti azt, hogy fizikailag is ne történhetne meg, tehát, az online térben megismert emberekkel lehet fizikailag is találkozni és szövődhetnek barátságok, lehet valaki onnan lesz számodra szimpi és elkezdtek beszélgetni privátban, beszéltek egy ideig és majd mehet személyes találkozóig is.

Tehát, nem kell kötötten gondolkozni, rugalmasan érdemes a dolgokhoz hozzáállni.

2021. jan. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Ez már nekem is eszembe jutott, csak nem nagyon van olyan, akivel anyagilag megérné személyesen találkozni. Túl messze vannak helyileg ezek az emberek, sajnos.
2021. jan. 31. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!