Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Amikor végre valakit barátomna...

Amikor végre valakit barátomnak neveznék, akkor valamilyen módon mindig megbánt. Mit tegyek, hogy ne érjen ilyen engem? Veletek is történik ilyesmi?

Figyelt kérdés

Internetes haverságról van szó. Kb napi szinten beszélünk. Tegnap kiöntötte nekem a lelkét és igyekeztem támogatni őt, mivel csúnya sors érte őt kiskorában (erőszak). Már éreztem, hogy egy jó haverság alakulhat ki köztünk (én lány, ő fiú 19 évesek), erre ma eléggé megbántott, hogy "kuss, néha jobb lenne, ha csendben lennél". Pedig csak hülyültem vele, nem először, örültem, hogy önmagam lehetek vele. Rosszul esik az egész. Vagy nálatok ez mindennapos? Nekem ez fura, mert utoljára az exem beszélt így velem, senki más. Durvábbakat is, de most nem fontos.

Jó, talán túlzok, de érdekelne, hogy ti hogyan kezelnétek az ilyen beszólogatásokat.



2021. febr. 7. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég faragatlannak tűnik. Egy ilyen beszólás után én biztosan ritkítanám vele a beszélgetéseket.
2021. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Internetes baratsag nem letezik, max. ismerosi viszony. Ajanlom szamodra a valo vilagot!
2021. febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2# Igen. Ez igaz.
2021. febr. 7. 13:50
 4/12 A kérdező kommentje:
1# ha bocsit kérne, akkor is?
2021. febr. 7. 13:52
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
#4: akkor is. Akinek egyszer ilyesmi csak úgy kicsúszik a száján, az máskor se fogja átgondolni, hogy milyen hangon beszéljen veled.
2021. febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Most nem tudjuk, hogy pontosan mire hangzott el ez a válasz, vagy kirohanás.

A kontextus teljes ismerete nélkül csakis a te szubjektív ítéletedre hagyatkozhatunk, így elég nehéz tanácsot adni.

2021. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Legyél vele őszinte, mondd meg neki, hogy semmit nem tettél amivel ezt a hangnemet kiérdemelnéd, sőt, meghallgatod, segítesz is neki. Legyél határozott, és ne tűrj el olyat, amit szerinted nem érdemelsz meg. Ezt mindenkinek magának kell kiharcolnia, helyetted senki nem fogja, és ha hagyod, csak magadnak ártasz
2021. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%

Húha, nekem a saját öcsém is szokta mondani, hogy kuss, néha olyan jó lenne ha csendben maradnál. :D Mégsem szúrok bele egy kést, ugyanúgy barátok vagyunk. :D

Másrészt, fogalmunk sincs mire mondta ezt. Továbbá hogy te mit reagáltál. Elmondtad neki, hogy "Gabi, szerintem ezt most nem godnoltad át, ha idegesítelek, legközlebb szebben fogalmazz".

2021. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Én olyan internetes haverokat hívok barátnak, akik életképzelennek hívnak, selejtnek, öngyilkosságra buzdítanak, úgy üvöltöznek velem mint ember a kutyájával sem. Folyamatosan bántanak, mérgező emberek.
2021. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

8-as vagyok.

Nekem is volt pasim, aki ilyen és ennél rosszabb dolgokat is mondott nekem és állanódan megalázott. De más az, mikor egy haver, egy testvéri viszonyban való illető mond ilyet. Szerintem, ha csak kicsúszott és elnézést kér, valamint nem állandóan ilyen, és nem érzed magad rosszul vele, akkor simán megbocsátható. Mikor velem a pasim volt ilyen, az 0-24 tolta, akár mások előtt is, és ordítozott.

Viszont mint mondtam, tesóm is szokot ilyen "őszinte lenni", de az a más ebben a viszonyban, hogy 2 perc múlva ugyanúgy folytatjuk tovább ahogy előtte, és bocsánatot is kér.

2021. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!