Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elküldtem a halálba egy...

Elküldtem a halálba egy kislányt, sírt, hogyan kérjek bocsánatot?

Figyelt kérdés

Egész nap hányingerem van meg rosszul vagyok. Pont amikor kicsit délutáni sziesztára akartam ledőlni , akkor jött haza a család és ilyenkor egyből indul itthon az élet. Bekapcsolja kistesóm a messengert a telefonján és egy orosz haverjával beszél este 10-11-ig. Természetesen max hangerőn. A mikrofonja a legrosszabbak között van, amitől az embert az őrületbe kergetik (ehez tudom hasonlítani, csak ennél 100x rosszabb minőségű: https://www.youtube.com/watch?v=J1a0IYkcIX4). Testvérem megtagadja a fülhallgató vagy fejhallgató használatát, miközben beszélnek, szülőnek nincs hatása rá, pedig a szülő is már hány az egésztől. Ajtója pedig nincs, így az egész lakás tőlük zeng.

Angolul beszélnek én meg pont arra megyek a wc felé hányni. Nem sikerült ezért sík idegbe odarohantam és lehurrogtam, hogy "fuck yourself, kill yourself you piece of sh*t, fucking russian trash" elkezdtem üvölteni ezeket. Szegény gyerek még csak 12, elsírta magát és letette. Testvérem sík ideg miattam és ő is sír, hogy lehet megszakítottam a kapcsolatot velük véglegesen, a hónapok óta tartó minden napos beszélgetésüket.

Nagyon sajnálom, nem akartam de már elegem van. Fülrákot kapok már tőlük. Most mit csináljak? Egyszerűen nem érti meg, hogy szörnyen katasztrófa a mikrofonja minősége, venni meg nem akar újat. Viszont tesómnak ez megfelel, pedig nekem minden kisebb hang, ami onnan jön, az idegeimen és a gyomromon táncolt már. Egyszerűen nincs kompromisszum.



2021. febr. 24. 17:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Csakis higgadtan éri meg megbeszélni ezt a témát. Most már ugyan elmérgesedett a helyzet, ezért bocsánatkéréssel tartozol.


Viszont utána célszerű átbeszélni, hogy miért is jutottál erre a pontra. Hogy zavar ez a beszélgetés fülhallgató nélkül, és kikészülsz tőle. De ismétlem, nem támadó, hanem nyugodt, tárgyilagos hangnemben.


Szívesen segítesz neki abban, hogy olyan megoldást találjatok, ami mindkettőtöknek megfelel.


Ehhez a fajta kommunikációhoz persze partner is kell, de célt érhet, ha mindketten rendezni szeretnétek a dolgot.

2021. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezer meg egyszer megpróbáltam higgadtan erről beszélni. Testvérem: ,,KUSSOLJ EL NAGYTESÓ! NEM ÉS NEM ÉS NEM! AZ VAN AMIT ÉN AKAROK! MENJ ÉS FEKÜDJ LE!" természetesen torka szakadtából üvöltve rám. Nem tárgyalóképes. A lány is hasonló hozzá.
2021. febr. 24. 17:41
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Ilyenkor célszerű külső mediátorhoz fordulni, aki meghallgatja mindkét felet, és megpróbálja összehangolni az igényeket. Például a szüleitekhez.


Mert az nem állapot, hogy az egyik testvér bármit megtehet következmények nélkül, amivel zavarja a másikat.

2021. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Mi az hogy venni meg nem akar újat? Mégis miből vegyen a gyerek? A szüleidnek nyújts be panaszt, ne egy gyamvadt gyereket piszkálj ezzel. Plusz egy ajtót sem ártana beszerezni a szobájára, mik vagytok ti, putrisok? Ott van csak ilyen hogy nincs ajtó...
2021. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ugye külső mediátor a szülő lenne csak, Na de a baj csak az, hogy itt kicsit felcserélődtek a szerepek és a gyerek áll a szülő felett sajnos :\.

Ha a szülő leakarja állítani, akkorát kap a gyerektől hogy napokig gyógyulhat utána. Agresszív gyerek, ha valami nem úgy történik ahogy ő akarja akkor támad, rúg, harap, üt, szúr. Tehát nincs uralom felette, ezért hagyjkák inkább rá, mégha az idegein is táncol a családnak.

2021. febr. 24. 17:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Martin és Laura?
2021. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem Martinnak hívnak véletlenül?
2021. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#4 Hát azért nem putri, de nem a legjobb hely. Sajnos jelenleg nincs anyagi keret ajtóra (na meg lusták is ezzel foglalkozni itthon).
2021. febr. 24. 17:49
 9/18 A kérdező kommentje:
Öhm, lehet... Igen, sajnos lehet hogy mi lennénk azok. Bocsi, de értéstek meg, hogy egyszerűen nem volt semmi ép eszű ötletem és nem találtam semmi ép eszű megoldást erre, ezért muszáj volt ide írnom. Igen, megígértem hogy nem írok, bocsi, bocsi. Többet nem fordul elő.
2021. febr. 24. 17:50
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

A Laura miért nincs még a pszichiátrián? Mindenki érdeke lenne, nemcsak a környezetének lenne jó, de neki is. Segítség kell neki.

Nem hiszem el hogy évek óta senki nem látja körülöttetek.

2021. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!