Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol találok olyan huszonévesek...

Hol találok olyan huszonéveseket, akikkel/akivel, egymást megismerve kimennénk az USA-ba nyáron dolgozni?

Figyelt kérdés
Már ha engedi a vírushelyzet. Egyébként 28 éves budapesti férfi vagyok. Minden tapasztalat és tanács érdekel.

2021. febr. 25. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Es hogy szeretned elintezni? Van munkad/rokonod ott?
2021. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Konkrétan hogyan képzeled? Van zöldkártyád?
2021. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Azt mégis hogy képzelted el? :) Turista vízummal nem lehet oda dolgozni menni, dolgozói vízumot csak akkor kapsz, ha leszerződött veled a munkahely. Netán közvetítővel gondoltad? Én azokban nem bíznék különösebben.
2021. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szerintem összekeversz valaki mással. A többiek hozzászólásait köszönöm! :)
2021. febr. 25. 21:05
 5/21 A kérdező kommentje:
Bizony laknak ott rokonaim.
2021. febr. 25. 21:15
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
7. Rokonság semmit nem számít. Nem vállalhatsz munkát rokonlátogatásra szóló ESTA-val!
2021. febr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

Ember ez nem rokon/nem rokon kérdése, turistavízummal NEM LEHET DOLGOZNI. Vagy bedolgoznál a rokonok vállalkozásában? Feketén lehet, persze, lehet mindent, csak nem biztos hogy megéri, ha lebuktok vele. Úgy látom, veled ellentétben én már jártam odakint :) Már ahhoz is fél évnyi papírmunka kellett, hogy a férjem a saját munkáltatóján keresztül kimehessen pár hónapra munkaügyben. Azt hitték, fejreállnak mire engedélyezték nekik, pedig nem most kezdte a cég. Nekem nem is adták meg, csak a sima ESTA-t.

Nagyon csábítóak lehetnek a 80-as filmek, de azóta feltalálták a digitalizációt. Ha valami szart csinálsz odakint vagy nem mész haza időben, ki fognak utasítani az országból és kitiltanak. Talán még a rokonaid is megütik a bokájukat... nem is értem, ők miért nem világosítottak fel, hogy hogy megy ez? Nem véletlen, hogy már csak a mexikóiak látják el az illegális bevándorló státuszt, onnantól, hogy a kezükben volt a repülőtéren az útleveled, már képben vannak veled, már nem úgy megy ,hogy csendben disznólkodsz meg eltűnsz :D

Csomó olyan ország van, ahol működik a backpacker munkavégzés, miért nem mész olyanba? Ausztrália pl. kifejezetten kedvelt úticél ilyen szempontból.

2021. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy nem akarlak eltántorítani az álmaidtól, de hozzátenném amerikában dolgozni se nem kaland, se nem élmény. Kapitalizmus van, kizsigerelnek az utolsó csepp véredig, főleg ha illegális bevándorló vagy, nem fog senki megvédeni a csúnya bácsitól meg a 16 órás munkavégzéstől minimálbérért se. Vidéken halál unalmas az élet, a városban meg életveszélyes. Nem igen fogsz tudni ismerkedni így, max a legaljával. Ha nem viszel eleve magaddal, nem lesz pénzed semmire. Arról nem is beszélek, hogy látványban sem úgy néz ki semmi, mint a filmekben, elég kiábrándító. Felejtsd el a baromságokat amiket a tévében láttál lol
2021. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Értékelem a kevésbé pozitív tapasztalatokat is.

Az viszont nem igaz, hogy nem voltam még az USA-ban. Floridában már jártam.

2021. febr. 26. 16:41
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Jártál Floridában és ennyire nem vágod a vízumrendszert? Az azért szép, tekintve, hogy ezer helyen próbálják a fejedbe gyömöszölni a szabályokat :)
2021. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!